Skip to content

Jak migrować z WordPress.Com do WordPress.Org? – Krok po kroku (przykład)

29 de styczeń de 2021

Po jakimś czasie i jeśli wynik ciężkiej pracy będzie pozytywny, z pewnością konieczna będzie migracja WordPress.com na WordPress.org.

A pierwszy to nieco ograniczona usługa online ale funkcjonalny, w przeciwieństwie do drugiego, który ma wiele zalet, takich jak możliwość dowolnego modyfikowania, dodawania i personalizacji za pomocą najlepszych wtyczek SEO do pozycjonowania, a także najlepszych wtyczek do edycji.

Jak przeprowadzić migrację z WordPress.com do WordPress.org

Zrozumienie różnic między WordPress.com i WordPress.org, aby poprawnie przeprowadzić migrację, pierwszą rzeczą do zrobienia jest wyeksportowanie całej treści, którą już mieliśmy na blogu.

Aby to osiągnąć, sekcja „Ustawienia„Który znajduje się w menu po lewej stronie ekranu i ma koło zębate jako ikonę.

W konsekwencji zostanie wyświetlona seria górnych zakładek, z których ta o nazwie „Eksportować”, Otwierając w ten sposób nowe okno.

Wewnątrz znajduje się przycisk „Eksportuj wszystko”, Która, jak sama nazwa wskazuje, jest odpowiedzialna za grupowanie zarówno wpisów (i stron) wszystkich dat i autorów w celu ich wyeksportowania.

Jeśli z drugiej strony chcesz konkretnie wybrać elementy, po prostu kliknij małą strzałkę, która znajduje się tuż obok tej opcji.

W tym ostatnim trybie w prawym dolnym rogu pojawi się przycisk o nazwie „Eksportuj wybraną zawartość”, Który zostanie kliknięty po zakończeniu.

W ten sposób zaczniesz eksportować. Może to trochę potrwać, w zależności od ilości danych, które będą działać.

Na koniec pojawi się powiadomienie, a wiadomość zostanie odebrana w powiązanym e-mailu zawierającym łącze, które należy kliknąć, jeśli chcesz pobrać plik w formacie .zamek błyskawiczny.

Tak więc pierwszy krok został ukończony, aby móc przeprowadzić migrację z WordPress.com do WordPress.org. Ale bądź bardzo ostrożny z plikiem, ponieważ zawiera wszystkie informacje.

Jeśli nie pobierzesz tabletu od razu, nie ma sprawy. Tak długo, jak minie nie więcej niż 7 dni, co jest domyślnym czasem wygaśnięcia.

Zaimportuj dane

Gdy masz skompresowany plik na komputerze, na którym będziesz pracować, możesz przystąpić do importowania danych. Dla tego, Musisz wcześniej nabyć domenę i podpisać umowę na hosting. Mają również zainstalowany WordPress.

Następnie, gdy wszystko już zostało omówione, otworzy się WordPress i możemy przejść do menu „Przybory” tego samego. W ramach tego podmenu o nazwie „importować”, Co spowoduje wygenerowanie ekranu z różnymi typami importu.

Następnie zostanie wybrana ostatnia pokazana opcja, której akcja jest konkretnie skierowana do danych z WordPress. Dzięki temu jest rozpoznawalny, ponieważ opis wspomina o stronach, wpisach, kategoriach i innych elementach z pliku eksportowanego przez wspomnianą usługę.

Aby kontynuować, tuż pod nazwą opcji „Zainstaluj teraz”, Który należy wybrać, aby zainstalować wtyczkę, która umożliwi import.

Niebiesko-biały z ręką

W ten sposób pojawi się teraz przycisk (w tym samym miejscu), który powie „Uruchom importera„, Aby móc przesłać odpowiedni plik z”Wybierz plik”.

Ale bądź ostrożny! Nie powinieneś przesyłać pliku ZIP bezpośrednio, ale będzie on musiał zostać rozpakowany (wcześniej), a wewnątrz niego xml, który jest wskazany.

Następnie jest podawany w „Prześlij pliki i importuj”, Aby strona umożliwiała nam spersonalizowanie zawartych w niej danych, będzie to zależało od każdego użytkownika i jego potrzeb.

Licz na obrazy

Przed zakończeniem procesu migrować z WordPress.com do WordPress.org, Należy zauważyć, że to, co zrobiliśmy do tej pory, miało na celu jedynie import informacji bez obrazów.

Oznacza to, że tablet zawiera tylko linki lub adresy URL do zdjęć na blogu, więc musisz pracować z odpowiednimi danymi.

Aby to zrobić, w tym samym oknie dla „Prześlij pliki i importuj„, Pojawi się pole wyboru”Pobierz i importuj załączniki„Być sprawdzonym.

W związku z tym rozpocznie powolny proces, który pobiera elementy, przesyła je do nowego hostingu, a także dodaje je do biblioteki. Później, jeśli możesz kliknąć „Wysłać„Aby zakończyć całą migrację