Skip to content

Jak odzyskać usunięte kontakty WhatsApp na moim telefonie z Androidem lub iPhonie?

18 de styczeń de 2022

Obecnie bardzo często zmienia się urządzenia mobilne, albo dlatego, że pojawiają się na rynku nowe modele z lepszymi funkcjonalnościami lub po prostu dlatego, że chcemy wypróbować nowy system operacyjny, jak w przypadku Apple. Dlatego dzisiaj w tego typu obudowach oferuje się użytkownikowi wiele możliwości, na przykład możliwość przeniesienia zdjęć z Androida na iPhone’a w ciągu kilku minut, aby chronić pliki i ważne informacje.

Innym bardzo powszechnym scenariuszem jest sytuacja, w której jakoś się widzimy zmuszony do zamknięcia aplikacji WhatsApp w naszym telefonie ze względu na brak miejsca w pamięci wewnętrznej lub wynikające z tego problemy, które mogą się pojawić. Dlatego w takich przypadkach najbardziej zalecaną rzeczą jest ponowna instalacja WhatsApp bez utraty zapisanych już czatów w celu rozwiązania problemów.

W szczególnym przypadku kontaktów, w niektórych przypadkach może się zdarzyć, że popełniłeś błąd i możesz usunąłeś kogoś z twojej listy przypadkowo i nie wiem, jak odzyskać numer; lub zdarza się też, że przy zmianie telefonu musisz przenieść wszystkie kontakty, ale nie chcesz tego robić ręcznie, ponieważ zajmuje to dużo czasu.

Dlatego w tym samouczku udostępniamy wszystkie niezbędne narzędzia, abyś mógł je odzyskać kontakty, które zostały omyłkowo usunięte lub tak, aby procedura przenoszenia kontaktów na nowe urządzenie mobilne była łatwiejsza i nie zabierała wielu minut Twojego czasu.

Przede wszystkim chcemy, abyś wiedział, że tę procedurę można wykonać zarówno na telefonie z Androidem, jak i na iPhonie, na obu urządzeń ta procedura jest prawidłowa. Tak więc pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, aby skutecznie spełnić swój cel, jest wejście do aplikacji WhatsApp i dostęp do trzech pionowych punktów, które znajdują się u góry ekranu po prawej stronie.

Stamtąd naciśniesz opcję ustawień i uzyskasz bezpośredni dostęp do zakładki Czaty, w której możesz również usunąć lub opróżnić stare rozmowy, które zapisałeś i które Zwykle zajmują miejsce do przechowywania. Teraz na liście, która zostanie wyświetlona po naciśnięciu opcji Czaty, zobaczysz opcję o nazwie Kopia zapasowa.

Dlatego będziesz musiał nacisnąć ten przycisk, a zobaczysz ostatnią kopię zapasową, którą udało ci się zrobić, tam, gdzie zostały zapisane wszystkie twoje pliki, w tym pełną listę kontaktów. Więc teraz musisz go aktywować i kliknąć Zapisz, aby w ten sposób zobaczyć przez Dysk Google wszystko, co zostało wysłane do chmury za pośrednictwem aplikacji, ponieważ obie aplikacje są połączone.

jak odzyskać kontakty w aplikacji WhatsApp

Więc teraz pozostaje tylko uzyskać dostęp do chmury z telefonu komórkowego, abyś mógł odzyskać usunięte numery telefonów omyłkowo skopiować je z powrotem do wewnętrznej pamięci telefonu. Należy zauważyć, że przed wykonaniem procedury należy mieć dobre połączenie z Internetem, dlatego zaleca się skonfigurowanie sieci połączeń, Ethernet lub Wi-Fi, w urządzeniu.

W tym celu pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to ponownie pobrać aplikację WhatsApp i włożyć kartę SIM ze starym numerem telefonu komórkowego, ale w nowym modelu, który właśnie kupiłeś. Więc teraz ważne jest, aby otworzyć aplikację i wpisać numer, podczas gdy pojawi się okienko, w którym należy zaakceptować opcję, że powiedz przywracanie kopii zapasowej przechowywane w chmurze.

W ten sposób nie tylko stare kontakty zostaną pomyślnie zarejestrowane na nowym urządzeniu, ale także wszystkie zdjęcia, pliki i filmy które zostały udostępnione w aplikacji również zostaną zapisane. Dlatego niezwykle ważne jest okresowe wykonywanie kopii zapasowych, aby w przypadku kradzieży lub utraty urządzenia nie utracić ważnych informacji przechowywanych w WhatsApp.

dołącz do naszego kanału telegram