Skip to content

Jak mogę złożyć lub stworzyć własny podpis cyfrowy online za pomocą najlepszych programów

6 de Maj de 2021

Obecnie w wielu powszechnych kwestiach pojawiły się różne innowacje, ale w tym przypadku mówimy o podpisach cyfrowych lub cyfrowych, co niewątpliwie było wielkim postępem technologicznym, który pozwolił użytkownikom i programistom dużych firm uzyskać większy komfort i bezpieczeństwo w momencie zagwarantowania integralności wielu dokumentów cyfrowych w społeczeństwie.

Generuje to większą korzyść dla wszystkich, ponieważ wcześniej było to możliwe tylko w dokumentach przedstawionych na papierze, co ułatwia podpis cyfrowy mając w ten sposób tę samą równoważność prawną, ale w bardziej wyrafinowany i innowacyjny sposób.

Jego mechanizm opiera się na zastosowaniu lub używać metod kryptograficznych do dokumentu, aby Twoje uwierzytelnienie było ważne w dowolnym momencie, gdy chcemy je przedstawić przed jakąkolwiek usługą, z której korzystamy.

Jak działa podpis cyfrowy?

W ramach tego procesu istnieją trzy typy cech, które są częścią tego samego systemu podpisu cyfrowego, które same są algorytmami: po pierwsze, „ podpis ”, który jest najważniejszą rzeczą, którą musimy wziąć pod uwagę, ogólnie używane są niezbyt złożone podpisy i za pomocą kluczy.

Na drugim miejscu mamy „weryfikację”, której celem jest oczywiście weryfikacja autentyczności przekazu lub dokumentu, który udostępniamy, przed jakimkolwiek organem publicznym lub, w przypadku braku tego, prywatnego. A także klucze, które idą w parze lub są powiązane z obszarem matematycznym, udostępnianie kluczy publicznych i tak samo prywatnie.

Należy zauważyć, że te podpisy cyfrowe koncentrują się na autentycznych dowodach, a tym samym zapobiegają nieporozumieniom, takim jak firmy lub osoby, które zaprzeczają podpisaniu niektórych dokumentów tym typem podpisu, co nie ma miejsca, ponieważ w momencie prezentowania wiadomości dokument, przechodzą przez poprzednie procesy być w stanie wyjaśnić.

Jak złożyć podpis cyfrowy online? Jakie są najlepsze programy do tego?

Ważne jest, aby znać sposób tworzenia podpisu cyfrowego, I to jest bardzo proste, możemy je stworzyć nawet w formacie PDF, ale wśród najlepszych programów do ich tworzenia mamy Docsketch, jego użycie jest bardzo proste.

Wystarczy, że wejdziemy na jego stronę główną, w wyszukiwarkę albo Google Chrome w najnowszej wersji, albo jakąkolwiek inną, a najlepsze jest to, że korzystanie z niego jest całkowicie darmowe, w środku znajdziemy opcja „ tworzenia podpisu cyfrowego ”, naciskamy tam.

stworzyć podpis cyfrowy

Następnie zostaniemy przeniesieni do dwóch opcji, pierwszej: „napisz podpis” i musimy dodaj nazwę podpisu który chcemy, wpisując go za pomocą naszej klawiatury w wyskakującym okienku, które się pojawi, a następnie możemy wybierać między różnymi i wieloma czcionkami, w ten sam sposób, w jaki możemy dostosować go za pomocą kolorów i innych.

Druga opcja to „ narysuj podpis ”, w tej sekcji daje nam narzędzie do użycia panelu dotykowego do narysowania naszego podpisu z telefonu komórkowego lub tabletu, abyśmy mogli zidentyfikować czcionkę litery z obrazkiem i zainstalować czcionki na naszym komputerze z systemem Windows możemy również sposób na personalizację i za darmo,

Mamy też darmowy program online „Smallpdf”Aby stworzyć podpis, wystarczy wejść na stronę główną i kliknąć „ utwórz podpis ”, tworzymy go tak, jak chcemy, daje nam opcje czcionek, kolorów i rozmiarów, daje też kilka pomysłów może nam pomóc w stworzeniu naszego, i voila! Klikamy na „ zakończ ” i będziemy mieć zrobiony własny podpis.

Dlaczego powinienem wdrożyć podpis cyfrowy?

Powodów jest wiele, ponieważ zapewnia nam to ogromne korzyści, takie jak ułatwienie naszych procesów w sprawach handlowych, a w ten sposób możemy ogólnie zapobiegają podrabianiu podpis, który często ma miejsce na ważnych dokumentach lub wiadomościach.

Również po procesie weryfikacji, jeśli podpis jest fałszywy, da sygnał alarmowy i będziemy wiedzieć, że jest nieważny, dostarcza nam całkowicie autentyczne dokumenty iz dobrych źródeł, które zostały wcześniej zbadane, metoda ta jest szeroko stosowana ze względu na do jego świetnego rozwoju i niezawodności, więc jeśli jeszcze go nie wypróbowałeś, powinieneś spróbować Zaloguj się w bezpieczniejszy sposób.