Skip to content

Jak odblokować panel dotykowy lub touchpad w moim laptopie Toshiba

18 de Maj de 2021

Co to jest touchpad lub touchpad w laptopie Toshiba? Jak mogę włączyć, aktywować lub odblokować touchpad lub touchpad w moim laptopie Toshiba? Jakie kroki muszę wykonać, aby odblokować touchpad mojego laptopa?

Większość laptopów przypomina komputery laptopy lub netbooki mają dołączony panel dotykowy, powszechnie znany jako touchpad. Touchpad lub gładzik to alternatywa dla tradycyjnej myszy.

Niektóre laptopy mogą zablokować tę funkcję. Jednak aktywowanie, włączanie lub odblokowywanie jest niezwykle proste, dlatego dzisiaj w miracomosehace wyjaśnimy, jak to zrobić.

Co to jest touchpad lub panel dotykowy laptopa Toshiba?

Na wypadek, gdybyś się zastanawiał Co to jest touchpad? Jest to alternatywa dla konwencjonalnej myszy lub myszy. Panel dotykowy lub touchpad można znaleźć w większości komputerów przenośnych, takich jak laptopy lub netbooki.

Touchpad lub touchpad w laptopie Toshiba znajduje się w dolnej części klawiaturytowarzyszą temu dwa klawisze lub przyciski, które mają taką samą funkcję jak prawy i lewy przycisk tradycyjnej myszy lub myszy.

Jeśli masz tradycyjną mysz lub mysz, możesz dezaktywować touchpad lub ekran dotykowy laptopa, dzięki czemu możesz uniknąć błędów, wykonać nieprawidłowe kliknięcia lub uzyskać dostęp do niechcianych sekcji.

Jednak w przypadku, gdy nie masz mysz lub mysz w laptopie lub notebooku Toshiba, możesz odblokować touchpad lub touchpad. Jest to całkiem przydatne, aby wygodniej korzystać z laptopa. Jest to również tak proste, jak aktywacja lub dezaktywacja kamery laptopa.

Jak odblokować touchpad lub touchpad mojego laptopa?

Aby odblokować touchpad lub touchpad laptopa Toshiba, musisz aktywować klawisz Fn na laptopie. Aby to zrobić, po prostu musisz zachować przytrzymując klawisz „Num Lock” trzymając wciśnięty klawisz „Fn”.

Po aktywowaniu klawisza Fn na laptopie lub notebooku Toshiba, musisz znaleźć ten z ikoną ekranu dotykowego wśród klawiszy funkcyjnych klawiatury. Klawisze funkcyjne znajdują się u góry klawiatury, to one wahają się od „F1” do „F12”.

Klucz to posiada ikonę ekranu dotykowego zwykle jest to taki, który ma duży prostokąt i dwa małe prostokąty pod spodem. To oznacza touchpad i jego przyciski lub klawisze.

Wreszcie dla odblokuj touchpad laptopa Toshiba Należy jednocześnie nacisnąć klawisz funkcyjny z ikoną ekranu dotykowego i klawisz „Fn”. Jeśli nie możesz aktywować touchpada laptopa Toshiba, spróbuj nacisnąć oba klawisze kilka razy z rzędu.

panel dotykowy laptopa toshiba

Po odblokowaniu touchpada laptopa lub laptopa, jeśli jest wolny lub utracił swoją konfigurację, możesz poprawić czułość touchpada za pośrednictwem panelu sterowania.

Skróty klawiaturowe laptopa Toshiba

Na wypadek, gdyby ci się nie udało odblokować, aktywować lub włączyć touchpad lub touchpada na laptopie Toshiba istnieje drugi sposób lub skrót klawiaturowy, aby to zrobić. W tym celu wystarczy:

  • Kliknij posiadany klucz ikona systemu Windows, to jest na dole klawiatury. Jeśli klawiatura laptopa nie ma tego klawisza, możesz nacisnąć „Ctrl + Esc”.
  • Następnie za pomocą strzałek zlokalizuj panel sterowania swojego laptopa. Będąc w środku, musisz przejść do sekcji „Mysz” lub „Ustawienia myszy”.
  • Na ekranie pojawi się nowe okno zawierające ustawienia myszy. Aby uzyskać dostęp do zakładek konfiguracji, musisz kliknąć Klawisze „Alt” minus klawisze „F”.
  • Po pojawieniu się zakładek konfiguracyjnych musisz przejść do sekcji ’Ustawienia laptopa ”lub„ Touchpad ”. Następnie musisz nacisnąć klawisz „Tab” i przejść do opcji „Włącz”, w ten sposób odblokujesz panel dotykowy lub touchpad laptopa.