Skip to content

Jak nagrywać spotkania Zoom z komputera lub telefonu komórkowego?

10 de Listopad de 2021

Spotkania za pośrednictwem wirtualnych platform zyskały na znaczeniu w ostatnich latach ze względu na pandemię, która zmusiła wszystkich do pozostania w domu. Aby jednak kontynuować pracę w domu, narzędzia do przesyłania strumieniowego szybko stały się najczęściej używanymiJednym z nich jest Zoom, aplikacja ta umożliwia prowadzenie spotkań i nagrywanie tych spotkań. Pokażemy Ci, jak to zrobić.

Co trzeba zrobić, aby nagrać spotkanie Zoom?

Jak wiecie, w czasach pandemii Zoom stał się narzędzie szeroko wykorzystywane do organizowania konferencji i udzielania lekcji lub porad wirtualnie. Aby korzystać z funkcji tej aplikacji, musisz założyć konto Zoom całkowicie za darmo. Rozpoczynając wirtualne spotkania, możesz nagrywać audio i wideo ze spotkania i zapisywać je na używanym urządzeniu.

Musisz upewnić się, że włączone są opcje umożliwiające nagrywanie. W tym celu wykonaj następujące czynności: Po zainstalowaniu aplikacji zaloguj się i kliknij koło Ustawienia, zlokalizuj opcję Nagraj i sprawdź, czy opcja jest włączona, zaznaczając pole Nagraj wideo podczas udostępniania ekranu. W ten sposób po rozpoczęciu spotkania możesz nagrywać.

Jak możesz nagrać spotkanie Zoom jako gospodarz?

Powinieneś wiedzieć, że aby nagrać wirtualne spotkanie przez Zoom musisz być gospodarzem spotkania, dzięki czemu będziesz miał do dyspozycji zarządzanie i kontrolę połączenia. W kolejnych wierszach pokażemy, jak nagrać spotkanie Zoom pod postacią gospodarza i z różnych urządzeń, takich jak PC, Android, iPhone.

Jeśli łączysz się z komputera PC z systemem Windows lub Mac

Wejdź do aplikacji, pokoju spotkań Zoom, rozpocznij spotkanie, które chcesz nagrać, a następnie przejdź do ikony nagrywania znajdującej się na dole ekranu. Naciskając przycisk, W lewym górnym rogu zobaczysz, że mówi nagrywanie. W aplikacji znajdują się narzędzia, które pozwalają wstrzymać lub zatrzymać nagrywanie. Wszystko, co się stanie, zostanie nagrane, a po zakończeniu połączenia nagranie zostanie zapisane na komputerze. Możesz to zrobić, jeśli jesteś gospodarzem połączenia.

Korzystanie z aplikacji mobilnej na Androida lub iPhone’a

Aby nagrywać spotkania w Zoom jako gospodarz, z urządzenia z systemem Android lub iPhone, musisz wykonać następujące kroki: Rozpoczynając spotkanie Zoom, klikasz na Więcej, która jest ikoną trzech kropek. Następnie dotknij opcji Nagrywaj w chmurze, natychmiast zobaczysz powiadomienie Nagrywanie na ekranie.

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz zatrzymać lub wstrzymać transmisję, kliknij trzy kropki, a znajdziesz przyciski do wykonania tej czynności. Po zakończeniu spotkania nagranie zostanie zapisane w Moich nagraniach w internecie.

osoba nagrywająca spotkanie przez zoom

W jaki sposób możesz nagrywać spotkanie Zoom bez bycia gospodarzem?

Jednym ze sposobów nagrywania spotkania przez Zoom jest przyznanie przez gospodarza uprawnień do nagrywania spotkania. Jeśli nie, możesz nagrywać spotkania z komputera.

Ale tak jak w przypadku, gdy nie jesteś gospodarzem, musisz mieć zewnętrzną aplikację do nagrywania ekranu Podczas spotkania w Zoom polecamy wśród nich VideoSolo lub Screen Recorder, oba są lekkie i kompatybilne z różnymi urządzeniami.

Gdzie są przechowywane nagrania Zoom i jak mogę uzyskać do nich dostęp?

Pliki nagrane w aplikacji Zoom można przesłać do witryny internetowej w celu przechowywania plików, takich jak Dropbox lub Google Drive. Aby zapisać nagranie, wykonaj następujące kroki: kończysz spotkanie, klikając Wyjdź, a następnie Zakończ spotkanie dla wszystkich.

Na ekranie pojawi się małe okno z napisem konwertuj nagranie ze spotkaniaPo zakończeniu konwersji pojawi się kolejne okno folderu wyszukiwania, w którym musisz wybrać folder, w którym chcesz zapisać nagranie, kliknij folder, a następnie kliknij OK. Po otwarciu folderu zobaczysz pliki nagrania w formacie audio i MP4.