Skip to content

Jak łatwo odwiedzić ponad 850 muzeów za pomocą aplikacji Arts & Culture

12 de kwiecień de 2021

Większość z nas jest zafascynowana lub przynajmniej ciekawa nowych rzeczy, czy to obrazów, czy rzeźb, ale ważne jest, aby wyjść z monotonii i obserwuj inne horyzonty, inne pomysły i kultur, ale niestety nie każdy z nas ma możliwość odwiedzania miejsc przeznaczonych z tych powodów, czy to ze względów ekonomicznych, czy z przyczyn bieżących, takich jak pandemia.

Dlatego stworzono różne alternatywy dla czerpania przyjemności z tych zajęć, w możliwie najbardziej ekonomiczny i jeszcze lepszy sposób z własnego domu, bez wydawania pieniędzy i dbając o nasze zdrowie i naszych bliskich. Z tego powodu chcemy dzisiaj przedstawić Ci aplikację Google Arts and Culture, abyś mógł jak najlepiej ją wykorzystać.

Co to jest ta aplikacja Google Arts & Culture?

Jest to aplikacja opracowana przez firmę Google, która ma cel czysto edukacyjny, w którym możesz zobacz ponad 850 muzeów z różnych kultur. Jest to aplikacja całkowicie darmowa, więc nie wydasz ani grosza. Jest również kompatybilny z systemami operacyjnymi Android wyższymi niż 4.4, które generalnie umożliwiają aktualizację oprogramowania Android do najnowszej wersji.

Do czego służy Google Arts & Culture?

To bardzo proste, z tej aplikacji można poznać nieskończoną liczbę dzieł, które mają wspaniałą historię, a wszystko to poprzez wirtualne muzea, w których się znajdują, ma ponad 850 muzeów, więc będziesz się dobrze bawić, aby przyjrzeć się im wszystkim.

Mało tego, z tej aplikacji możesz zobaczyć dzieła sztuki z dowolnego miejsca na świecie, a nawet obserwować ich techniki artystyczne, wszystko to z obrazy przesłane w wysokiej rozdzielczości.

Jak powiedziałem przed chwilą, wysokie rozdzielczości pozwolą Ci na bardzo szczegółową obserwację każdego aspektu pracy, tak aby żaden z nich Ci nie umknął. Mało tego, ta aplikacja również umożliwia filtrowanie wyszukiwań, według artysty, koloru, a nawet okresu.

A jedną z jego największych funkcji jest możliwość obserwacji obrazu lub wideo w 360 stopniach, co dotyczy również zabytków i miejsc dziedzictwa, które się w nim znajdują.

Najważniejsze wydarzenia związane ze sztuką i kulturą

Oprócz powyższego, ta aplikacja ma inne funkcje przeznaczone do rozrywki i zabawy. Wyraźnym tego przykładem jest Art Tokupgdzie możesz zrobić zdjęcie i przekształcić je w klasyczne dzieło sztuki. Art Selfie, tutaj możesz znaleźć portrety, które są podobne do twojego selfie. Paleta kolorów, to narzędzie umożliwia wyszukiwanie dzieł sztuki przy użyciu kolorów zdjęcia.

Projektor artystyczny, dzięki któremu możesz odkryć, jak wyglądają prace w ich rzeczywistym rozmiarze. Filmy 360 ° i wycieczki w wirtualnej rzeczywistości, tutaj możesz wirtualnie żyć i poruszać się po różnych muzeach i zabytkach dostępnych w aplikacji. Możesz także wyszukiwać i rozpoznawać znane miejsca i miejsca, podróżuj w czasie i zobacz starożytne dzieła.

Jednym z najwybitniejszych narzędzi jest identyfikator sztuki, w którym po skierowaniu aparatu w telefonie komórkowym w stronę dzieła sztuki, o którym mowa, wystarczy kilka sekund, aby uzyskać wszystkie niezbędne informacje na jego temat, nawet jeśli nie masz dostępu do Internetu połączenie, oczywiście są wyjątki.

Jak pobrać aplikację Arts & Culture?

Niestety ta aplikacja jest tylko dostępne dla systemu Android Dlatego na tę okazję pominięto urządzenia iPhone i iPad.

Pierwszą rzeczą do zrobienia jest przejście do panelu aplikacji i kliknięcie aplikacji Google Play. Po wejściu do paska wyszukiwania, który znajduje się u góry ekranu, piszesz «Sztuka i kultura Google»Tam, gdzie musisz nacisnąć, wyszukaj i wybierz pierwszą opcję.

Następnie wystarczy nacisnąć zielony przycisk z napisem „zainstaluj” i włącz kwestia minut i szybkości Twojego internetu, zostanie to zainstalowane automatycznie.

narzędzia Google Arts and Culture

Jeśli nie masz Sklepu Play, istnieje również możliwość pobrania Google Play na dowolne urządzenie mobilne.

dołącz do naszego kanału telegram