Skip to content

Jak maksymalnie skompresować pliki w formacie PDF, aby mniej ważyły ​​bez instalowania czegokolwiek?

13 de czerwiec de 2022

Istnieje wiele sposobów kompresowania plików w formacie PDF, w Zobacz jak to zrobić nauczymy Cię wszystkiego, co musisz wiedzieć. Niektóre narzędzia są programy, które możesz pobrać za darmo i one istnieją strony internetowe, które oferują tę usługę które poznamy poniżej.

Jeśli zwykle pracujesz z plikami typu PDF, jesteśmy pewni, że w pewnym momencie to zauważyłeś waga tego typu treści jest zwykle zbyt dużaa to jest problem, jeśli musimy je następnie wgrać do chmury, wysłać e-mailem itp.

Z tego powodu poniżej chcemy pokazać, co musisz zrobić, aby skompresuj wagę plików PDF szybko i łatwoniezależnie od tego, czy chcesz to zrobić online, czy w systemie operacyjnym Windows lub Mac OS X.

Wykonaj kompresję PDF online

Następnie, w tym pierwszym przypadku, pokażemy Ci cały krok po kroku, który musisz wykonać, gdy zamierzasz kompresuj pliki pdf przez internetniezależnie od systemu operacyjnego komputera:

Przede wszystkim musisz otwórz swoją zwykłą przeglądarkę. Chociaż w Mac OS X mamy Safari, a w Windows Edge, jest dokładnie tak samo, jeśli używasz Google Chrome, Mozilla Firefox czy Opera. Wyniki w ogóle się nie zmieniają. Jest to zaleta, jeśli korzystasz z alternatywnych systemów operacyjnych, takich jak Linux, działa równie dobrze na komputerach Mac i Windows.

Gdy to zrobisz, użyjemy tej strony smallpdf, na niej będziesz miał świetne różnorodne narzędzia do konwersji wszystkich typów plikóww tym przypadku wybieramy pierwszą opcję, która identyfikuje nas jako kompresujący PDF.

W tej sekcji pokażę Ci czerwony prostokąt gdzie możesz przeciągnąć pliki PDF lub kliknąć przycisk pośrodku z napisem „Wybierz plikiPrześlij dokumenty PDF, które chcesz skompresować.

Sieć zacznie je ładować, więc poczekaj na zakończenie procesu i natychmiast generowany jest wybór z gotowym dokumentem. Jeśli wolisz, możesz pobrać pliki PDF lub zapisać je w Dropbox.

Kompresuj pliki PDF w systemie Windows

Oczywiście skomentowaliśmy również, że nauczymy Cię, jak możesz kompresować pliki w formacie PDF w systemie operacyjnym Windows. W takich przypadkach powinieneś użyć specjalnego programu, który został opracowany do takich celów. to samo jest przydatne dla wersji Windows 7, 8 lub 10więc nie ma znaczenia, które z nich są uruchomione na Twoim komputerze:

Pierwszą rzeczą, którą zrobimy, jest przejście do strony oficjalnej pdfcompressor, aby pobrać program. jest dość lekki waży około 15 MB więc pobranie i instalacja zajmie kilka minut.

Po zainstalowaniu uruchomimy program i otworzymy żądany plik PDF, który chcesz skompresować i Naciśniemy przycisk dodawania lub „+”. Wybieramy rodzaj PDF czy jest to tekst czy skaner.

Możemy wybrać DPI jeśli chcemy zrobić mocniejszą kompresję im niższa liczba, tym większy stosunek obniżenia jakości na wagę. A jeśli nie wiesz, jaki numer wybrać, pozostaw go jako domyślny, naciśnij Start.

Plik zostanie zwrócony do tego samego folderu, w którym był pierwotnie. będziemy mogli porównaj, że pliki do 318 MB są redukowane do 72 MB co bardzo pomaga, jeśli chcesz zaoszczędzić jak najwięcej danych

rozpakuj pliki pdf

Kompresuj dokumenty PDF w systemie Mac OS X

Ostatecznie więc, ale nie mniej ważne niż poprzednie, chcemy pokazać, jak możesz kompresować pliki PDF w systemie operacyjnym Mac OS X w szybki i łatwy sposób. W tym celu musisz wykonać następujące kroki:

  • naciśnij dwukrotnie nad kwestionowanym plikiem PDF
  • Po otwarciu przejdź do Plik, a następnie Eksportuj
  • Następnie wybierz opcję Filtruj kwarc
  • Następnie kliknij Zmniejsz rozmiar pliku
  • Wybierz folder gdzie chcesz zapisać skompresowany plik PDF, i kliknij Zapisz

Jak mogłeś zauważyć, kompresja plików typu PDF wcale nie jest skomplikowana, do tego stopnia, że praktycznie każdy użytkownik może to zrobić podejmowanie minimalnych kłopotów, więc wystarczy rozważyć te kroki, aby ukończyć pracę.

dołącz do naszego kanału telegram