Skip to content

Jak odróżnić wiadomości WhatsApp za pomocą kursywy, pogrubienia lub przekreślenia?

23 de listopad de 2021

WhatsApp ma kilka sztuczek spersonalizuj swoje wiadomości poprzez zmiany w literach, wykonywanie tych sztuczek nie wymaga skomplikowanego procesu i zapewnia efektowną prezentację wiadomości w WhatsApp. Jedna z tych sztuczek pozwala na przejście z małej litery do dużej. Istnieją również inne triki polegające na umieszczeniu kursywy, pogrubienia lub przekreślenia, o których powiemy poniżej.

Jak powstaje żółte podkreślenie w wiadomościach WhatsApp?

Żółte podkreślenie w WhatsApp jest uzyskiwane podczas wyszukiwania słowa w rozmowach i jest zaznaczone na żółto. Aby to podkreślić w WhatsApp, musisz otworzyć aplikację i nacisnąć ikona lupy w prawym górnym rogu ekranu, możesz tam wyszukiwać wiadomości i rozmowy.

Po napisaniu słowa, wiadomości zawierające to słowo zostaną ci pokazane; te komunikaty pojawią się, a słowo, o którym mowa, zostanie podświetlone na żółto we wszystkich z nich. To podkreślenie będzie widoczne tylko podczas wyszukiwania wiadomości, więc nie jest dostępny do użycia w wiadomości.

Jak korzystać z funkcji „podświetlenie”, aby oddzielić tę wiadomość?

Jeśli chcesz podświetlić wiadomość w WhatsApp, wejdź do rozmowy i przytrzymaj wiadomość, którą chcesz podświetlić, u góry zobaczysz pasek opcji i powinieneś naciśnij przycisk gwiazdkiTak więc te wiadomości są podświetlone i można je łatwo przeszukiwać.

Gdzie możesz je zobaczyć?

Jeśli zaznaczyłeś jedną lub więcej wiadomości w rozmowie i chcesz je zobaczyć, musisz wejść do WhatsApp i nacisnąć trzy kropki w prawym górnym rogu i wybrać „polecane wiadomości”, tam zobaczysz wszystkie wiadomości, które zaznaczyłeś wszystkich twoich rozmów.

Jeśli chcesz zobaczyć podświetlone wiadomości pojedynczej rozmowy, musisz wejść do rozmowy i nacisnąć nazwę osoby lub grupy, w której chcesz wyszukać te wiadomości, gdy znajdziesz się w informacjach o rozmowie naciśnij opcję 'podświetlona wiadomości”, tam zobaczysz wszystkie wiadomości, które w tym zaznaczyłeś rozmowa.

polecane wiadomości

Jakie są wszystkie różne polecenia pisania w WhatsApp?

Oprócz klasycznej czcionki do pisania WhatsApp, aplikacja pozwala użytkownikowi modyfikować czcionkę wiadomości za pomocą poleceń, które zmienić czcionkę słowa lub frazy na inną, możesz nawet zmienić czcionkę całej wiadomości.

Pisać pogrubioną czcionką

W aplikacji WhatsApp możesz pogrubić jedno lub więcej słów w wiadomości, jest to zwykle używane do wyróżnienia słów, fraz lub danych osobowych. Aby zmienić czcionkę WhatsApp na pogrubioną, musisz dołączyć słowo lub frazę w ciągu dwóch gwiazdek bez spacji na początku i na końcu między literami i tymi symbolami.

Gwiazdki na początku i na końcu tekstu, który chcesz pogrubić (ta czcionka nadaje literom grubszy obrys) nie będą widoczne, to znaczy, gdy słowo lub fraza zmieni czcionkę, te symbole znikają podczas wysyłania wiadomości; pozostawiając w ten sposób jedynie efekt zmiany źródła.

Jeśli chcesz pisać kursywą

Aby zmienić czcionkę z pisanej na kursywą, musisz umieść słowo lub frazę w podkreśleniach (_), aby nadać tę zmianę piśmie. Kolejność polecenia to _tekst_ (podkreślenie – tekst – podkreślenie) bez spacji między symbolami i literami, w przeciwnym razie zmiana nie będzie skuteczna. Czcionka „kursywa” nadaje literom ukośne pociągnięcie.

Tekst przekreślony

Czcionka „przekreślona” w WhatsApp jest uzyskiwana pod adresem umieść słowo lub frazę między dwoma małymi punktami (~), wygląd tej czcionki dodaje linię, która jest przekreślona przez całe słowo lub frazę w środku liter w poziomie, ważne jest, aby zawsze podkreślać, że między symbolami a literami nie powinno być odstępów .

Oprócz tekstu pogrubionego, kursywą i przekreśleniem; WhatsApp ma również opcję zmiany czcionki na styl o stałej szerokości, co nieco zmienia styl liter i dodaje spacje między nimi, styl jest zwykle podobny do maszyny do pisania.

komendy do zmiany wiadomości
Styl o stałej szerokości uzyskuje się przez otocz tekst trzema akcentami nagrobnymi (tj. trzy akcenty na początku i trzy na końcu), trzy akcenty („””) nie będą widoczne po wysłaniu wiadomości, jeśli polecenie zostało wykonane bez spacji między symbolami i litery .

Należy wspomnieć, że te style czcionek są widoczne tylko na platformie WhatsApp (w wiadomościach i stanach), ponieważ jeśli skopiujesz wiadomość ze zmienionym stylem czcionki i wkleisz ją w innym miejscu niż WhatsApp, styl czcionki nie będzie widoczny, a symbole użyte w tekście będą widoczne.

dołącz do naszego kanału telegram