Skip to content

Jak naprawić problem „Nieprawidłowy Sim” – Mój iPhone lub Android nie rozpoznaje karty SIM

15 de listopad de 2022

Czy kiedykolwiek otrzymałeś nieprawidłową wiadomość SIM? Musisz więc wiedzieć, że w tym artykule udzielimy Ci wszystkich informacji którego możesz szukać wokół tego bardzo szczególnego tematu.

I tak jest, chociaż jest jasne, że Błędy na urządzeniach mobilnych z Androidem są stosunkowo powszechne, w tym przypadku chcemy pokazać, jak pozbyć się problemu z nieprawidłową kartą SIM.

Rzeczywiście, problem z nieprawidłową kartą SIM Może to być spowodowane różnymi okolicznościami, a dzisiaj chcemy pokazać Ci niektóre z tych, o których naszym zdaniem będziesz musiał pamiętać w takich przypadkach.

W szczególności chcemy ci to pokazać jak możesz pozbyć się tej wiadomości?a przede wszystkim, jak sprawić, by nieprawidłowa karta SIM naprawdę działała na Twoim urządzeniu.

Coś, co powinniśmy wiedzieć i co jest bardzo istotne jest to, że istnieją wirtualne karty SIM ale nie wiemy dokładnie, co to jest, więc najlepiej abyś wiedział, czym są wirtualne karty SIM lub eSIM i kiedy możemy je kupić.

Jak naprawić problem z nieprawidłową kartą SIM

Cóż, pierwszą rzeczą, którą musisz wziąć pod uwagę, jest to ten problem może mieć różne przyczyny, i zwykle jest tak, że karta SIM, którą wprowadzamy, nie jest oryginałem firmy, którą zakontraktowaliśmy.

Jeśli telefon nie jest odblokowany, ale podlega podpisowi telefonicznemuwtedy nie będziesz mógł umieścić karty SIM od innej, i jest to szczegół, którego nie powinieneś oczywiście tracić z oczu.

Podobnie widzieliśmy, że ten problem może być spowodowany innymi czynnikami, Na przykład smartfon, o którym mowa, został zablokowany, ponieważ ktoś zgłosił go jako skradziony telefon komórkowy.

Musisz wziąć pod uwagę w takich przypadkach, że powinieneś sprawdzić, czy Twój telefon jest zablokowany, ale jeśli tak, nie ma nic nie zrobić, aby rozwiązać problem.

Jednocześnie i w najlepszym przypadku istnieje możliwość że karta SIM jest uszkodzona i dlatego pojawia się komunikat o nieprawidłowej karcie SIM, więc należy również przeanalizować tę sytuację.

W takim przypadku zalecamy to wypróbuj na innym kompatybilnym urządzeniu, a jeśli to nie działa, kontaktujesz się z firmą, która to zapewnia.

Powyższe są głównymi powodami, dla których można powiedzieć, że karta SIM nie działa? i dlatego pojawia się komunikat o nieprawidłowej karcie SIM, więc jeśli masz inne pytania, wystarczy zapytać nas o ten problem.

Urządzenia mobilne są fundamentalną częścią życia każdego z nas, bycie połączonym przez cały dzień jest normalne, chociaż nie jest zalecane, ale przy wielu okazjach z powodów osobistychnauka lub praca, nawet mieszanka wszystkich, ważne jest, aby pozostać w kontakcie.

Korzystanie z aplikacji takich jak WhatsApp, sieci społecznościowych i tym podobnych rzeczy jest czymś codziennym. Ale do tego jest to konieczne chip naszego urządzenia działa poprawnieaby odbierać połączenia, wiadomości, móc je wykonywać, mieć mobilny internet, słowem, jest to konieczne.

W przypadku, gdy doświadczasz problemy z kartą SIM i telefon komórkowy nie rozpoznaje chipa;skomentuję poniżej kilka rozwiązań dla różnych przypadków, które mogą wystąpić, znalezienie przyczyny i rozwiązanie tego nie jest zbytnio nauką, więc postępuj krok po kroku zgodnie z zaleceniami, które podam nieco dalej.

A rekomendacja, która na pewno Ci się bardzo przyda czasami tak można używać Nano Sima w dowolnym telefonie komórkowym z lub bez adaptera karty SIM lub microSIM.

Mój telefon komórkowy nie rozpoznaje chipa

Jeśli ty telefon komórkowy nie rozpoznaje karty SIM lub chip, w rzeczywistości może to wynikać z jednej lub kilku możliwości, które skomentuję poniżej.

Należy zauważyć, że bardzo ważne jest, aby wersja Twojego systemu operacyjnego Android jest aktualnajeśli tak nie jest, bardzo ważne jest, aby go zaktualizować, najlepiej zrobić to bezpośrednio z oficjalnej witryny pomocy technicznej Google.

Chip jest brudny: Wierz lub nie, jeśli chip ma trochę kurzu, a nawet tłuszczu itp. Może to spowodować, że telefon komórkowy nie będzie w stanie go poprawnie odczytać.

Więc co powinieneś zrobić, to wyjmij go z gniazda i wyczyść bawełną i alkohol etylowy, nie za dużo, lekko i bardzo ostrożnie, po tym możesz włożyć kartę SIM z powrotem do telefonu i powinna działać.

Uszkodzona karta SIM: Rzeczy, które mogą się zdarzyć, w tym przypadku nie ma sposobu na rozwiązanie tego, będziesz musiał poszukać innej karty, generalnie nie ma za to opłaty i zachowują numer za Ciebie, jest to dość szybki proces i dojazd do oddziału trwa znacznie dłużej niż przy wymianie chipa.

taca na klucze sd

Karta SIM zablokowana: Może się zdarzyć, że karta SIM jest zablokowana lub ten sam telefon komórkowy jest w ujemnym paśmie, w takim przypadku musisz wypróbować kartę SIM w innym telefonie komórkowym.

Jeśli to działa, to problem z urządzeniem i będziesz musiał zmienić IMEI, Mamy na to kilka samouczków. W przypadku, gdy karta SIM nadal nie działa, a pierwsze z rozwiązań niczego nie naprawi, należy wymienić chip.

Gotowe, wiesz, dlaczego mój telefon nie rozpoznaje karty SIM, więc następnym razem, gdy ty telefon komórkowy nie rozpoznaje chipa;możesz wypróbować dowolne z rozwiązań, które omówiliśmy powyżej, a naprawisz je w mgnieniu oka.

Czy udało Ci się rozwiązać problem z nieprawidłową kartą SIM za pomocą tego krok po kroku? Jeśli masz jakieś pytania i chciałbyś, abyśmy rozwiązali je poprzez samouczek, możesz to zostawić w komentarzach a my chętnie odpowiemy na nie w najlepszy możliwy sposób.

dołącz do naszego kanału telegram