Skip to content

Jak odinstalować wstępnie zainstalowane aplikacje na Androidzie? – Własne ustawienia

1 de luty de 2022

Rzeczywistością, jaką zapewniają urządzenia z systemem operacyjnym Android, są preinstalowane aplikacje, które są dostarczane wraz z telefonem komórkowym, gdy kupujesz go w sklepie z telefonami komórkowymi. Takie jak, te aplikacje już tam są, jasnym przykładem, do którego można się odwołać, jest pakiet wszystkich aplikacji Google, takich jak Gmail, Chrome, YouTube, Zdjęcia Google, Sklep Play i wiele innych.

Wszystkie te aplikacje nie są zintegrowane z systemem operacyjnym urządzenia, ale są na nim instalowane przed sprzedażą konsumentowi. W przypadku aplikacji Google dzieje się tak, ponieważ urządzenia z systemem operacyjnym Android korzystają z Sklep z aplikacjami Google (Sklep Play) a marki powiązane z tym systemem operacyjnym dodają je do swoich urządzeń, aby zapewnić swoim użytkownikom więcej narzędzi.

Gdzie możesz zobaczyć wstępnie zainstalowane aplikacje swojego telefonu komórkowego z systemem Android?

Przede wszystkim należy zauważyć, że w wielu przypadkach preinstalowane aplikacje, które przynoszą urządzenia mobilne z systemem operacyjnym Android, w wielu przypadkach mają ogromne znaczenie dla użytkowników, czego przykładem jest Gmail czy YouTube, są to aplikacje które są fabrycznie zainstalowane, ale większość użytkowników w pełni z nich korzysta.

Nie ma wzmianki o tym, że niektóre aplikacje są złe, a inne nie, ale wszystko będzie zależeć od tego, jak użytkownik je wykorzysta. Jeśli użytkownik nie korzysta z jednej, dwóch lub trzech aplikacji, ogranicza pamięć swojego urządzenia, pamięć, którą można wykorzystać do innych, ważniejszych rzeczy.

Aby znaleźć te aplikacje, musisz najpierw przejść do ogólnych ustawień swojego urządzenia, już znajdujących się w tym miejscu, przejść do zakładki aplikacje, w tej zakładce znajdziesz wszystkie aplikacje zainstalowane na Twoim urządzeniu, te, które są dostarczane z urządzeniem i te, które zainstalowałeś.

Ogólnie rzecz biorąc, w zakładce aplikacje nie będzie miejsca, w którym klasyfikowane będą tylko aplikacje, które są preinstalowane przed zakupem urządzenia, wszystkie aplikacje będą w tej samej sekcji, te, które są preinstalowane z urządzenia i zainstalowanego na urządzeniu.

Co się stanie, gdy wyłączysz fabryczne aplikacje telefonu komórkowego?

W niektórych aplikacjach można odinstalować aplikację, będzie to zależeć od marki urządzenia, na którym chcesz dokonać modyfikacji. Jednak zdecydowana większość aplikacji preinstalowanych na urządzeniach mobilnych z systemem Android, nie można usunąć, ponieważ są one zwykle konwencją między marką systemu operacyjnego a marką urządzenia mobilnego.

Z tego powodu aplikacje, które są preinstalowane, takie jak Spotify czy Netflix, można odinstalować, podczas gdy aplikacji z pakietu Google nie można odinstalować z urządzenia, jedyne, co można zrobić, to wyłączyć.

wiedzieć, co się stanie, gdy wyłączysz fabryczne aplikacje telefonu komórkowego

Jeśli chodzi o wyłączenie aplikacji, oznacza to, że aplikacja zostanie całkowicie zamknięta, nie będzie nagrywał danych wewnątrz urządzenia ani nie będzie aktualizował się automatycznie. Zasadniczo po wyłączeniu wstępnie zainstalowanej aplikacji masz ją na telefonie, ale jest ona całkowicie wyłączona.

Z drugiej strony, jeśli w dowolnym momencie chcesz korzystać z wyłączonej aplikacji, wystarczy ją włączyć, w niektórych przypadkach, jeśli aplikacja była wyłączona przez długi czas, musisz ją zaktualizować i to wszystko, ty można go normalnie używać.

Jak wyłączyć różne preinstalowane aplikacje Androida?

Aby wykonać tę procedurę, będziesz musiał wykonać kilka kroków, należy zauważyć, że musisz być bardzo pewien, którą preinstalowaną aplikację zamierzasz wyłączyć, ponieważ jeśli wyłączysz tę, której używasz, dane który jest zarejestrowany w ta aplikacja zostanie całkowicie usunięta a jeśli zalogowałeś się w sekcjach konta, będziesz musiał zalogować się ponownie.

Dlatego zaleca się wyłączanie i wymuszanie wyłączania aplikacji, których nie używasz i których nie planujesz używać w najbliższej przyszłości. Wykonując te procedury, zaoszczędzisz swojemu urządzeniu cenne MB pamięci wewnętrznej, która może być wykorzystana do rzeczy ważniejszych dla Ciebie.

Z ustawień telefonu komórkowego

Jest pierwsza opcja, pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to znaleźć się w sekcji ustawień lub ogólnych ustawieniach urządzenia, a następnie poszukaj sekcji „aplikacje”, gdy wejdziesz w to miejsce, znajdziesz wszystkie aplikacje zainstalowane i preinstalowane na Twoim urządzeniu, wybierz tę, którą chcesz wyłączyć.

zrób to z ustawień swojego telefonu

Po wybraniu aplikacji do wyłączenia zostaną wyświetlone wszystkie wewnętrzne opcje tej aplikacji, oprócz tego waga aplikacji, waga posiadanych danych i wiele więcej. Tam poszukaj opcji Wymuś zatrzymanie i kliknij ją, po czym kliknij opcję „wyłącz”, aplikacja zostanie natychmiast wyłączona na twoim urządzeniu.

Z głównym menu twojego telefonu komórkowego

To najłatwiejsza metoda, wybierz aplikację, którą chcesz wyłączyć z menu, długie naciśnięcie mówi aplikacja i tam dostaniesz opcje do wyboru, musisz nacisnąć sekcję „informacje o aplikacji”, tam zostaną wyświetlone wszystkie wewnętrzne opcje aplikacji, naciśnij opcję „wymuszenie zatrzymania”, następnie naciśnij opcję „wyłącz” i natychmiast aplikacja zostanie wyłączona.

Co należy zrobić, aby ponownie włączyć wstępnie zainstalowane aplikacje w telefonie komórkowym?

Aby to zrobić, musisz wejść do sekcji ustawień, następnie przejść do zakładki aplikacji, tam musisz znaleźć aplikację, którą chcesz aktywować lub włączyć ponownie, naciśnij ją, a zostaniesz przeniesiony do menu aplikacji, tam zobaczysz opcję „włącz” naciśnij go, a aplikacja zostanie natychmiast włączona.

W przypadku problemów z uruchomieniem preinstalowanych aplikacji najlepiej skontaktować się z obsługą systemu Android. Dzięki temu możesz uzyskać konkretne rozwiązania dla swojej sprawy.