Skip to content

Jak naprawić lub odzyskać uszkodzoną kartę MicroSD z telefonu z systemem Android lub komputera?

6 de wrzesień de 2022

Kiedy masz mało miejsca na urządzeniu mobilnym lub po prostu chcesz przechowywać dużą ilość informacji w bardzo kompaktowym urządzeniu. Niewątpliwie najlepsze są karty microSD, ponieważ są nie tylko małe, więc nie zajmują miejsca, ale mogą również przechowywać sporą ilość danych wszelkiego rodzaju.

Cóż, nikomu nie jest tajemnicą, że gdy mamy urządzenie mobilne, pierwszą rzeczą, którą chcemy zrobić, to zacząć nagrywać filmy, pobierać aplikacje, mieć na nim wszystkie najczęściej używane sieci społecznościowe w danym momencie, robić niezliczone zdjęcia, spośród wielu inne rzeczy. Które bez wątpienia są działaniami, które zajmują dużo miejsca na naszym telefonie komórkowym, aby mógł przestać działać poprawnie. A karty microSD to bez wątpienia najlepsi bohaterowie chwili.

Problem pojawia się, gdy wspomniana karta SD jest uszkodzona, ale nie martw się, że są dwie metody, których chcemy Cię nauczyć, aby móc je naprawić w bardzo prosty sposób i nie musisz wyrzucać wspomnianej karty SD. Wykonaj kroki, które omówimy poniżej, bez pomijania żadnego.

Jak naprawić kartę microSD?

Przede wszystkim powinieneś wiedzieć, że to To wcale nie jest prosty proceschociaż nie jest to również niemożliwe. Ale jeśli to konieczne, zwróć szczególną uwagę na wskazówki, które podamy poniżej:

  • Przede wszystkim będziesz musiał pobrać program o nazwie Recuva, który w zasadzie ma na celu odzyskanie wszystkich informacji na tej karcie. Pamiętaj też, że nie zawsze można odzyskać wszystkie informacje, w niektórych przypadkach nawet część z nich nie może zostać zapisana.
  • Następnie podłącz kartę SD do komputera za pomocą czytnika kart, jeśli masz laptopa, zwykle domyślnie mają czytnik kart. Chociaż może się to różnić w zależności od roku, modelu i producenta, ponieważ istnieją laptopy, które nie mają tej funkcji.
  • Kliknij prawym przyciskiem myszy napęd karty SD, aby wybrać właściwości, narzędzia i sprawdzić.
  • Jeśli widzisz, że na karcie jest blokada, powinieneś uruchomić kartę ochrony przed zapisem i wyjąć kartę, aby ponownie włożyć ją do komputera. Teraz, jeśli wydaje się, że urządzenie magazynujące jest puste, musisz przejść do opcji folderów, zobaczyć iw tej części włączyć ukryte foldery i dyski, co jest prawie na końcu, a następnie po prostu kliknij, aby zaakceptować.

Czy są inne rozwiązania, aby naprawić uszkodzoną kartę microSD?

TAk Poprzednia procedura nie działała dla Ciebielub po prostu wydaje ci się to bardzo nużące. Tutaj dajemy Ci inną opcję naprawy karty microSD, dzięki czemu nie musisz już jej wyrzucać, a tym samym móc odzyskać zawarte w niej informacje.

  • Innym rozwiązaniem jest rozpoczęcie, a następnie wpisanie CMD.
  • Na ekranie wpisz „SFC/SCANNOW” bez cudzysłowów iz kartą microSD podłączoną do komputera, naciśnij enter.
  • System rozpocznie skanowanie karty i spróbuje naprawić wszystkie znajdujące się na niej pliki.

Możesz już to sobie uświadomić ta procedura zajmuje mniej kroków niż poprzedni. Ponadto cała praca jest pozostawiona systemowi, chociaż czasami może nie być w 100% bezpieczny i skuteczny. Z pewnością będziesz w stanie odzyskać część utraconych informacji.

ułożone karty sd

Sposoby tworzenia kopii zapasowych danych na urządzeniach bez karty microSD

Jak zobaczysz, to nie jest dla nic skomplikowanego do naprawy microSD, tak, ostrzegamy, że nie zawsze jest możliwe odzyskanie danych, które posiadał. W przypadku niezwykle ważnych danych zawsze warto mieć kopię zapasową w chmurze, ponieważ w zależności od usługi, z której korzystasz, utrata danych jest praktycznie niemożliwa.

Nasz najwyższą rekomendacją jest korzystanie z Dysku Google, ponieważ zawsze będą bezpieczne i z kolei Kto nie ma konta Google? Cóż, ponieważ jest to jeden z najczęściej używanych systemów pocztowych na świecie, mając go już teraz będziesz mieć bezpośredni dostęp do zapisywania plików, zdjęć i ważnych informacji w chmurze Dysku Google. Dzięki temu zawsze możesz mieć do nich dostęp.

dołącz do naszego kanału telegram