Skip to content

Jak monitorować Facebooka i komunikatora mojego dziecka bez zdawania sobie z tego sprawy (przykład)

29 de styczeń de 2021

Odpowiedzialny ojciec nigdy nie zostawiłby swoich dzieci w towarzystwie nieznajomych. Cóż, możemy powiedzieć, że kiedy pozwalamy naszym dzieciom puszczać sieci za pomocą sieci, możemy je umieszczać w takich okolicznościach, nie chcąc. Dlatego wielu z nas chciałoby wiedzieć: Jak mogę monitorować Facebooka i Messengera mojego dziecka tak, aby nie było tego zauważane?

I to jest to, że dla wielu rodziców prosty fakt zarządzania siecią społecznościową, taką jak Facebook i jego pochodna Messenger, jest nieco skomplikowany. W szczególności, gdy porównujemy nasze zdolności i umiejętności z umiejętnościami naszych dzieci, które zwykle znacznie poszerzają wiedzę o tych sieciach.

Wielu rodziców zdaje sobie sprawę z zagrożeń związanych z mediami społecznościowymi i chce im zapobiec. Martwią się, że ich dzieci spędzać samotnie wiele godzin w Internecie. Jednak w końcu poddają się ciągłemu naleganiu swoich dzieci. W końcu nieuniknione jest, że nasze dzieci zwracają się do sieci społecznościowych, ponieważ wiedzą wszystko o działaniu smartfonów i komputerów.

Ponieważ nie można temu zapobiec, najlepiej wiedzieć, jak to zrobić monitorować Facebooka i Messengera naszych dzieci, aby wiedzieć, jak korzystają z tych sieci społecznościowych.

Obowiązkiem rodziców jest ochrona ich przed niebezpieczeństwem i nie ma wątpliwości, że dzieci są szczególnie podatne. Posiadanie kontroli nad tymi sieciami zapewni nam większy spokój ducha i pozwoli nam być czujnym na zagrożenia, na jakie narażone są dzieci.

Jak monitorować Facebooka i Messengera mojego dziecka bez mojej wiedzy

W tej kwestii pojawia się kolejna kwestia związana z prywatnością, do której mogą mieć nasze dzieci. Niektórzy uważają, że monitorowanie mediów społecznościowych może stanowić naruszenie ich prywatności.

Ale jest to obowiązek wszystkich rodziców zapewnić integralność swoich dzieci i zwracać uwagę na to, co robią w sieciach społecznościowych, aby chronić swoje dzieci.

Istnieją narzędzia poprawiające bezpieczeństwo w sieciach społecznościowych, takich jak Facebook i Messenger, których nasze dzieci nawet nie zauważają.

Oczywiście nie powinno to zastępować szczerej i otwartej komunikacji z dziećmi na temat zagrożeń związanych z Internetem. Ale jest to bardzo przydatne kiedy nie możemy być fizycznie blisko nich, czyli wtedy, gdy mogą być najbardziej bezbronni.

Jednym z tych narzędzi jest aplikacja Spyzie, za pomocą której możesz monitorować konta swoich dzieci na Facebooku i Messengerze. Jest dostępny dla obu systemów operacyjnych Android jak na iOSi wymaga jedynie dostępu do internetu z telefonu komórkowego. Ta aplikacja może być bardzo pomocna w monitorowaniu wiadomości, zdjęć, kontaktów, profili i innych na Facebooku.

Jak mogę zainstalować Spyzie, aby monitorować sieci społecznościowe mojego dziecka bez ich zauważania

Wystarczy pobrać aplikację i zainstalować ją na telefonie, który chcesz monitorować, dzięki czemu będziesz mógł „szpiegować” zachowanie dziecka. Dobrze jest nawet wiedzieć, jak wykrywać fałszywe profile w sieciach społecznościowych, aby Twoje dziecko nie ufało im i nie akceptowało ich, wierząc, że są rodziną. Poniżej zobaczysz proces pobierania i instalacji tego narzędzia kontroli rodzicielskiej.

  • Utwórz konto od Spyzie z adresem e-mail, na który zostanie Ci przyznany login.
  • Zainstaluj aplikację, dla którego musisz podać informacje o telefonie komórkowym do szpiegowania.
  • Skonfiguruj aplikację według tego wzorca: „Ustawienia”> „Bezpieczeństwo”> „Blokada ekranu i zabezpieczenia”> „Nieznane źródła”> „OK”.
  • Upiększać na koncie Spyzie i jak tylko to zrobisz, ikona aplikacji nie będzie już widoczna. System poprosi Cię o pozwolenie na dostęp do: zdjęć, treści multimedialnych, plików, zarządzanie urządzeniem i rozpoczęcie monitoringu.

Po zakończeniu procesu pobierania i instalacji musisz zalogować się do Spyzie z innego urządzenia, aby móc monitorować Facebooka i Messengera swojego dziecka wśród innych sieci społecznościowych.

monitoruj dzieci podczas korzystania z Facebooka

Spyzie ma panel sterowania, który daje dostęp do zdjęcia, wiadomości, listy kontaktów, profil Facebooka Twojego dziecka i nie tylko. Pamiętaj, że aby ta aplikacja działała poprawnie, oba urządzenia muszą mieć dostęp do internetu.

W filmie „Prawnik dla rodzin” możesz dowiedzieć się, w jakich okolicznościach lub w jakich okolicznościach możesz uzyskać dostęp do Facebooka swoich dzieci.

Wraz ze wzrostem zagrożeń związanych z Internetem, takich jak cyberprzemoc czy cyberprzemoc, zaistnieje potrzeba zapobiegania im za pomocą tych aplikacji monitorowanie. Zwłaszcza w sieciach takich jak Facebook, w których dane osobowe są dostępne dla osób w każdym wieku.