Skip to content

Jak krok po kroku zainstalować szablony lub motywy Premium w WordPress

1 de luty de 2021

Kiedy rozmawiamy o motywy Odnosimy się do motywów lub szablonów, które są specjalnie zaprojektowane, abyś mógł dostosować swój blog lub witrynę w WordPress.

Każdy z nich ma swoje własne cechy, które odróżniają go od innych i to może Poprawa jakości Twoich projektów. Jeśli chcesz, zostań i przeczytaj ten artykuł, w którym pokażemy Ci, jak to zrobić krok po kroku. A jeśli chcesz rozpocząć tworzenie bloga lub strony, zrób to z oficjalnej strony WordPress.

Co powinieneś wiedzieć przed zainstalowaniem motywu?

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze motywu w renomowanym narzędziu do tworzenia witryn WordPress, masz również możliwość tworzenia responsywnych motywów lub szablonów od podstaw

Rodzaje tematów

WordPress Daje Ci możliwość wyboru pomiędzy kilkoma motywami lub szablonami, mogą być darmowe lub Premium. Z bezpłatnych można korzystać z wolną licencją, a autor może je okresowo odnawiać.

Również w tej wersji nie będziesz musiał wydawać pieniędzy i możesz jej używać na dowolnym blogu. Ale ważne jest, aby pamiętać, że nie mają wsparcia, jak Wersja premium.

Oczywiście mając darmową wersję możesz wprowadzać dowolne modyfikacje bez zgody autora gdyż mają one open source, biorąc pod uwagę, że nie mówi się inaczej.

Wersja Premium na to pozwala modyfikacje i dostosowywanie jak lubisz bez konieczności dodawania kodów PHP i mają też więcej funkcjonalności. Mają zamkniętą licencję, więc będziesz musiał zapłacić, aby cieszyć się tym, co ci oferują.

Bezpieczeństwo

To ważne by zauważyć że WordPress to platforma dość bezpieczny, jednak ważne jest, aby szablon był również bezpieczny, aby nie zainfekował komputera wirusem. Dlatego przed zakupem dowolnego szablonu sprawdź dobrze jego opis i przejdź do bezpieczeństwa, aby zapoznać się z jego charakterystyką.

Składki są zwykle znacznie bezpieczniejsze, podczas gdy te bezpłatne wymagają tego poświęć im dużo więcej uwagi. Dlatego ważne jest, aby pamiętać, że nie należy instalować żadnego motywu, który uważasz za niewiarygodny lub który można pobrać bezpłatnie z witryny, która nie jest autoryzowana.

Szybkość ładowania

Bez względu na to, jakiego motywu używasz, zawsze odbierze część prędkości ładowania. Oczywiście są takie, które zajmują zbyt dużo miejsca, co sprawi, że osoby odwiedzające Twoją witrynę lub bloga będą musiały dłużej czekać, aby cieszyć się Twoimi treściami.

Im więcej szczegółów ma szablon, tym więcej miejsca zajmie i doda wtyczki i zawartość, znacznie wpłynie to na szybkość ładowania, oczywiście będzie to również zależeć od typu hostingu WordPress.

SEO

Nie powinieneś skupiać się tak bardzo na wszystkich szczegółach, które może mieć temat, raczej powinieneś upewnić się, że tak jest zoptymalizowany więc możesz być jednym z najbardziej poszukiwanych w sieci.

W tym celu musisz mieć responsywny szablon, to znaczy, że może być również używany w telefonach komórkowych. Że ma tagi przyjazne dla SEO, że jest w stanie dodawać kody Google Analytics i że ma regularne aktualizacje.

Jak zainstalować motyw lub szablon w WordPress?

Jednym ze sposobów jest skorzystanie z Biblioteka centralna a kroki, które musisz wykonać, aby zainstalować szablon, są bardzo proste i pokażemy Ci poniżej.

Krok 1

Musisz iść do Pasek boczny platformy WordPress iw sekcji Wygląd należy wybrać opcję Dodaj nowy. Możesz zobaczyć bibliotekę motywów, które możesz wybrać lub wyszukać według kategorii, aby znaleźć ten, który najbardziej Ci się podoba.

Krok 2

Po wybraniu wystarczy kliknąć Zainstaluj i aktywować i to wszystko. Jeśli z jakiegoś powodu nie podobał Ci się wybrany przez Ciebie temat, wystarczy go usunąć i wybrać inny, ponieważ masz do dyspozycji tysiące tematów. Możliwe jest jednak również ręczne aktualizowanie i przesyłanie wtyczek lub szablonów w WordPress, a innym sposobem instalacji szablonów jest przesłanie ich z komputer (.Zip). W tych dwóch krokach:

Krok 1

Musisz przejść do sekcji Wygląd a następnie wybierz opcję Dodaj nowy, a następnie musisz poszukać opcji o nazwie Prześlij temat i wybrać ją.

Krok 2

Następnym krokiem jest kliknięcie opcji wyboru pliku i wybranie formatu. Zip, który masz na swoim komputerze i musisz kliknąć Zainstaluj teraz, a następnie Aktywuj.

Pamiętaj, że jeśli chcesz wiedzieć, jakiego szablonu i wtyczek używa witryna WordPress, możesz to osiągnąć iw ten sposób mieć jaśniejsze wyobrażenie o tym, czego potrzebujesz