Skip to content

Jak naprawić błąd „Nie masz miejsca na dysku” podczas pobierania WhatsApp

27 de marzec de 2022

Czy zdarzyło Ci się kiedyś, że chcesz pobrać nową aplikację na swoje urządzenie mobilne i pojawia się denerwujący komunikat informujący, że nie masz dostępnej przestrzeni dyskowej? Jeśli tak, nie masz się czym martwić, ponieważ w tym artykule przedstawimy Ci kilka opcji, dzięki którym możesz bez problemu pobrać WhatsApp w ciągu kilku minut.

Ponieważ ten problem jest zwykle dość częsty wśród użytkowników posiadających smartfony, ponieważ niektóre urządzenia nie mają tyle pojemności pamięci w ich systemach operacyjnych.

Ponadto posiadanie tej aplikacji na naszym telefonie jest bardzo przydatne, ponieważ za pośrednictwem WhatsApp możemy wysyłać do naszych kontaktów filmy, dźwięki i obrazy nawet o wielkości ponad 100 MB, a także będziemy w kontakcie z naszymi przyjaciółmi i rodziną, aby Nie możesz obejść się bez tej aplikacji z jakiegokolwiek powodu.

Zwolnij miejsce w pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego, aby rozwiązać problem braku pamięci w WhatsApp

Jest to jedna z pierwszych opcji, które zalecamy, aby można było pobrać i zainstalować poprawnie na urządzeniu. Z tego powodu najlepszą alternatywą jest usunięcie z telefonu wszystkich tych plików, których już nie używasz i które marnują użyteczną przestrzeń systemu Android lub IOS.

Jeśli więc chcesz kontynuować instalację WhatsApp, musisz mieć dostępne miejsce co najmniej 1 GB, aby móc kupić aplikację, chociaż podczas pobierania zawsze pojawi się okno ze Sklepu Play, wskazujące, ile miejsca potrzebujesz, aby móc go pomyślnie zaktualizować lub pobrać.

Należy zauważyć, że możesz również zobaczyć wewnętrzną pamięć telefonu przez pewne aplikacje, które nie ważą dużo i że pozwolą ci określić, który konkretny plik zajmuje tak dużo miejsca, abyś mógł go natychmiast usunąć.

Jak usunąć dane ze Sklepu Play jako alternatywę dla małej ilości pamięci w WhatsApp?

Jeśli wykonałeś już poprzedni krok i pomimo usunięcia dużej liczby plików, nadal nie możesz zainstalować WhatsApp, Nie martw się, ponieważ mamy dla Ciebie inną alternatywę. Jeśli problemem nie jest wewnętrzne uwolnienie miejsca, mogą to być wszystkie dane zgromadzone w Sklepie Play, który ma pewne sztuczki, aby jak najlepiej wykorzystać jego wydajność.

Dlatego musisz jak najszybciej usunąć zapisane dane, a do realizacji tego celu powinieneś tylko dostęp do ustawień systemowych a następnie kliknij przycisk aplikacji, stamtąd aktywujesz opcję Wszystkie i wybierz opcję Sklep Google Play.

Następnie musisz nacisnąć przycisk Przechowywanie, a następnie przycisk wyczyść danew ten sposób całkowicie wyeliminujesz te elementy, które zajmują tylko miejsce.

Sposób na pobranie WhatsApp z APK

To kolejna alternatywa, którą dziś przedstawiamy, na wypadek, gdyby poprzednie dwie nie był głównym powodem problemu. Z tego powodu musisz teraz pobrać APK z oficjalnej strony aplikacji, ponieważ będzie to najlepszy sposób, aby pomyślnie go zainstalować.

jak pobrać WhatsApp na Androida bez wyświetlania komunikatu o niewystarczającej ilości pamięci?

Należy wtedy wejść na tę stronę, a gdy u góry okna pojawi się okienko z napisem Nieznane źródła, Musisz zezwolić na dostęp, aby działał poprawnie.

Jeśli żadna z tych opcji nie zadziała, ostatnią rzeczą, jaką możesz zrobić, to zresetuj swoje urządzenie mobilne aby pozostała tylko z ustawieniami fabrycznymi. Możesz nie chcieć tego robić, aby nie stracić wszystkich danych, ale bez problemu możesz je przechowywać na Pendrive, a następnie ponownie zainstalować.

Wykonując tę ​​czynność, gwarantujemy, że Twój telefon będzie jak nowy i w ten sposób nie będziesz już go widzieć denerwujący komunikat o niewystarczającej ilości miejsca. Aby to zrobić, musisz przejść do ikony konfiguracji i poszukać opcji Kopia zapasowa i przywracanie, więc wystarczy nacisnąć OK, aby zapisać wszystkie zmiany i rozpocząć całkowite czyszczenie pamięci wewnętrznej telefonu komórkowego.

dołącz do naszego kanału telegram