Skip to content

Jak naprawić błąd formatu i nieobsługiwanego kodeka w systemie Android?

13 de luty de 2021

Przy tej nowej okazji porozmawiamy z tobą szczegółowo o dwóch bardzo interesujących odtwarzaczach multimedialnych, które musisz pobrać, aby je pobrać Napraw błąd formatu i nieobsługiwanego kodeka w systemie Android.

Bez wątpienia opcje, które zobaczysz poniżej, mają wiele pobrań, ponieważ są kompatybilne z ogromną liczbą formatów plików audio i wideo. Musimy również przypomnieć, że te odtwarzacze można pobrać na urządzenie z systemem Android całkowicie bezpłatnie.

Musisz po prostu przejść do sklepu Google Play i wybrać aplikację odtwarzacza, w której chcesz przetestować Napraw błąd formatu i nieobsługiwanego kodeka w systemie Android.

Jak naprawić nieobsługiwany kodek i błąd formatu w systemie Android?

Krótko mówiąc, plik kodek to metoda dekodowania danych i jest używany w plikach skompresowanych, takich jak: pliki wideo lub audio. Jeśli chodzi o ich funkcję, kodeki są odpowiedzialne za kodowanie informacji, aby były one przechowywane lub wysyłane podczas odtwarzania pliku.

Obecnie istnieje wiele różnych kodeków, zarówno dla plików audio, jak i plików wideo. Ze względu na tę różnorodność kodeków możliwe jest, że przynajmniej raz wystąpią błędy podczas odtwarzania plików multimedialnych. Możesz poszerzyć swoją wiedzę na ten temat, ucząc się, co to jest i jak usunąć lub naprawić kodek z wideo.

Na przykład, jeśli masz wideo MP4 którego kodek to H.265, a Twój odtwarzacz obsługuje tylko kodek H.264, wówczas nie będzie możliwe normalne odtworzenie pliku na Twoim urządzeniu Android. W takim przypadku najlepiej zmienić odtwarzacz na inny, który jest zgodny z większą liczbą kodeków.

Teraz porozmawiamy z tobą szczegółowo o kilku interesujących odtwarzaczach multimedialnych, których możesz użyć do rozwiązania błędu formatu i kodeka nieobsługiwanego na Androidzie.

Vlc media player

Bez wątpienia ten odtwarzacz jest jednym z najbardziej znanych, jakie możemy dziś pobrać. To odtwarzacz multimedialny VLC, odtwarzacz, którego ikoną jest charakterystyczny pachołek drogowy.

Jednym z najbardziej uderzających aspektów tego odtwarzacza jest to ma wersję na Androida, który działa całkiem dobrze i obsługuje dużą liczbę formatów i kodeków. Jeśli chodzi o jego interfejs, to musimy podkreślić, że jest on bardzo intuicyjny, więc bardzo łatwo będzie się go nauczyć. Ponadto, nawet jeśli ich nie masz, możesz łatwo pobrać i zaktualizować kodeki VLC.

Gdy otworzymy aplikację, będziemy mogli zauważyć, że pliki są uporządkowane zgodnie z ich formatem. Jeśli chodzi o piosenki, są one podzielone według wykonawcy, gatunku i albumu. Daje nam nawet możliwość stworzenia własnej listy odtwarzania, aby słuchać naszych ulubionych piosenek bez konieczności wyszukiwania ich jeden po drugim. Ponadto znacznie łatwiej jest naprawić błędy, takie jak słynny problem z wideo, gdy VLC wyświetla czarny ekran.

Z drugiej strony to odtwarzacz ma możliwość zwiększenia lub zmniejszenia głośności utworu a także możesz przewijać oglądany film do przodu lub do tyłu. Na co czekasz? Uruchom teraz do sklepu Google Play i pobierz teraz aplikację odtwarzacza VLC.

Jeśli nie jesteś przekonany do tego odtwarzacza, poniżej możesz zobaczyć jedną z najlepszych alternatyw dla odtwarzacza VLC.

Odtwarzacz MX

Tym razem opowiemy Ci o doskonałym odtwarzaczu, który Ci na to pozwoli pobierz i dostosuj napisy do swoich ulubionych seriali lub filmów. Na przykład, jeśli jesteś miłośnikiem anime i nie znasz dobrze języka japońskiego, ten odtwarzacz jest dla Ciebie idealny.

Granie muzyka na telefonie komórkowym ze słuchawkami

Ma też bardzo ciekawą opcję, która nam na to pozwala odtwarzać filmy w tle. W ten sposób ani wideo, ani piosenka, którą gramy, nie zatrzymają się, jeśli wyłączymy ekran.

Jest to bardzo pomocne, ponieważ pozwala nam zaoszczędzić trochę baterii, a także nie będziemy musieli zdawać sobie sprawy z ekranu telefonu komórkowego, możemy go po prostu zostawić w miejscu, podczas gdy wykonujemy inne zadanie.

Kolejną bardzo ważną cechą tego odtwarzacza jest to, że nam na to pozwala wybierz współczynnik proporcji wideo. W ten sposób możemy dobrać proporcje, które najlepiej pasują do ekranu mobilnego, aby nie przegapić żadnego szczegółu.

Gotowe! Jeśli spodobały Ci się informacje w tym poście, pamiętaj, aby udostępnić je wszystkim swoim kontaktom za pośrednictwem sieci społecznościowych. Do zobaczenia w następnej części!

dołącz do naszego kanału telegram