Skip to content

Jak mogę zablokować dostęp do aplikacji Facebook na moim telefonie komórkowym?

10 de marzec de 2021

Chociaż Facebook to sieć społeczna dobrze znane, gdzie można rozmawiać z przyjaciółmi i rodziną, bawić się, bawić i robić wiele rzeczy, ma też swoje zagrożenia, zwłaszcza dla nastolatków. O wiele więcej, gdy można otworzyć i utworzyć konto na Facebooku bez poczty e-mail

Na tym etapie życia są bardzo ciekawi i chcą wiedzieć wszystko, co czyni ich bardziej wrażliwy, ponieważ w przeciwieństwie do dorosłych, gdy są bardzo młodzi, nie wiedzą, jak wykryć niebezpieczeństwo swoich działań ani podejmować mądrych decyzji.

Dlaczego konieczne jest blokowanie aplikacji Facebooka?

Jak powiedzieliśmy wcześniej, chociaż jest to użyteczna sieć społecznościowa, należy zachować ostrożność, gdy jest używana szczególnie dla najmłodszych. Facebook zawiera różne aplikacje, które nie są konieczne i najrozsądniejsze byłoby ich zablokowanie. Wśród tych aplikacji mamy:

  • Profil publiczny: Kiedy tworzysz konto w tej sieci społecznościowej, Facebook domyślnie tworzy je publicznie, to znaczy każdy może mieć dostęp do informacje, zdjęcia i wszystko, co jest publikowane i pozostanie w sieci. Staje się to dość niebezpieczne, ponieważ istnieją złośliwi ludzie, którzy mogą modyfikować zdjęcie, a nawet wykorzystywać je jako pornografię dziecięcą.
  • Lubi: Wiele osób, zwłaszcza młodszych, ma obsesję na punkcie umieszczania wielu polubień w swoich postach, co może prowadzić do publikowania nieetycznych treści tylko dla popularności.
  • Bezpieczeństwo: Chociaż prawdą jest, że Facebook ma wymóg utworzenia konta, aby mieć 13 lat lub więcej, wiele dzieci tworzy fałszywe konta starsze, aby uzyskać dostęp do tej sieci, podczas gdy Facebook nie potrzebuje czasu, aby zweryfikować te konta. Dlatego w tych sieciach dzieci są narażone na niebezpieczeństwa związane z rozmową z nieznajomymi bez znajomości ich intencji.
  • Status quo: Wiele osób, które mają konto w tej sieci społecznościowej, uwielbia mieć swoją ogromną listę przyjaciół, zwłaszcza tych najmłodszych. To prowadzi ich do przyjmowania próśb od kogokolwiek, niezależnie od tego, czy je znają, czy nie. To pragnienie bycia popularnym prowadzi wielu do narażania się na niebezpieczeństwo rozmawiać z nieznajomymi i prowadzić wszelkiego rodzaju rozmowy.
  • Intruzi: Wiele osób publikuje swoje lokalizacje, nie wiedząc o niebezpieczeństwie z tym wynikającym. Są narażeni na każdy, kto dokładnie wie, gdzie mieszkają, co czyni ich podatnymi na wszelkie niebezpieczeństwa. Osoby, które nie widzą niebezpieczeństwa, są narażone na rozmowę z nieznajomymi, nie wiedząc, z jakimi intencjami to robią, a nawet mogą umówić się na randkę. Ci ludzie są łatwym łupem dla przestępców, którzy wykorzystują tę sieć do krzywdzenia innych ludzi.
  • Przyszłe konsekwencje: Ponieważ Facebook jest dość popularną siecią, szczególnie wśród młodych ludzi, wiele uniwersytetów i stypendystów decyduje się na przeglądanie profili osób, które złożyły podanie, aby ustalić, czy zostaną przyjęci, czy nie. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że wszystko, co jest w tym opublikowane sieć społeczna może się to okazać szkodliwe dla przyszłości.

Jak zablokować aplikacje Facebooka?
laptop z facebookiem i rękami na telefonie komórkowym z ołówkami facebook i notatnikiem

Biorąc pod uwagę wszystkie niebezpieczeństw, na które możesz być narażony Jeśli dana osoba nie ma ograniczeń na Facebooku, to normalne, że chcesz wiedzieć, jak zablokować te aplikacje, aby być bezpieczniejszym, a zwłaszcza chronić najmłodszych. Dlatego w tym artykule pokażemy, jak to zrobić:

Krok 1

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to udać się do konfiguracje swojego telefonu komórkowego i przeszukaj opcje o nazwie Ustawienia ogólne.

Krok 2

Teraz musisz iść do Ograniczenia i kliknij tę opcję. Spowoduje to wyświetlenie czterocyfrowego kodu.

Krok 3

Jeśli po raz pierwszy uzyskujesz dostęp do ustawień, musisz stworzyć kod lub użyj tego samego, który utworzyłeś w poprzednim kroku. Teraz musisz przewijać, aż znajdziesz opcję instalacji aplikacji i ją wyłączyć.

Te małe kroki mają być wykonane na telefonie komórkowym i zablokują aplikację Facebook, ale nadal można z niej korzystać na komputerze z dowolną przeglądarką internetową. Możliwe jest jednak również zablokowanie określonej strony internetowej w telefonie komórkowym

Więc jeśli chcesz zablokować tę aplikację również na swoim komputerze, musisz zainstalować aplikację blokującą Facebooka na system dziecka jeśli nie chcesz, żebym korzystał z tej sieci.