Skip to content

Jak odpowiedzieć, cytując kolejny tweet z komputera lub urządzenia mobilnego?

28 de styczeń de 2022

W dzisiejszych czasach korzystanie z sieci społecznościowych jako sposób komunikowania się i wyrażania Jest bardzo powszechny wśród młodych ludzi. Na takich portalach społecznościowych jak Facebook, Instagram, Messenger czy Twitter użytkownicy mogą wyrażać swoje pomysły i opinie na praktycznie każdy temat. Z drugiej strony, w taki sam sposób, w jaki możesz wyrazić pomysł lub opinię na dowolny temat, możesz również odpowiadać i komentować to, co udostępnili inni użytkownicy.

Tak jest w przypadku Twittera z opcją „cytowania lub cytowania”, co pozwala nam szybko odpowiedz na czyjś tweet i łatwe. Funkcja ta jest używana codziennie przez miliony użytkowników, ponieważ jest to doskonały sposób wyrażania opinii i pomysłów użytkowników w odniesieniu do tego, co udostępnił lub skomentował inny użytkownik.

Jakie kroki należy wykonać, aby zacytować tweeta w odpowiedzi?

Pomimo tego, że jest to coś, czego naprawdę używają miliony użytkowników dziennie, kroki, które należy wykonać, aby możliwość zacytowania tweeta nie są znane wszystkim. Dlatego, aby móc wyrazić swoją opinię w dowolnym punkcie, zarówno z komputera, jak i urządzenia mobilnego, ten artykuł jest dla Ciebie.

Należy pamiętać, że aby zacytować tweeta, a także skorzystać z wielu mechanizmów Twittera, musimy mieć konto. Założenie konta na Twitterze jest naprawdę proste, możemy to zrobić powiązanie naszego konta Google lub Facebook. Możemy to również zrobić za pośrednictwem naszego e-maila.

z komputera

Pierwszą rzeczą, którą musimy zrobić, aby móc cytować tweety z naszego komputera, czy to komputera stacjonarnego, czy laptopa, jest otwarcie strona na Twitterze w naszej przeglądarce. Tam poprosi nas o nasz adres e-mail i hasło, aby móc doUzyskaj dostęp do naszego konta na Twitterze.

Tam zobaczymy, że każdy tweet od naszych znajomych, obserwujących lub osób, które obserwujemy, będzie miał w na dole kilka opcji. Wśród opcji możemy zobaczyć opcje „Komentarz”, „Prześlij dalej”, „Lubię to” i opcję „Udostępnij”, aby udostępniać swoje posty w innych sieciach społecznościowych.

Aby móc zacytować żądany Tweet, musimy kliknąć opcja o nazwie „Prześlij dalej” lub prześlij dalej. Gdy to zrobisz, pojawi się małe okno, które pokaże nam dwie opcje: „Prześlij dalej” i „Cytuj tweeta” lub Cytuj tweeta. Klikamy na opcję cytowania tweeta i będziemy mogli napisać tweeta cytując ten, który wybraliśmy wcześniej.

Na urządzeniu mobilnym

Możliwość zacytowania tweeta z urządzenia mobilnego jest dość prosta i można to zrobić na dwa różne sposoby. Należy pamiętać, że musimy mieć konto użytkownika Twittera, aby móc cytować i korzystać z dowolnej funkcji platformy.

Po pierwsze, możemy zacytować z naszego urządzenia mobilnego, Wchodzenie do Google i wyszukiwanie Twittera. Gdy już tam przejdziemy, aby wejść na nasze konto na Twitterze, będziemy mogli zobaczyć następujące opcje pod tweetami lub tweetem, który chcemy zacytować. Dostępne opcje to „Komentarz”, „Prześlij dalej”, „Lubię to” i „Udostępnij”, co w języku hiszpańskim oznacza komentarz, przesyłanie dalej, polub i udostępnij.

cytat z telefonu komórkowego na Twitterze

Naciśniemy opcję Retweet i pojawi się okno, które da nam dwie opcje, prześlij dalej normalnie lub cytuj. Tam podamy drugą opcję, czyli tę, która pozwoli nam umówić się na wizytę. Dzięki temu możemy zacząć pisać cytowany przez nas Tweet.

Z drugiej strony mamy najczęściej używaną opcję, czyli zrobienie tego z aplikacji mobilnej Twitter. W aplikacji Twitter jest to praktycznie ta sama procedura, ponieważ każdy tweet ma te same opcje na dole.

Wśród opcji „Skomentuj”, „Prześlij dalej”, „Lubię to” i „Udostępnij”, które w języku hiszpańskim oznaczałyby Komentarz, Prześlij dalej, polub i udostępnij, wybieramy Opcja retweetowania. Spowoduje to otwarcie nowego okna z dwiema opcjami: retweetuj i cytuj tweeta. Wybierzemy drugi, aby móc napisać tweeta cytując ten, który wybraliśmy.

tweet cytowany w aplikacji mobilnej

Jaki jest limit znaków, którego można użyć podczas cytowania tweeta?

Jak już wiemy, cytowanie tweeta osoby, strony lub grupy w celu wyrażenia naszej opinii na dowolny temat jest bardzo przydatne. Z drugiej strony w czasie Cytuj dowolny tweet musimy bardzo dobrze przemyśleć i zorganizować to, co zamierzamy powiedzieć.

Dzieje się tak, ponieważ platforma Twitter ma system limitu znaków dla każdego tweeta. Limit znaków ustalony przez platformę Twittera w celu wykonania cytatu wynosi 280 znaków, co jest wystarczające dla wielu, ale niewystarczająco dla innych.

To właśnie z powodu tego ograniczenia znaków kilku użytkowników jest zmuszonych do używaj skrótów takich jak OMG, LOL, FYI itp. aby móc odpowiednio wyrażać się w swoich tweetach i cytatach.

Jak zapobiec cytowaniu tweetów w swoich postach?

Cytowanie tweetów to bardzo przydatne narzędzie, jednak są osoby, które z niego korzystają. narzędzie do negatywnych celów. Z tego powodu platforma Twitter ma funkcję, dzięki której tylko Twoi znajomi lub obserwujący mogą cytować Twoje tweety.

Możemy to zrobić podczas pisania tweeta, na dole nad menu opcji. Tam zobaczymy pasek z napisem „Każdy może odpowiedzieć”, naciśnięcie go otworzy okno z napisem – Kto może odpowiedzieć?

opcje prywatności na Twitterze

To okno pokaże nam następujące opcje wyboru, kto może odpowiedzieć. Dostępne opcje to „wszystkie”, co jest wartością domyślną, ’Osoby, które obserwujesz’ oraz „tylko wymienione osoby”.

dołącz do naszego kanału telegram