Skip to content

Jak naprawić „Pobieranie wiadomości” z Gmaila na Androida?

30 de październik de 2021

Jednym z narzędzi elektronicznych, które od wielu lat sprawdza się u nas najbardziej, jest e-mail. Dzięki temu nie musimy wysyłać listów przez normalna usługa pocztowa i poczekaj chwilę, aż odbiorca odbierze i odpowie. Dzięki tym e-mailom możesz je wysłać, a druga osoba odpowie Ci w mgnieniu oka.

Inną fascynującą rzeczą jest to, że nie tylko możesz wysyłać pisma, ale także załącz dowolny plik multimedialny jak wideo i piosenkę, a także zostanie odebrany bez żadnych niedogodności. Jednak na telefonach z aplikacją Gmail występuje bardzo częsty błąd i jest nim reklama „Pobieranie wiadomości”. Jeśli chcesz go tutaj rozwiązać, zobaczysz, jak to się robi.

Dlaczego komunikat „otrzymywanie wiadomości” jest wyświetlany w Gmailu?

W każdym telefonie zawsze mamy problem z otrzymaniem maila. Zwykle otrzymujemy ogłoszenie „Otrzymywanie wiadomości” w naszym e-mailu Gmail. Dlatego będziesz chcieć dowiedz się, jak to naprawić i tutaj powiemy Ci, w jaki sposób to zrobić.

Brak miejsca

Jest to najczęstszy błąd we wszystkich kontach e-mail w Gmailu. Dzieje się tak zawsze, ponieważ gromadzi się duża liczba plików o nieco dużej wadze. Musisz więc zacząć usuwać e-maile, w których mieć bardzo ciężkie pliki lub usuń inne pliki z menedżera plików telefonu. Po zwolnieniu miejsca możesz zapobiec odrzucaniu e-maili z Gmaila.

Pamięć podręczna

Pamięć podręczna to seria ukrytych plików, z których korzysta aplikacja, które są przechowywane w czasie i mogą do nich dotrzeć zajmują dużo miejsca jeśli nie przyzwyczaimy się do eliminowania tej pamięci.

Synchronizacja Gmaila

Jest to kolejna kwestia, która również ma wiele wspólnego z otrzymaniem komunikatu „Otrzymywanie wiadomości”, ponieważ musisz mieć pewność, że synchronizacja telefonu komórkowego jest aktywna.

W jaki sposób zwalniane jest miejsce na urządzeniu?

Jeśli nie chcesz usuwać żadnej poczty z aplikacji Gmail, możesz zwolnić miejsce w telefonie usuwanie innych typów plików które zajmują pamięć.

Ciężkie pilniki

Prawie zawsze możemy usunąć wszystko z menedżera plików lub galerii, ponieważ jeśli zajmuje dużo miejsca, nie pozwala nam na otwarcie niektórych aplikacji. Możesz usuwać muzykę, filmy, zdjęcia lub dokumenty tekstowe Worda wysłane do Gmaila. W ten sposób zyskasz przestrzeń i możesz odbierz wiadomość z Gmaila Na co czekasz.

Istnieją telefony wyposażone w optymalizatory i narzędzia do czyszczenia aplikacji, za pomocą których można usunąć ukryte dane z pamięci telefonu, takie jak pamięć podręczna, aby zwolnić trochę miejsca.

Przestarzałe aplikacje i programy

inteligentny menedżer dla przestarzałych aplikacji

To kolejny sposób na zwolnienie znacznej ilości pamięci w telefonie komórkowym. Możesz to zrobić z dwóch części telefonu, najłatwiej jest z aplikacja do czyszczenia telefonu. Dzięki niemu możesz zobaczyć aplikacje, które nie są często używane i w ten sposób je odinstalować.

Drugi sposób to ustawienia telefonu. Tam wpiszesz aplikacje, a następnie 'Zarządzaj aplikacjami’. Na tej liście będą wszystkie aplikacje które masz zainstalowane w telefonie. Możesz wyszukać dowolne z tych, które chcesz usunąć, aby trochę opróżnić pamięć.

Jak rozwiązać problemy z pamięcią podręczną w telefonie komórkowym?

Jeśli zamiast tego szukasz rozwiązania problemu czyszczenie pamięci podręcznej w aplikacji Gmail, ale nie wiesz jak to zrobić, tak to jest.

Wyczyść pamięć podręczną w Gmailu

Aby wyczyścić pamięć podręczną Gmaila, przejdź do aplikacji ustawień znajdującej się w menu aplikacji telefonu. W czymkolwiek tam jesteś poszukasz zakładki o nazwie aplikacje. Teraz przejdź do „Zarządzaj aplikacjami” i wejdź na listę aplikacji, która tam jest, poszukaj Gmaila i go naciśniesz. Na dole tego menu znajduje się przycisk z napisem wyczyść pamięć podręczną. Następnie potwierdzisz akcję, klikając akceptuj.

Jak sprawdzić synchronizację wiadomości w Gmailu?

Gmail na telefonie komórkowym

Jeśli nie wiesz, czy synchronizacja w telefonie jest aktywna, możesz wpisać ustawienia telefonu i wejdziesz w opcję „Konta”, która znajduje się na tej liście. W tym, co znajdujesz się w tym małym menu, klikniesz na wybór „Google”, a tam zobaczysz konta Gmail, które są połączone z Twoim telefonem. Teraz kliknij konto, które chcesz zsynchronizować, a zobaczysz dostępne opcje synchronizacji.

Jak inaczej naprawić „Pobieranie wiadomości”, jeśli nadal nie jest naprawione?

Jeśli po wypróbowaniu wszystkich procesów, o których mówimy, Zwolnij miejsce i nic z tego nie działa, będziesz musiał zrobić te dwie rzeczy w ostateczności:

Sprawdź połączenie sieciowe

Twój telefon może nie mieć dobrego połączenia internetowego. Dlatego musisz spróbować ponownie nawiązać połączenie. W tym celu możesz ponownie uruchomić router, jeśli masz Wi-Fi. Jeśli korzystasz z danych, możesz wyłącz i włącz dane mobilne lub sprawdź, czy masz wystarczające saldo, aby korzystać z danych mobilnych.

Zaktualizuj Gmaila

Można to osiągnąć w sklepie z aplikacjami Play Store. Tam musisz poszukać zdjęcia profilowego swojego konta e-mail, które będzie w pasek do pisania. Dotkniesz zarządzania aplikacją i kontami, z tej części menu, która została otwarta, przesuniesz ekran od prawej do lewej i klikniesz „Aktualizacje”. Na liście poszukasz Gmaila i przystąpisz do jego aktualizacji.

dołącz do naszego kanału telegram