Skip to content

Jak mieć i oglądać Netflix na starym telewizorze bez SmartTV?

24 de lipiec de 2021

Netflix jest bez wątpienia jednym z najczęściej używane platformy na całym świecie za wygodę przy wyszukiwaniu treści multimedialnych, co w dzisiejszych czasach stało się praktycznie niezbędną rozrywką dla wielu ludzi. Posiadanie i oglądanie Netflix na starym telewizorze bez SmartTV może wydawać się skomplikowane, ale nie jest trudne.

Nie możemy zaprzeczyć duży komfort, który nam pozwala masz platformę, szukając seriali i filmów. A z najlepszych rzeczy, które oferuje nam Netflix, są wyjątkowo niskie ceny, które pozwalają nam cieszyć się ekskluzywną zawartością tej platformy, czy to w Full HD, czy w 4K. Oraz możliwość pobrania i używania go na naszym SmartTV, a nawet na naszym urządzeniu mobilnym.

Jak mieć i oglądać Netflix na starym telewizorze bez SmartTV?

Jedną z największych zalet Netflix jest to, że jest to aplikacja, która pozwala nam przeglądaj całą zawartość w dowolnym miejscu, niezależnie od tego, czy masz tablet, smartfon, komputer czy telewizor; możesz mieć tę platformę na dowolnym z tych urządzeń.

W skrócie możesz pobrać niektóre odcinki serialu lub filmu na telefonie komórkowym (lub innym urządzeniu) przy użyciu Wi-Fi lub komórkowej transmisji danych, aby móc przeglądać to, co pobrałeś w trybie offline, jeśli wolisz, bez żadnego problemu i bardzo wygodnie.

I to bardzo normalne, że chcesz mieć Netflixa w telewizji, w końcu nic nie jest wygodniejsze niż posiadanie tej platformy w salonie domu w zasięgu naszego pilota. Sposób na to jest prosty, jeśli nie masz SmartTV, Twój telewizor ma lub musi mieć internet, albo przez kabel RJ45 (Ethernet) albo przez Wi-Fi.

Jeśli masz internet po prostu wchodzisz do przeglądarki telewizorai wpiszesz www.netflix.com, a następnie wpisz swoją nazwę użytkownika i hasło, aby później móc korzystać z platformy w ten sposób i będzie wyglądać tak samo, z jakością i dobrym dźwiękiem. Jest to jeden z najłatwiejszych sposobów na posiadanie i oglądanie Netflix na starym telewizorze bez SmartTV, chociaż istnieją również inne metody.

Urządzenia zewnętrzne

Tam są niektóre określone urządzenia które sprawią, że Twój telewizor, który nie jest SmartTV, będzie inteligentnym ekranem. Na przykład: podłącz Roku Express, Roku Stick, Chromecast (który ma kilka sztuczek podczas korzystania z niego) lub Fire TV Stick do wejścia HDMI. Dzięki temu każdy ekran z wejściem HDMI może być używany tak, jakby był SmartTV.

Konsola do gier wideo

Podłącz konsolę do gier wideo do naszego telewizora przez Wejście HDMI umożliwia nam dostęp do Netflix przez to. Wystarczy sterować wszystkim za pomocą konsoli, czyli Xbox 360, Xbox One oraz serii X i S, PlayStation 3, 4 i 5, a nawet Nintendo Wii U to te, które pozwolą nam wejść na platformę .

Netflix na smart tv

Jak korzystać z Netflix na telewizorze bez internetu?

W takim przypadku konieczne byłoby posiadanie komputera, nawet jeśli w pobliżu znajduje się tylko procesor lub laptop, łączymy się kablem HDMI i sterujemy wszystkim z komputera. To jeden z najszybszych sposobów na posiadanie i oglądanie Netflixa na starym telewizorze bez SmartTV, wystarczy nam kabel HDMI. Aby działać przez komputer i wszystko będzie transmitowane przez telewizor.

Później konfigurujesz tak, aby ekrany były duplikowane I voila, masz możliwość oglądania Netflixa na dużym ekranie swojego telewizora. Możesz nawet używać telefonu z Androidem do sterowania komputerem za pomocą różnych aplikacji dostępnych w sklepie i nie musisz nawet wstawać z kanapy, aby przełączać się między rozdziałami lub filmami.

Istnieje wiele sposobów korzystania z tej platformy, wystarczy tylko trochę to rozgryźć i zastosować je w praktyce, aby móc mieć i oglądaj Netflix na starym telewizorze bez SmartTV szybko i bardzo sprawnie, chociaż zdarzają się chwile, kiedy Netflix nie łączy się lub nie działa na SmartTV, jest to błąd, który pojawia się często, ale jest bardzo łatwy do rozwiązania

Jak mogłeś zauważyć, wszystko się dzieje za pomocą tego kabla HDMI, a jeśli twój telewizor nie ma tego wejścia dla tego kabla, możesz wybrać przejściówkę RCA / HDMI, która sprawi, że twój telewizor, jeśli możesz podłączyć ten kabel i możesz cieszyć się wszystkimi tymi korzyściami.