Skip to content

Jak łatwo udostępnić mój ekran w powiększeniu | Krok po kroku

2 de grudzień de 2021

Wideokonferencje są częścią codziennego życia w wielu częściach świata, od biznesu po spotkania towarzyskie. Dlatego Zoom stał się najpopularniejszym na świecie narzędziem do wideokonferencji, wyposażonym w świetne funkcje, takie jak udostępnianie ekranu. Odkryć jak łatwo udostępnić ekran w Zoom, Krok po kroku.

W ten sposób możesz udostępniać treści innym uczestnikom w pokoju z pulpitu, czy to dokument, obraz, wideo lub inny rodzaj okna. Dobrze wiesz, jak działa to narzędzie, aby jak najlepiej je wykorzystać podczas wideokonferencji Zoom.

Co powinienem wziąć pod uwagę przed udostępnieniem ekranu?

Funkcja współdzielenia ekranu jest dość przydatna podczas spotkań Zoom i choć jest dość łatwa w obsłudze, to przed jej aktywacją wymaga uwzględnienia pewnych aspektów. Na początek musisz wiedzieć jaki rodzaj treści chcesz udostępnić, niezależnie od tego, czy jest to plik multimedialny, statyczne okno czy interaktywna tablica.

Powinieneś również rozważyć jeśli to, co chcesz udostępnić, ma dźwięk. W takim przypadku przed rozpoczęciem udostępniania ekranu należy włączyć dźwięk z wideo z komputera. Ta opcja umożliwia uwzględnienie zarówno obrazu ekranu, jak i dźwięku emitowanego przez komputer podczas udostępniania zawartości za pomocą funkcji Zoom.

Podobnie, musisz wybierz, co chcesz udostępnić, jeśli chcesz udostępnić cały ekran lub pojedyncze okno; możesz także udostępnić plik. Po naciśnięciu zielonego przycisku udostępniania ekranu musisz dostosować te parametry zgodnie z tym, co chcesz udostępnić. Należy zauważyć, że na niektórych spotkaniach możliwość udostępniania treści przez uczestników jest ograniczona.

Wszystkie te opcje dzielą się na dwie sekcje podczas udostępniania ekranu: podstawowe i zaawansowane. Dzięki pierwszej opcji zawartość można udostępniać szybko i bez wielu ustawień; drugi jest przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, którzy muszą wyświetlać slajdy, fragmenty ekranu lub przesyłać strumieniowo zawartość przez natywne odtwarzacze Zoom, a także wideo z drugiej kamery.

Czy ma znaczenie, z jakiego urządzenia udostępniam ekran?

Platforma Zoom zawiera aplikację mobilną i aplikację desktopową; obie z tymi samymi funkcjami i wszechstronnością. Niemniej jednak, interfejs ma niewielkie różnice wykorzystując niektóre z twoich opcji. Na przykład funkcja współdzielenia ekranu nie oferuje takiego samego poziomu kontroli w aplikacji mobilnej, jak w wersji na komputery stacjonarne.

Na urządzeniach mobilnych, czy to Android czy iOS, udostępniać można tylko na pełnym ekranieoznacza to, że nie będziesz mógł wybrać konkretnych aplikacji do udostępnienia, tylko pliki. Ponadto jakość i rozdzielczość obrazu mogą nie być odpowiednie dla innych uczestników w pokoju, zwłaszcza jeśli korzystają z aplikacji komputerowej.

udostępnij powiększ ekran telefonu komórkowego

Z drugiej strony udostępnianie ekranu z komputera zapewnia: większa kontrola nad udostępnianymi treściami i lepsze rozwiązanie dla wszystkich gości. W ten sam sposób Zoom Web Client może być użyty do wejścia do pokoju i udostępnienia ekranu z przeglądarki, z taką samą łatwością jak w desktopowej wersji Zoom.

Jednak wszystkie urządzenia mieć funkcję udostępniania ekranu i możesz to zrobić z dołączonym dźwiękiem. W ten sposób możesz skorzystać z tej opcji z dowolnego urządzenia o tym samym poziomie wydajności.

Jakie są sposoby udostępniania mojego ekranu?

Aby rozpocząć udostępnianie ekranu podczas spotkania Zoom, musisz nacisnąć zieloną ikonę, która pojawia się na wstążce aplikacji. Tam musisz wybrać rodzaj treści, którą chcesz udostępnić oraz okna, które chcesz uwzględnić w transmisji. Następnie możesz włączyć optymalizację strumieniowego przesyłania dźwięku i multimediów. Wreszcie, naciśnij „Udostępnij”, aby rozpocząć projekcję.

Gdy ktoś udostępnia ekran, Zoom przełączy się w tryb pełnoekranowy, aby zoptymalizować wyświetlanie treści. Możesz wrócić do trybu galerii, aby zachować swoją wizję na pozostałych uczestnikach.

Podobnie masz pływające okno, które pokazuje filmy innych uczestników podczas projekcji ekranu. W zależności od używanego urządzenia i rodzaju transmisji niektóre opcje mogą się różnić, ale wszystkim można sterować z wyskakującej wstążki menu opcji udostępniania ekranu.

Udostępnij powiększenie ekranu menu

Udostępnij tylko jedną kartę

Przed kliknięciem „Udostępnij” możesz wybierz konkretną kartę lub okno chcesz projektować. W ten sposób reszta okien na pulpicie nie pojawi się podczas przesyłania treści. Podobnie możesz wybrać wiele okien na pulpicie lub kart w przeglądarce bez udostępniania całej zawartości na pulpicie.

Udostępnij pełny ekran w powiększeniu

Jeśli Twoim celem jest pokazanie procedury, możesz włączyć projekcję pełnoekranową, czyli włącz udostępnianie całego pulpitu. Pozostali uczestnicy będą mogli zobaczyć wszystko, co pojawia się na ekranie, a nawet tego posłuchać. Jest to bardzo przydatna opcja do prowadzenia zajęć wirtualnych poprzez Zoom.

Jak przestać udostępniać ekran w powiększeniu?

Po zakończeniu prezentacji możesz wyłączyć udostępnianie ekranu na karcie menu opcji. Mała czerwona etykieta owija się wokół przycisku „Stop”, co kończy transmisję treści i powraca do interfejsu wideokonferencji Zoom podczas spotkania.

Jeśli podczas udostępniania ekranu transmitujesz tylko jedno okno, możesz również zakończyć projekcję zamykanie aktywnego okna. Aplikacja natychmiast przerywa transmisję i wyłącza udostępnianie ekranu.

dołącz do naszego kanału telegram