Skip to content

Jak odblokować zablokowaną i chronioną przed zapisem kartę SD lub Micro SD?

4 de maj de 2022

Wszystkie karty SD lub microSD są nie tylko małe, dzięki czemu idealnie nadają się do różnych istniejących obecnie urządzeń, ale mogą również sięgać przechowywać ogromną ilość informacji. W ten sposób możemy nawet zaoszczędzić miejsce na telefonie komórkowym, co jest bardzo doceniane, gdy urządzenie ma niski lub średni zasięg.

Ale jest bardziej niż oczywiste, że aby chronić informacje znalezione na wspomnianej karcie, hasło wcale nie jest złe. ORAZProblem pojawia się, gdy zapomnisz tego hasła. Czy wszystkie informacje zostały utracone?

Normalną rzeczą, aby móc nadal korzystać z tej karty, jest jej sformatowanie, ale w ten sposób oczywiście tracisz wszystko, co na niej zapisałeś.Czy istnieje inny sposób na odzyskanie dostępu do karty?? Odpowiedź brzmi tak, a prawda jest taka, że ​​nie jest to również tak skomplikowane. Za pomocą kilku kroków będziesz miał bezproblemowy dostęp do karty microSD i nie stracisz żadnych danych, zdjęć, filmów… absolutnie nic.

Krok po kroku: Jak odblokować kartę microSD

Z tym małym przewodnikiem będziesz mógł odblokuj kartę microSD hasłem aby można było go użyć ponownie jak zwykle.

  • Przede wszystkim oczywiście będziesz musiał przejść do telefonu komórkowego, w ten sposób przejdź do Menedżer plikównastępnie pliki systemowe i skończyć w mmcstore.
  • Następnie będziesz musiał skopiować ostatni z plików i wkleić go na pulpicie komputera, idealnie byłoby, gdybyś miał telefon komórkowy podłączony przez USB lub możesz nawet wysłać go do siebie e-mailem, jak wolisz .
  • Użyj Notatnika Windows, aby otworzyć mmcstore.
  • W tym pliku będziesz mógł zobaczyć hasło MicroSD, dzięki czemu będziesz mógł wprowadzić klucz karty w razie potrzeby.

Jak usunąć ochronę z karty SD

Większość dobrej jakości kart SD ma ochronę przed zapisem w pamięci SD. Ten środek ochrony umożliwia użytkownikowi zablokowanie nośnik danych, gdy jest już używany. Należy zauważyć, że jest to w gestii każdej osoby.

To blokowanie odbywa się w prosty sposób i bezpośrednio na SD, osiąga się to poprzez przesuwanie a mała rzęsa który znajduje się z boku karty SD, jest zwykle podświetlony jakimś kolorem, aby był bardziej widoczny. Na przykład karty SD firmy Kingston są zwykle identyfikowane w wielu prezentacjach za pomocą żółtego koloru. Ponadto najlepsze karty micro SD pozwalają na łatwe odblokowanie za pomocą komputera.

Ta opcja jest bardzo przydatna, jeśli wiesz, jak z niej skorzystać, ponieważ niewiele osób ma znajomość tej cechy, którą zawierają karty SD. Dzięki temu będziesz mógł zablokować swoje ważne pliki z sd, w ten sposób unikniemy usunięcia lub przepisania treści przez pomyłkę, a tym samym możesz zachować bezpieczeństwo swoich informacji.

odblokuj kartę SD

Wiele osób myśli, że kiedyś zablokował sd nie można go odblokować, ale tak nie jest. Aby odblokować kartę SD, nie jest konieczna wiedza na ten temat, ponieważ jest to proces, który wcale nie jest skomplikowany, o ile jest wykonany poprawnie.

Wielu dostawców kart SD ma na swojej stronie internetowej sekcję pomocy, w której dowiesz się, jak je wykonać proces odblokowania karty SD, prawidłowo. W ten sposób zapobiegasz odblokowaniu hasła SD i chronisz swoje informacje.

Widziałeś, jakie to było łatwe? Właściwie jest to kwestia kilku minut, aby móc ponownie „kontrolować” swoją kartę, aby móc używaj go jak chcesz i kiedy chcesz, to wcale nie jest skomplikowane. Chociaż jak zawsze, jeśli masz co do tego jakiekolwiek wątpliwości, możesz zostawić mi komentarz nieco dalej w poświęconej mu sekcji.

dołącz do naszego kanału telegram