Skip to content
GPS

Jak mogę znaleźć lub zlokalizować moje urządzenie lub telefon komórkowy wyłączony Czy GPS nadal działa?

23 de listopad de 2021

Chociaż w dzisiejszych czasach trudno nam mieć wyłączony telefon komórkowy, nie możemy stracić z oczu faktu, że zdarzają się sytuacje, w których mamy urządzenie bez baterii, lub po prostu chcemy skorzystać z rezerwy baterii na później, dlatego ją wyłączamy.

Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że robiąc to wszystko, możemy narazić nasze urządzenie na ryzyko w przypadku zgubienia lub kradzieży zabranie ze sobą wszystkich naszych danych osobowych, w tym zdjęcia, filmy, kontakty itp. Dlatego zawsze nalegamy na posiadanie kopii zapasowej wszystkich naszych informacji, aby uniknąć takich sytuacji.

W takich przypadkach wygodnie jest zadać sobie pytanie, jakie czynności wykonuje telefon, gdy jest on wyłączony, a dokładniej mówiąc, czy GPS urządzenia nadal działa, nawet gdy go wyłączymy. Nie jest to drobny szczegół, biorąc pod uwagę, że może to być coś bardzo przydatnego, jak zobaczysz.

Jednocześnie Globalny System Pozycjonowania, powszechnie znany pod akronimem GPS, jest obecnie bardzo przydatnym narzędziem i ma cenne znaczenie, ponieważ pomaga nam zlokalizować dowolny obiekt, nawet centymetry, dlatego zawsze zalecamy aktualizowanie go na naszych telefonach komórkowych, ponieważ większość urządzeń ma to świetna funkcja.

Pierwszą rzeczą, o której powinieneś pamiętać w tego typu przypadku, jest to, że jeśli jesteś jedną z osób, które trafiły na ten artykuł, Może to być związane z tym, że zgubiłeś telefon, został on skradziony, Lub nie chcesz, aby ktoś inny używał Twojego śladu GPS, aby wiedzieć, gdzie jesteś.

Czasami możemy nawet autoryzować to dostęp do naszej lokalizacji poprzez niektóre aplikacje, Dlatego zawsze ważne będzie wcześniejsze sprawdzenie zezwoleń, które zostaną udzielone, biorąc pod uwagę, że GPS ma dostęp do wszystkich naszych informacji.

Jak widać, informacje dostarczane przez GPS nie są drobnym szczegółem, dlatego te samouczki mogą zająć trochę czasu duże znaczenie dla procesu wyszukiwania i lokalizowania urządzenia. Jeśli GPS był włączony, gdy smartfon był wyłączony, zapisana zostanie ostatnia znana lokalizacja

Musisz więc wiedzieć, że sygnał GPS działa wyłącznie z Internetem, a w przypadku jego braku z aktywowanymi danymi mobilnymi, więc kiedy urządzenie jest wyłączone, nie mamy absolutnie pojęcia, gdzie ono jest, tak jak inni nie będą wiedzieć, gdzie ono jest.

zlokalizuj urządzenie mobilne wyłączone z GPS

Dostępne aplikacje ułatwiające lokalizowanie zgubionego telefonu komórkowego

Poza tym, co powiedzieliśmy, nie musisz się martwić, biorąc pod uwagę, że obecnie istnieje duża liczba aplikacji, dzięki którym mamy możliwość zlokalizować telefony komórkowe, które zostały zgubione, skradzione lub których wada została wyłączona, itp. Dlatego w następnych wierszach pokażemy, jak znaleźć telefon komórkowy, który jest wyłączony lub ma usuniętą kartę SIM.

Jednym z najprostszych i najskuteczniejszych sposobów na znalezienie wyłączonego telefonu komórkowego jest za pomocą aplikacji lub usługi płatniczej, takiej jak GeoLokalizacja, który dostarcza informacji o lokalizacji wyłączonych telefonów. Sugerujemy jednak, aby zawsze pamiętać o aktualizowaniu nawigatora GPS.

Ta platforma korzysta z równoległego systemu lokalizacji, który prawie nie ma marginesu błędu i który pozwoli Ci znaleźć telefon komórkowy za pomocą jego Kod IMEI lub własny numer telefonu urządzenia. W rzeczywistości jest to jeden z najczęściej używanych w tych przypadkach.

Jeśli jeszcze Ci się nie udało, zawsze możesz wypróbować jedną z aplikacji dostępnych w sklepie Google Play lub dostęp ze zdalnego komputera z dostępem do internetu i znajdź moje urządzenie Google, ponieważ czasami synchronizujemy nasz telefon z naszymi danymi zapisanymi w Google, takimi jak Gmail.

I to może być bardzo pomocne, pokazując ci dokładna lokalizacja urządzenia lub w razie niepowodzenia poprzez zablokowanie ekranu, aby nie mogli uzyskać dostępu do Twoich informacji podczas ich odzyskiwania, jednak konieczne będzie ponowne zalogowanie się z innego urządzenia.

Czy dzięki tej łatwej i prostej sztuczce udało Ci się odkryć, że telefon jest wyłączony i zgubiony? Napisz nam swój komentarz.

dołącz do naszego kanału telegram