Skip to content

Jak odzyskać usuniętą historię lub ulubione zakładki z przeglądarki Google Chrome

8 de luty de 2022

Jeśli przez pomyłkę wyczyściłeś historię przeglądania Chrome i straciłeś wszystkie ważne zakładki chromebędziesz całkowicie zagubiony, myśląc o tym, jak odzyskać te cenne informacje.

Czasami może się to zdarzyć nawet w najbardziej niewinnych procesach, takich jak utrata historii Chrome po aktualizacji lub ponownym uruchomieniu Google Chrome na naszym telefonie komórkowym lub komputerze. Co więcej, możesz użyć narzędzia Windows wbudowane lub narzędzie Google Chrome do pobierania historii.

Jednak zanim przejdziemy do tematu odzyskiwania historii, wygodnie jest wiedzieć, jak ją usunąć. Wyczyść historię przeglądania w Chrome, jest to coś, co wszyscy możemy zrobić; W tym sensie w tym samouczku pokażemy, jak możemy to zrobić.

Wyczyść historię przeglądania w Chrome jest to bardzo proste, jest to wręcz zadanie, które musimy wykonywać z pewną częstotliwością, aby wyczyścić miejsce na dysku i przyspieszyć działanie przeglądarki.

Jednak są chwile, kiedy omyłkowo usunęliśmy te informacje i chcemy odzyskać usuniętą historię i strony, które wcześniej odwiedziliśmy.

Jak wyczyścić historię w Google Chrome

Zanim zaczniemy odzyskiwać informacje z przeglądarki, zobaczymy, jak usunąć te dane. Musisz uzyskać dostęp do menu Google Chrome i Wybierz opcję Więcej narzędzi.

Jest tam opcja, która mówi Wyczyść historię przeglądaniakiedy go wybierzemy, pojawi się okno dialogowe, w którym możemy wybrać różne dane, które możemy usunąć i które są przechowywane podczas nawigacji.

Od kont użytkowników po historię przeglądania czy hasła zapisane w każdej aktywnej sesji. Po wybraniu danych, które chcesz usunąć, potwierdzamy akcję Usuń dane przeglądania i gotowy.

Oczywiście za każdym razem, gdy surfujemy po Internecie wszystko, co odwiedzamy, jest rejestrowane w naszej przeglądarce, w ten sposób w przypadku, gdy chcemy szybko i łatwo uzyskać dostęp do tych samych treści, możemy to zrobić.

Dla tych osób, które od dłuższego czasu korzystają z komputerów, mają już całkiem jasne, wszystko, co usuwamy z naszego komputera, nie jest on trwale usuwany dzięki czemu zawsze możesz je odzyskać, nawet historię przeglądania.

Powód, dla którego chcesz odzyskać Historia przeglądania Może to być cokolwiek, ale skupimy się na nauczeniu Cię, jak to zrobić w prosty i szybki sposób.

Utrzymuj połączenie komputera z internetem i nie wyłączaj ani nie uruchamiaj ponownie komputera po utracie historii Chrome.

 • Naciśnij Windows + R, wpisz cmd i kliknij OK.
 • Możesz także wpisać cmd w pasku wyszukiwania systemu Windows.
 • Otwórz wiersz polecenia, wpisz ipconfig lub displaydns i kliknij Enter.
 • Gdy to zrobisz, zostaną wyświetlone wszystkie ostatnio odwiedzane strony internetowe.
 • Możesz zobaczyć całą swoją ostatnią historię przeglądania w Chrome.
 • Skopiuj i wklej ważne strony internetowe do Chrome, gdzie zostaną ponownie zapisane.
 • To rozwiązanie pokaże tylko Twoją ostatnią aktywność przeglądania i nie będziesz w stanie odzyskać całej historii Chrome, w przeciwieństwie do dwóch poniższych rozwiązań.

Jeśli masz konto Google, za każdym razem, gdy zgubisz pliki przeglądania Chrome lub zakładki, możesz je pobrać z historii Google.

Historia Google zresetuje całą historię przeglądaniaw tym zakładki, które są przechowywane na Twoim koncie Google.

 • Wyszukaj w Historii Google > kliknij „Witaj w mojej aktywności – Google”.
 • Zaloguj się na swoje konto Google.
 • Następnie zostaną wyświetlone wszystkie pliki historii przeglądarki/internetu wraz z datą/godziną.
 • W razie potrzeby zbadaj swoją historię.

Jak ponownie uniknąć utraty danych?

