Skip to content

Jak łatwo zdobyć proch strzelniczy w Minecrafcie bez wysiłku (przykład)

4 de luty de 2021

Jeśli masz zainstalowaną wersję Minecraft lub PE Pocket Edition i wszystkie mody, dzieje się tak, ponieważ często grasz, dlatego ważne jest, aby to wiedzieć proch jest niezbędny, zwłaszcza do tworzenia TNT. Ma jednak inne ciekawe funkcje, takie jak używanie mikstur, a nawet fajerwerków.

Zdobycie prochu w grze wideo Minecraft może być naprawdę skomplikowane, a najbardziej znanym, używanym i prostym do wykonania jest zabijanie pnączyIstnieją jednak inne alternatywy, które mogą być przydatne przy zbieraniu prochu, o których opowiemy w następnym artykule.

Zabij Creepersy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jest to najbardziej znana metoda, a dla niektórych najłatwiejsza do zdobycia prochu. Należy to wyjaśnić nie wszystkie pnącza opuszczają proch strzelniczy. Mogą zaoferować od 0 do 2 jednostek prochu.

Teraz, gdy już to wiesz, powinieneś wiedzieć, jak szybko zabić wielu bez ryzykowania swoich aktywów. Do tego będziesz potrzebować kilku obiektów, które ułatwią śmierć Creeperów.

Krzyżuj kaktusy na ścieżce Creepera

Plik Kaktus Są w stanie zranić Creepery, dlatego warto stworzyć kaktusową ścieżkę, aby gdy cię ścigały, zrobiły sobie krzywdę. W ten sposób nie narażasz się zbytnio i możesz dać im ostatnie pchnięcie żelaznym mieczem.

Zabij Creepery pod wodą

Ta metoda chroń swoje zdrowieponieważ eksplozje nie powodują uszkodzeń pod wodą. Z tego powodu musisz przyciągnąć ich do miejsca, które jest głębokie, abyś mógł się zanurzyć.

Będziesz musiał zabić Creepera, zanim wybuchnie, aby zdobyć proch strzelniczy, w przeciwnym razie nie będzie to możliwe. Zaletą tej metody jest to, że jeśli wybuchnie, nie będziesz cierpieć krzywdy.

Zabijaj czarownice

Pomimo tego, że prawdopodobieństwa czarownice upuszczają proch strzelniczy Są znacznie niższe niż u Creeperów, warto spróbować, gdyż po zabiciu wiedźmy upuszczają znacznie więcej przedmiotów. W ten sposób można zdobyć nie tylko proch strzelniczy, ale także cenne przedmioty, takie jak Glowstones i Spider Eyes.

Aby zdobyć wiedźmy, musisz zlokalizować chaty czarownic. Rozpoznasz je, ponieważ są to drewniane domki i znajdują się w otoczeniu bagien.

Najłatwiejszym sposobem na zabicie czarownic jest użycie łuk i strzała. Unikaj z nimi walki wręcz. Jeśli odpowiednio naciągniesz łuk przed oddaniem strzału, możesz zabić wiedźmę trzema strzałami.

Czarownice oprócz rzucania mikstur, które cię ranią, spożywaj mikstury zdrowia, które je rewitalizująwięc walka może się przeciągnąć, więc przygotuj się.

Poluj na Ghaty

Dla niektórych, tak jak Ghaty, jest to wystarczająco trudne bardzo niebezpieczne stworzenia i trudne do pokonania, ponieważ wystrzeliwują kule ognia w odległości 16 bloków. Są to bardzo duże potwory z wiszącymi mackami, które przelatują przez Nether.

Warto jednak spróbować zapolować na te stwory, gdyż oprócz prochu wypuszczają łzy Ghatów, który jest przydatną substancją do robienia mikstur.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest utworzenie pliku portal do Netheru za pomocą bloków obsydianu i ognia. Przed wejściem do portalu warto zrobić sobie diamentową zbroję, łuk oraz strzały.

Postać i przedmiot Minecrafta, duch i skrzynia

Zaleceniem przed rozpoczęciem polowania jest utworzenie pliku szklana bariera by móc cię chronić przed ogniem rzucanym przez te stworzenia. Jak wspomnieliśmy, łuk i strzały będą najlepszą bronią do zabicia ich, ponieważ trzema bardzo napiętymi strzałami możesz zabić ghata.

Gdy go zaatakujesz, stań za barierą, by uchronić się przed ognistymi kulami. Możesz także biec, aby uniknąć ataków. Spróbuj zabić ghaty, które latają z dala od bloków lawyponieważ jeśli spadnie na niego proch, nie będziesz mógł go zebrać.

Łup skrzynie

Ostatnią alternatywą jest przeszukiwanie skrzyń i choć jest to prosta metoda, nie gwarantuje, że otrzymasz proch strzelniczyAle przynajmniej nie podejmiesz takiego ryzyka i możesz zaopatrzyć się w inne przydatne przedmioty.

W pierwszej kolejności zlokalizuj loch i tam umieść pochodnię, aby potwory się nie pojawiały. Po umieszczeniu możesz kopać wzdłuż krawędzi ścian, w których znajdują się skrzynie. Ze skrzyń można dostać wiele przedmiotówwśród nich proch strzelniczy.

dołącz do naszego kanału telegram