Skip to content

Jak odzyskać polecane artykuły przesłane na Facebooka — użyj innych kopii zapasowych

29 de październik de 2021

Aplikacja Facebooka od kilku lat zniknęła ulepszając jego interfejs, a jednocześnie dając lepsze funkcje swoim użytkownikom,. Chociaż wiele z tych nowych funkcji zostało skrytykowanych, nadal są one częścią platformy, podobnie jak historie udostępniane znajomym i obserwatorom.

Za każdym razem, gdy historia jest udostępniana na Facebooku i jest częścią polecanych historii, jest zapisywana w folderze na Twoim koncie. Z tego powodu w tym opracowaniu wyjaśnimy Ci to w prosty sposób jak możesz odzyskać polecane historie przesyła do Facebooka również używając innej kopii zapasowej, aby je zapisać.

Jak możesz przeglądać swoje archiwum historii na Facebooku?

Archiwizowanie historii na Facebooku to funkcja, do której dostęp może uzyskać tylko osoba będąca właścicielem konta, tak jak na Instagramie. Następnie wyjaśnimy, w jaki sposób możesz przeglądać swoje archiwum historii, wykonując kilka bardzo prostych kroków z telefonu komórkowego w aplikacji Facebook.

Z Twojego urządzenia z Androidem

Korzystając z aplikacji Facebook z telefonu komórkowego z systemem Android, pierwszą rzeczą, którą powinieneś mieć przygotowaną, jest logowanie do swojego konta. Gdy jesteś na głównym ekranie tego samego poszukaj ikony 3 poziomych linii w prawym górnym rogu i kliknij swoje imię.

W ten sposób przejdziesz do swojego profilu na Facebooku, gdzie zobaczysz 3 poziome punkty, w które musisz kliknąć, aby wejść do 'Archiwum’, a następnie 'Archiwum opowiadań’. W tej sekcji znajdziesz cały plik z historiami, które udostępniłeś na swoim koncie od określonej daty.

Za pomocą telefonu komórkowego z systemem iOS

Interfejs aplikacji Facebook na komórce z systemem iOS jest bardzo podobny do aplikacji na Androida, ma tylko kilka zmian. Rozpoczynając na swoim koncie, kliknij 3 poziome linie znajdujące się w prawej dolnej części, a następnie wejdź na swoje konto, naciskając swoje imię.

Wśród głównych opcji widocznych na następnym ekranie dotknij 3 poziomych kropek, aby przejść do „Archiwum”, a następnie „Archiwum opowiadań”. W ten sposób znajdziesz wszystkie historie, którymi się podzieliłeś; a także będziesz mógł aktywować tę funkcję pliku lub stworzyć polecaną historię, czy to na Androida czy iOS.

Jaka jest alternatywa, aby chronić zdjęcia i filmy, które przesyłasz do swojej historii na Facebooku?

Archiwum historii na Facebooku, jak i na Instagramie, jest uważane przez wielu użytkowników za sposób na uratowanie wyjątkowych chwil. Nie jest to jednak opcja, której możemy ufać, ponieważ nie wiemy, czy na platformie występuje problem, który nie pozwala nam na dostęp do pliku.

Z tego i innych powodów chcemy również pokazać dwie inne alternatywy, na które możesz liczyć chroń zdjęcia i filmy które przesyłasz do swojej historii na Facebooku.

aplikacja facebook na mobilny ios

Z polecanymi historiami

Pierwszą alternatywą, o której możemy wspomnieć, są polecane historie na Facebooku, opcja, dzięki której zawsze możesz znaleźć swoje historie. Oczywiście zawsze będą w archiwum historii, ale dzięki tej opcji zawsze będą widoczne na Twoim profilu dla Twoich znajomych, a nie przez 24 godziny.

Aby dodać te polecane historie do swojego profilu, możesz to zrobić, wchodząc do „Archiwum historii”, jak wyjaśniono powyżej. Wewnątrz dotknij 3 poziomych punktów znajdujących się w prawym górnym rogu i wybierz opcję „Utwórz polecaną kolekcję” i wybierz te, które chcesz opublikować.

Korzystanie ze Zdjęć Google lub iCloud

Platforma Facebook daje również możliwość połączenia lub synchronizacji konta Google Photos lub iCloud, aby zapisać te zdjęcia. Aby to zrobić, wejdź do sekcji „Twoje informacje” z „Ustawienia i prywatność” i naciśnij w „Prześlij kopię swoich danych”.

Następnie wystarczy postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby móc wybierz Zdjęcia Google lub aplikację iCloudi wprowadź hasło, aby kontynuować w nich. Dzięki tym alternatywom, które Ci oferujemy, chociaż nie są one jedynymi, możesz zachować bezpieczniejsze archiwum historii, które udostępniasz w aplikacji Facebook.

dołącz do naszego kanału telegram