Aby uniknąć nieoczekiwanej ponownej utraty plików przeglądarki Chrome, zrób kopię zapasową swojej historii z Chrome ręcznie:

 • naciskać Wygraj + R Aby otworzyć okno Uruchom, wpisz: % Lokalne dane aplikacji% i naciśnij Enter.
 • Przejdź do ścieżki: Google Chrome UserData Default i zlokalizuj plik zakładek lub historii w folderze.
 • Skopiuj folder zakładek lub plików historii na inny dysk twardy lub miejsce do przechowywania kopii zapasowej.
 • Jeśli stracisz historię lub zakładki w przyszłościmożesz skopiować pliki kopii zapasowej do wcześniej otwartego folderu.
 • Często twórz kopie zapasowe, aby zachować nowy punkt przywracania.

Podczas przeglądania Internetu nasz komputer lub tablet automatycznie zapisuje informacje. To zwykle za mieć szybszy dostęp do niektórych stron internetowychmożliwość wybrania stron z naszej historii, a tym samym bezpośredniego otwarcia określonej witryny, którą wcześniej odwiedziliśmy.

Odzyskaj historię w Google

Teraz przechodzimy do drugiej procedury. W przypadku omyłkowego usunięcia historii przeglądania, są szanse na odzyskanie go. Bardzo ważne jest, aby działać szybko, aby zapobiec zapisywaniu usuniętych danych.

Dobrym sposobem na uniknięcie problemów z przypadkowym usunięciem historii w Google jest regularnie zapisuj stan systemu. W systemie Windows można użyć funkcji przywracania systemu, aby przywrócić stan przeglądarki i ogólnie systemu operacyjnego do wcześniej zapisanej konfiguracji.

przywracanie systemu

Aby odzyskać historię Internetu w naszej przeglądarce przejdziemy do opcji Strona główna – Drużyna a w górnym pasku wybierzemy opcja Właściwości systemu.

Otworzy się okno ze wszystkimi podstawowymi informacjami o komputerze, mogąc znaleźć opcję Ochrona systemu na lewym pasku. z tym narzędziem możemy stworzyć punkt przywracania do powrotu w dowolnym momencie, jeśli przez pomyłkę usunęliśmy ważne dane.

Jeśli chcemy przywrócić stan naszego systemu do stanu sprzed godziny, wystarczy utworzyli odpowiedni punkt przywracania.

Kiedy naciskamy Pojawia się opcja tworzenia ochrony systemu, tutaj musimy nacisnąć, aby uzyskać punkt odniesienia do przywrócenia naszego systemu. Należy to zrobić przed przypadkowym usunięciem, ważne jest, aby robić to regularnie, aby uniknąć wypadków.

W następnym oknie pojawia się okienko, w którym system pyta jakie dane chcemy odzyskać. Tam możemy wybrać historię punktualna data i godzina a gdy system załaduje punkt przywracania, odzyskamy historię przeglądania, którą mieliśmy na naszym komputerze.

Szybkie, łatwe i przydatne, aby upewnić się, że możesz kontynuować przeglądanie ulubionych stron uczenie się, jak odzyskać usuniętą historię w przeglądarce.

pobierz historię przeglądania

Najlepszym sposobem na odzyskanie historii jest w skrócie, wykonanie przywracanie systemu. Sposób na zrobienie tego jest dość prosty i powinniśmy tylko przejść do Start, potem przechodzimy do Programów, a następnie kończymy w Akcesoria, kiedy tutaj klikamy na Narzędzia systemowe i zakończyć w Przywracaniu systemu.

Następnie mamy kolejną możliwość odzyskania historii, choć oczywiście staje się to bardziej skomplikowane, jest to za pomocą pliki dziennika. Proces, o którym musimy ostrzec, może narazić na ryzyko kilka rzeczy, więc należy je wziąć pod uwagę.

Przede wszystkim musimy przejść do Start, a następnie do Ustawień poszukaj Panelu Sterowania, Teraz przechodzimy do części opcji folderów i umieszczamy zobacz.

W ustawieniach zaawansowanych umieścimy tak, aby wszystkie ukryte pliki i foldery były widoczne, co jest domyślnie wyłączone. Z kolei musimy dezaktywować opcję, która mówi „ukryj chronione pliki systemu operacyjnego„Więc teraz będziemy mogli znaleźć historię.

Po prostu musimy przejść do Mojego komputera lub Mojego komputera. Następnie w pasku wyszukiwania będziemy musieli pisaćindex.dat” teraz powinieneś zidentyfikować plik historii wyszukiwania przeglądarki, a następnie po prostu przywrócić to samo.

Jak widać, we wszystkim można w dość prosty sposób odzyskać historię przeglądania. Jak również prawie wszystko w systemie Windows można odzyskać po usunięciunawet pliki, które usuwamy nawet z kosza, nadal można odzyskać

Aby dać ci wyobrażenie o tym, co naprawdę nic nie kończy się usunięciem 100% w systemie operacyjnym Microsoft. Wszelkie pytania zostaw w komentarzach.

Czy dzięki temu krok po kroku udało Ci się odzyskać usuniętą historię przeglądarki Google Chrome?

dołącz do naszego kanału telegram