Skip to content

Jak naprawić problemy z wykrywaniem linii papilarnych w telefonie Samsung A30, jeśli nie odpowiada lub nie działa

12 de kwiecień de 2021

Blokowanie naszych urządzeń mobilnych zawsze było konieczne, ponieważ każdy lubi prywatność w sprawach osobistych. Dlatego to normalne, że ktoś próbuje zablokować swój telefon komórkowy odciskiem palca chronić swoje wiadomości lub dane osobowe gdyby ktoś chciał coś zobaczyć.

Z tego powodu, opcje blokad nadal się rozwijałyWiele z nich nawet przyciąga wzrok, na przykład blokowanie i odblokowywanie za pomocą twarzy osoby. Większość telefonów komórkowych ma tę opcję, a wśród nich są telefony Samsung o niskiej, średniej i wyższej półce.

Są to jednak opcje i funkcje w Samsungu, o które musimy zadbać, ponieważ przez niewłaściwe użycie możemy go zepsuć i przestanie odpowiadać. Jeśli tak jest w Twoim przypadku Samsung A30, tutaj podamy kilka wskazówek, które możesz zastosować, aby rozwiązać problem w ciągu kilku godzin, jeśli to możliwe.

Jak aktywować opcję odcisku palca w moim Samsung A30?

Jest to funkcja, którą łatwo znaleźć, przeglądając funkcje tego telefonu; Aby to zrobić, przejdź do ikony „Ustawienia”Na ekranie aplikacji. Tam poszukaj funkcji „Dane biometryczne i bezpieczeństwo”I wybierz ją, aby znaleźć opcje zabezpieczeń dla telefonu komórkowego Samsung.

Tutaj znajdziesz opcję „Rozpoznawanie twarzy” Y „Odciski palców”, gdzie wybierzesz odcisk palca, aby dodać jeden lub więcej odcisków palców. Jeśli uważasz, że czujnik odcisków palców działa wolno, spróbuj zwiększyć szybkość wykrywania odcisków palców, aby proces odblokowania był szybszy.

Aby zapisać to, co zrobiłeś, wystarczy wybrać opcję „Gotowe”, która pojawia się na ekranie w prawym dolnym rogu, i nadal możesz dodać jeszcze 2 różne odciski palców jako opcję bezpieczeństwa. Jednak, czasami ten czujnik może zawieść A jeśli ci się to przydarzy, nie martw się, ponieważ zwykle dzieje się tak ze wszystkimi urządzeniami Samsunga i można to naprawić.

Jak mogę naprawić problemy z wykrywaniem odcisków palców w moim telefonie Samsung A30?

Ten problem może się czasami zdarzyć bez konieczności całkowitego uszkodzenia czujnika odcisków palców; dlatego możesz zacząć od ponownego dodania swojego footprintu. Aby to zrobić, wystarczy ponownie wykonać podane wcześniej kroki, kiedy po raz pierwszy dodałeś footprint.

Poza tym może się zdarzyć, że na tym czujniku jest coś brudnego lub może się zdarzyć, że to twój palec jest brudny lub coś mokrego i nie akceptuje tego. Więc jest to coś, co powinieneś sprawdzić, zanim się martwisz, i staraj się utrzymać go w czystości, wycierając golub dokładnie umyj i wysusz ręce przed dotknięciem czujnika.

Z drugiej strony, jeśli zauważysz, że czujnik nie reaguje, gdy przykładasz palec, upewnij się, że kładziesz palec, który jest i jest w prawidłowej pozycji. Jest to jedna z głównych przyczyn nieakceptowania tego, brzmi to jak coś, co nie ma sensu, ale tak się dzieje i musisz upewnić się, że umieścisz to po raz pierwszy.

odcisk palca

Są chwile, kiedy Samsung wypuszcza nową aktualizację do swojego systemu Android; W takich przypadkach zdarzyło się, że problem dotyczy czujnika odcisków palców i nie reagujedo. Aby rozwiązać ten problem w tej sytuacji, nie będziesz w stanie zrobić więcej niż poczekaj, aż ponownie się zaktualizują i niech sama o siebie zatroszczy się.

Inną opcją, którą możemy ci doradzić, jest przełączenie Samsunga w tryb awaryjny. Robisz to w kilku bardzo prostych krokach; Pierwszy, musisz całkowicie wyłączyć telefon komórkowy; następnie włączasz go ponownie, naciskając klawisz zasilania i zmniejszając głośność przez kilka sekund.

W ten sposób telefon włączy się tak samo jak zawsze, ale w lewym dolnym rogu ekranu bezpiecznie wyświetli wiadomość. Po włączeniu tego trybu Możesz od razu sprawdzić, czy czujnik odcisków palców działa i reaguje; Możesz też wypróbować opcję „Przywracanie ustawień fabrycznych” wszystkich danych.

Jeśli wiesz, że telefon został mocno upuszczony lub że część czujnika uległa zamoczeniu i wykonałeś poprzednie kroki, masz opcję. Możesz zdecydować szybko zanieś sprzęt do centrum technicznego firmy Samsung gdzie mogą naprawić lub zmienić część.

dołącz do naszego kanału telegram