Skip to content

Jak odinstalować lub dezaktywować Microsoft Store w Windows 8 i 10 krok po kroku

17 de Maj de 2021

W 2012 roku Microsoft wypuścił swój nowy system operacyjny, Windows 8, wielka niespodzianka dla wielu jest taka Przyszedł z dodatkiem i jest dodatkiem do Microsoft Store; Krótko mówiąc, jest to sklep, który zawiera dużą liczbę programów i usług Microsoft, niezbędnych do bezpiecznego działania tych produktów, dzięki czemu użytkownik nie będzie miał problemów z napotkaniem wirusów czy złośliwego oprogramowania.

Microsoft Store, jak każdy program, zajmuje miejsce na dysku twardym i prawdopodobnie chcesz przeznaczyć to miejsce na inne użycie. Dlatego w tym artykule nauczymy Cię, jak to zrobić odinstaluj lub wyłącz Microsoft Store w Windows 8 i 10.

Jakie są możliwości Microsoft Store?

Microsoft Store, jak sama nazwa wskazuje, to plik sklep, w którym można znaleźć programy lub aplikacje niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu Windows, bez konieczności wyszukiwania ich na stronach internetowych i uruchamiania z pechem w postaci bonusu zwanego złośliwym oprogramowaniem. Ale są nie tylko aplikacje Windows, na oficjalnej stronie Microsoft Store można znaleźć wszystkie programy i gry dostępne do bezpiecznego i łatwego pobrania.

Szybkie instalacje i automatyczne aktualizacje

Jedną z głównych zalet korzystania z Microsoft Store jest łatwa instalacja programów i aplikacji, a to oznacza, że ​​nie będzie już konieczne przechodzenie do strony produktu, pobieranie instalatora i wszystkiego, czego wcześniej potrzebowałeś. Tak jak ze sklepu Microsoft Store wystarczy wpisać nazwę programuKliknij zainstaluj, a sprawa jest rozwiązana, nie musisz martwić się o nic więcej.

Pamiętaj, że aby móc korzystać z tej aplikacji, musisz mieć na swoim komputerze system Windows 8 lub 10, jeśli chcesz zainstalować system Windows 10 za darmo za pomocą seriali lub kluczy ogólnych, możesz to zrobić na kilka sposobów, najbardziej realną opcją jest wybranie wersja oferowana przez firmę Microsoft do wypróbowania aktualizacji.

Nie musisz mieć konta, aby z niego korzystać

Wbrew temu, co myśli wielu ludzi, nie jest konieczne posiadanie konta Microsoft, aby móc cieszyć się wszystkimi korzyściami, jakie oferuje Microsoft Store. A to dlatego, że może istnieć kilka powodów lub żaden z powodów, dla których nie chcesz tworzyć konta Microsoft. Jeśli więc chcesz wiedzieć, jak zainstalować aplikacje ze sklepu w systemie Windows 10 bez konta, wystarczy wykonać kilka kroków, aby to osiągnąć. Na pewno nie zajmie to więcej niż pięć minut.

odinstalowanie sklepu Microsoft Store z komputera

Wyłącz Microsoft Store

Najpierw nauczymy Cię, jak go dezaktywować, co wyłączy jego użycie, ale nie odinstaluje jego zależności, unikając używania pamięci i procesora. Pierwszym krokiem jest utworzenie punktu przywracania, jest to środek bezpieczeństwa, który zawsze zalecamy stosować przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w komputerze.

Teraz otwieramy panel poleceń za pomocą (Win + R) i wpisujemy Regedit, a następnie otworzy się rejestr systemu Windows, w którym musimy przejść do ścieżki: HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Policies Microsoft.

Następną rzeczą jest sprawdzenie, czy istnieje klucz rejestru Microsoft Store, który powinien nazywać się Sklepem Windows. Jeśli nie, utwórz go prawym przyciskiem myszy i nowym kluczem. Po utworzeniu należy mu przypisać wartość. Wybierz Sklep Windows i kliknij prawym przyciskiem myszy, zobaczysz, że zostanie wyświetlona lista opcji, klikamy na nowy, a następnie na 32-bitową wartość DWORD.

RemoveWindowsStore to nazwa, którą musisz mu przypisać, na koniec klikamy dwa razy i przypisujemy wartość 1; na koniec wystarczy zamknąć rejestr systemu Windows. Czasami może być konieczne ponowne uruchomienie komputeraRobiąc to, możesz zauważyć, że Microsoft Store został całkowicie wyłączony.

Odinstaluj Microsoft Store

Sklepu Windows nie można odinstalować z domyślnych opcji systemu Windows. Więc ponownie otworzymy panel polecenia z (Win + R) i napisz PowerShell.

Ważne jest, aby wykonać ten proces z konta administratora, po wejściu do powłoki należy wybrać Get-AppxPackage * windowsstore * | Usuń-AppxPackage. I gotowy! Aplikacja została już usunięta ze sklepu Microsoft Store i wszystkie zależności z systemu operacyjnego.

Jak każdy program lub aplikacja, ten może się zawiesić i zacząć sprawiać nam problemy. W takim przypadku najlepszą alternatywą jest zawsze ponowna instalacja sklepu Microsoft Store. Prawdopodobnie nie chcesz odinstalowywać Microsoft Store, a Twoim planem jest maksymalne wykorzystanie wszystkich funkcji, które ma do zaoferowania.