Skip to content

Jak naprawić błąd uwierzytelniania w systemie Android – przyczyny i skuteczne rozwiązanie

29 de lipiec de 2021

Wraz z postępem technologii i funkcji w naszych telefonach komórkowych zaczynają pojawiać się coraz więcej niedogodności i problemów technicznych, w tym przypadku porozmawiamy o bardzo powszechnym, Jest prezentowany po podłączeniu naszego telefonu komórkowego do sieci WiFi już zapisane w naszym profilu sieciowym.

Co oznacza błąd uwierzytelniania w moim mobilnym połączeniu WiFi?

Jeśli w dowolnym momencie pojawił się ten błąd, który mówi, że sieć, z którą chcesz się połączyć, nie może zostać uwierzytelniona, powinieneś wiedzieć, że jest to błąd generowany przez router odpowiedzialny za dostarczanie sygnału WiFi do Twojego urządzenia , który blokuje dostęp z różnych powodów, które omówimy później. Powinieneś także wiedzieć, że rozwiązanie tego problemu jest dość proste i nie wymaga głębokiej znajomości sieci czy telefonii.

Jakie są najczęstsze przyczyny pojawienia się tego błędu?

Przyczyny tego błędu uwierzytelniania są różne, poniżej omówimy niektóre z najczęstszych, o których możemy wspomnieć.

niepoprawne hasło

Ważne jest, aby sprawdzić, czy poprawnie wpisaliśmy hasło dostępu do routera, z którym chcemy się połączyć, jeśli nie jest ono napisane poprawnie, to nie będziemy mogli uzyskać do niego dostępu i dlatego nie będziemy mogli nawigować. W wielu przypadkach, jeśli masz już hasło zapisane na telefonie komórkowym, powinieneś sprawdzić, czy nie zostało ono zmienione i czy próbujesz wprowadzić nieaktualne hasło.

Niewłaściwa sieć

Jest to bardzo częsty problem, gdy występuje problem w routerze, w którym zmienia się typ sieci bezprzewodowej skonfigurowanej w routerze, tak aby uniemożliwić dostęp do nowych urządzeń, ponieważ nie ma odpowiednich uprawnień do połączenia.

Inną częstą przyczyną w ramach tej klasyfikacji problemów sieciowych, są dobrze znane bliźniacze sieciDzieje się tak, gdy nasz telefon komórkowy próbuje uzyskać dostęp do routera, który ma taką samą nazwę jak inny, który już skonfigurowaliśmy, ale oczywiście nie ma tego samego hasła. Nasz telefon będzie wielokrotnie próbował się połączyć bez powodzenia, a router zwróci denerwujący komunikat, który już znamy.

Limit podłączonych urządzeń

To dość obszerny temat, ponieważ obecnie routery mogą obsługiwać ponad 100 podłączonych urządzeń jednocześnie na swoich adresach IP, jednak im większa liczba podłączonych urządzeń, tym prawdopodobieństwo wystąpienia błędów uwierzytelniania. Ponieważ routery muszą zarządzać dużą liczbą adresów IP, nie wspominając o spowolnieniu szybkości przeglądania.

Z tego powodu wiele współczesnych modeli routerów przynieść możliwość skonfigurowania liczby urządzeń które mogą być połączone jednocześnie, dzięki czemu administrator sieci może zdecydować, ilu użytkowników może korzystać z usługi bez utraty jakości połączenia.

problemy z routerem

Awarie IP

Może się zdarzyć, że z powodu jakiejś awarii w systemie routera przypisuje ten sam adres IP dwóm różnym urządzeniom, w tym przypadku jedno z dwóch urządzeń zacznie zawodzić w połączeniu.

Co mogę zrobić, aby rozwiązać ten błąd na moim telefonie komórkowym?

Jest wiele sposobów na rozwiązanie tego irytującego problemu, na szczęście w większości przypadków te rozwiązania są dość łatwe do zastosowania i wymagają kilku kroków do naśladowania.

Włączanie i wyłączanie trybu samolotowego na telefonie komórkowym

Jest to bardzo szybkie rozwiązanie, które możesz wypróbować jako pierwszą opcję, jeśli pojawi się ten błąd uwierzytelniania. Po włączeniu trybu samolotowego w telefonie komórkowym wyłączasz wszystkie połączenia bezprzewodowe, zmuszając w ten sposób do żądania nowego adresu IP z routera, z którym próbują się połączyć po ponownym włączeniu, wykluczając w ten sposób problemy z powodu zduplikowanych adresów IP.

Aby włączyć tryb samolotowy, wystarczy przejść do ustawień telefonu komórkowego, poszukać opcji „Połączenia bezprzewodowe”, wybrać „Tryb samolotowy” i przesunąć kontrolkę do aktywnej pozycji. Poczekaj kilka sekund i ponownie je dezaktywuj i spróbuj ponownie połączyć się z siecią Wi-Fi.

Wprowadź hasło ponownie

Być może Twój problem z uwierzytelnianiem jest związany z nieprawidłowym hasłem, ponieważ zostało to zmienione w konfiguracji routera, do którego chcesz uzyskać dostęp, do tego musisz najpierw upewnić się, jakie jest aktualne hasło do połączenia, a następnie przejść do ustawień telefonu komórkowego, wejdź w opcję „Połączenia bezprzewodowe”, opcję „WiFi” i musisz zlokalizować sieć, z którą chcesz się połączyć i która powoduje błąd.

Po zlokalizowaniu naciśnij palec i przytrzymaj go przez co najmniej 3 sekundy, pojawi się okno opcji, w którym musisz wybrać opcję „Zapomnij sieć”, wybierz potwierdź, a następnie spróbuj ponownie połączyć się z siecią, tak jakbyś robił to po raz pierwszy, upewnij się, że poprawnie wpisałeś hasło routera.

Zmodyfikuj ustawienia sieci bezprzewodowej

Aby skorzystać z tej opcji, musisz użyć komputera podłączonego do routera, który chcesz skonfigurować, uzyskać dostęp do preferowanej przeglądarki i wprowadzić adres IP routera. Zwykle ten adres to 192.168.0.1, ale w instrukcji obsługi lub na etykiecie, którą router musi mieć z tyłu lub z dołu, na pewno będziesz w stanie potwierdzić, który to jest, a także powinieneś być w stanie wyświetlić nazwę użytkownika i hasło, aby uzyskać dostęp do panelu konfiguracji routera.

Po wpisaniu adresu i wprowadzeniu hasła i nazwy użytkownika, będziesz mógł zobaczyć menu konfiguracyjne swojego routeraMusisz przejść do sekcji „Sieć bezprzewodowa” i poszukać opcji konfiguracji nazwy i nowego hasła do sieci WiFi. Po wykonaniu tych wszystkich czynności musisz ponownie uruchomić router i spróbować ponownie połączyć się z telefonu komórkowego przy użyciu nowego hasła, które właśnie skonfigurowałeś.

zrestartuj router

Uruchom ponownie router

Jednym z najprostszych, ale skutecznych rozwiązań jest wyłączenie routera, poczekaj chwilę i włącz ponownie, spowoduje to, że po ponownym włączeniu routera może on przeskanować każde z urządzeń, które próbują się z nim połączyć i dokonać dobrej dystrybucji adresów IP, aby uniknąć tych irytujących błędów uwierzytelniania.