Skip to content

Jak naprawić problem „Wykryto przeciążenie urządzenia USB”

13 de Maj de 2021

Komputery to gadżety technologiczne, od których ludzie na co dzień polegają. Świadczy o tym fakt, że istnieje wiele codziennych procesów, które pozostawiamy komputerom w zaufaniu. Oznacza to, że jeśli nie działają lub nie są dostępne, wpływa to na nasz styl życia.

Jeśli Twój komputer zaczął wyświetlać błędy, zdasz sobie sprawę, jakie to frustrujące. Zwłaszcza jeśli powie ci, że masz z tym problem nie wiesz, jak to naprawić. USB są ważnymi złączami komputerowymi, ponieważ dzięki nim możesz nauczyć się zapisywać informacje z komputera za pomocą pamięci. Jeśli masz w nich przepięcie, pokażemy Ci, co możesz zrobić, aby to naprawić.

Co to jest port USB?

Porty USB to terminale, w których się komunikują różne rodzaje technologii które pomagają komputerowi wykonywać wszystkie codzienne zadania, które dla nas wykonuje. Na przykład wiele osób nauczyło się instalować programy na swoich napędach USB PenDrive w celu zaoszczędzenia miejsca na dysku.

Prędkości, z którymi przesyłają informacje, mogą być bardzo zróżnicowane, ponieważ kable USB mogą mieć taką przepustowość waha się od 1,5 do 10 000 bitów.

Akronim USB oznacza uniwersalną magistralę szeregową, ponieważ urządzenie zawsze klasyfikuje wszystkie wejścia peryferyjne jako wejścia magistraliTe kable mają szerokie głowice i są bardzo łatwe do rozpoznania. Tego kabla nie da się podłączyć do telefonu, a przynajmniej nie w tradycyjny sposób. Dlatego wiele osób zawsze uczy się, jak podłączyć pamięć USB do telefonu komórkowego z Androidem.

Ważne jest, abyś wiedział, że ta technologia została opracowana w latach 90., a jej znaczenie polega na tym, że nie tylko służą do przesyłania informacji, ale także służą do dystrybucji energii elektrycznej. To staje się to oczywiste po podłączeniu myszyCóż, możesz zobaczyć, jak się włącza, gdy otrzymuje zasilanie z USB.

Kiedy USB otrzymuje więcej mocy niż potrzebuje, może to spowodować poważny problem dla komputera, ponieważ oprócz port kompromisowy, urządzenia peryferyjne, które są do niego podłączone, są zagrożone.

Na czym polega problem „Wykryto przeciążenie urządzenia USB”?

Jest to naprawdę rzadki problem, ponieważ jego przyczyny są bardzo konkretne i można je szybko naprawić. Sposób, w jaki ten komunikat o błędzie jest wyświetlany, jest najgorszy, ponieważ pokazuje go po włączeniu sprzętu i pokazuje odliczanie jakby coś miało wybuchnąć.

Na twoją ulgę nic nie pęknie ani nie wybuchnie. Pokaże ci tylko te wiadomości, a po odliczaniu komputer spróbuje włączyć się normalnie. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że przeciążony USB może nie działać, więc musisz wiedzieć, jak sprawdzić, czy USB działa poprawnie w systemie Windows.

Ten problem może być spowodowany dwoma przyczynami, pierwszym jest to, że twoja płyta główna jest źle skonfigurowana i może wysyłać więcej prądu niż jest to potrzebne do portu. Jednak innym powodem, dla którego może się to dziać, jest to bateria Twojej płyty głównej jest przeciążona i wymaga zmiany.

chip te płyta główna

Jak rozwiązać problem „Wykryto przeciążenie urządzenia USB”?

Jest to bardzo łatwe i niezależnie od przyczyny, rozwiązanie jest zawsze bardzo szybkie, ponieważ nie musisz być ekspertem, aby naprawić port USB. To jest bardzo ważne odłącz komputer od ściany.

Przede wszystkim musisz dokładnie wiedzieć, który port USB powoduje problemy. Czasami, jeśli pozbędziesz się tego problemu, zdasz sobie sprawę, że port nie działa, ponieważ nie wykrywa podłączenia urządzenia peryferyjnego. W przypadku wykrycia wszystkich będziesz musiał otworzyć swój komputer i uzyskaj dostęp do płyty głównej.

Gdy już tam będziesz, będziesz musiał zlokalizować dwie rzeczy, położenie baterii litowej umieszczonej na karcie i kable, które są bezpośrednio podłączone do portów. Ponieważ komputer nie uruchomi się, dopóki USB nie zostanie odłączony, należy wypróbować każdy z nich, dopóki nie znajdziesz tego, który jest uszkodzony, a po odłączeniu zauważysz Twój komputer może się normalnie uruchomić.