Skip to content

Jak łatwo przeglądać i zarządzać historią lokalizacji w Mapach Google

8 de kwiecień de 2021

Dzisiejsza technologia umożliwia tak imponujące rzeczy, jak wysyłanie Twojej lokalizacji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem WhatsApp i innych usług. W każdym razie zaleca się zarządzanie przechowywanymi lokalizacjami, więc w tym samouczku Cię nauczymy Jak łatwo przeglądać historię lokalizacji w Mapach Google i zarządzać nią, przydatna funkcja, jeśli używasz tej aplikacji Google.

Mapy Google i lokalizacje

Dziś Google to firma o niekwestionowanym prestiżu, w dużej mierze za sprawą jej wyszukiwarki i systemu operacyjnego Android. Dodano do tego, ma jeden z najbardziej wszechstronnych systemów lokalizacji, Mapy Google.

Mapy Google to aplikacja zaprojektowana, aby z dużą precyzją poznać lokalizację miejsc. W rzeczywistości możliwe jest znalezienie restauracji w pobliżu Twojej lokalizacji dzięki Mapom Google i wielu czynnościom, które ułatwiają życie. Z kolei przedstawia opcję GPS, która pozwala zobaczyć w czasie rzeczywistym, jak daleko lub blisko jesteś z danego miejsca.

Podobnie Google Maps może Przechowaj informację związane z odwiedzonymi wcześniej lokalizacjami, omówimy to poniżej.

Aktywuj historię lokalizacji lub sprawdź, czy jest aktywna

Przed wprowadzeniem jakichkolwiek modyfikacji związanych z lokalizacjami konieczne będzie sprawdzenie, czy plik historia lokalizacji jest włączona. Będzie to konieczne, aby Google zapisywał odwiedzane przez Ciebie miejsca, w przeciwnym razie nie zostaną one zapisane. Z kolei możesz dezaktywować opcję, jeśli nie chcesz, aby te informacje były przechowywane.

  • Aby aktywować lub dezaktywować historię lokalizacji, konieczne będzie uzyskanie dostępu do opcji lokalizacji Androida. Aby to zrobić, po prostu przejdź do sekcji „Ustawienia” w telefonie komórkowym. Tam znajdź sekcję „Dane biometryczne i zabezpieczenia” (może się to różnić w zależności od telefonu komórkowego).
  • Teraz znajdź sekcję „Lokalizacja” i po prostu ją kliknij. U dołu ekranu zobaczysz różne ustawienia, tym razem musisz kliknąć „Historia lokalizacji Google”.
  • Wykonując powyższe czynności, jeśli masz wiele kont na swoim urządzeniu, musisz wybrać to, które chcesz sprawdzić. Spowoduje to przesłanie sekcji lokalizacji na konto Google.
  • W tej sekcji musisz aktywować opcję (Historia lokalizacji). W ten sposób zaczną być zapisywane na naszym telefonie komórkowym miejsca, które odwiedzamy. Oczywiście możesz ją również wyłączyć, jeśli chcesz wyłączyć tę funkcję.
  • To z tej sekcji możemy zarządzać poprzednimi lokacjami. Po prostu kliknij „Zarządzaj aktywnością”. Po tym będziesz mógł zobaczyć miejsca, które odwiedziłeś, ale z pewnością jest łatwiejszy sposób, aby wejść do tej sekcji.

Skorzystaj z Google Maps, aby wyświetlić historię lokalizacji i ją skonfigurować

Mapy Google mogą być bardzo przydatne do zlokalizowania określone miejsca w Twoim mieście a nawet umieścić lokalizację w historii Facebook Messenger. Masz również możliwość mobilizacji i zlokalizowania się za pomocą GPS, który jest dołączony do każdego nowoczesnego telefonu. Podobnie Google przechowuje odwiedzane przez nas miejsca i można to skonfigurować za pomocą aplikacji Mapy.

zarządzaj historią lokalizacji map google

  • Jeśli po prostu chcesz zobaczyć lokalizacje, które odwiedziłeś, konieczne będzie przejście do aplikacji „Mapy” Google.
    W lewym górnym rogu zobaczysz trzy poziome linie, naciśnij je, aby uzyskać dostęp do menu. Będzie pokazane „Twoje miejsca” kliknij tę opcję, aby zobaczyć swoje lokalizacje.
  • W tej sekcji możesz oznaczyć lokalizacje, aby wskazać, gdzie znajduje się Twoja praca lub dom. Oczywiście, że możesz modyfikować inne miejsca, wszystko w zależności od tego, czego chcesz.
  • Jeśli chcesz zobaczyć historię swoich lokalizacji, po prostu wybierz opcję „Odwiedzone” z góry. Wyświetlone zostaną odwiedzone przez Ciebie miejsca, jednak możesz je usunąć i zarządzać nimi według własnego uznania. Wyraźne usunięcie historii lokalizacji Map Google idzie znacznie dalej, ale powyższe jest najbardziej podstawowe.

dołącz do naszego kanału telegram