Skip to content

Jak korzystać z WhatsApp Business na komputerze z systemem Windows lub Mac?

20 de listopad de 2021

Być może wiesz o WhatsApp Messenger, aplikacji do obsługi wiadomości błyskawicznych, z której może korzystać każdy, kto ma smartfon. Możesz jednak nie wiedzieć o WhatsApp Business. Jest to identyczne z WhatsApp Messenger, ale z tą różnicą, że jest do użytku biznesowego.

Ta aplikacja do użytku biznesowego, oprócz używania w telefonach komórkowych, może być również używana na komputerach. Krótko mówiąc, pokaże, czego potrzebujesz, aby korzystać z konta WhatsApp Business na komputerze, jak korzystać z WhatsApp Business na komputerze oraz jak pobrać WhatsApp Biznes na komputerze.

Co muszę zrobić, aby móc korzystać z konta WhatsApp Business na moim komputerze?

Aby móc korzystać ze swojego Konto biznesowe WhatsApp na swoim komputerze ważne jest, abyś miał co najmniej 3 rzeczy, które są:

  • Szybki komputer
  • Telefon z aplikacją WhatsApp Business
  • Szybkie i stabilne połączenie internetowe

To jedyne rzeczy, które musisz mieć na korzystaj z WhatsApp Business. Kolejną rzeczą, którą musisz mieć na swoim komputerze, aby móc korzystać ze wszystkich funkcji WhatsApp Business, jest mikro. Mając mikrofon, możesz wysyłać notatki głosowe do innych osób z tego samego komputera bez konieczności korzystania z telefonu.

Zaletą korzystania z WhatsApp Business na komputerze jest to, że dwie osoby będą miały dostęp do konta w tym samym czasie. Dzięki temu praca obsługa klienta w znacznym stopniu. Jeśli więc nie masz jeszcze konta WhatsApp Business, możesz je szybko utworzyć.

Procedura dostępu do WhatsApp Business z komputera

Ponieważ wiesz, co jest potrzebne do korzystania z WhatsApp Business na swoim komputerze, nadszedł czas, abyś zobaczył, jak wygląda procedura dostępu do swojego konta. Z góry ważne jest, abyś wiedział, że nie trzeba pobierać żadnego programu na komputerze, aby móc korzystać z WhatsApp Business.

Z kodem QR

Sposób, w jaki wejdziesz na swoje konto WhatsApp Business z komputera odbywa się za pomocą kodu QR dostarczonego przez WhatsApp Web. Teraz zwróć uwagę na cały proces:

  1. Włącz komputer
  2. Otwórz domyślną przeglądarkę internetową
  3. Wejdź do sieci WhatsApp
  4. Teraz otwórz aplikację WhatsApp Business na swoim telefonie
  5. Naciśnij ikonę z trzema kropkami w sekcji „Czaty”
  6. Wybierz opcję „Połączone urządzenia”
  7. A telefonem komórkowym zeskanujesz kod wyświetlany na ekranie komputera

Kod QR

Po zeskanowaniu tego kodu QR wprowadzisz swoje konto WhatsApp Business z komputera. Ważne jest, abyś wiedział o tym z WhatsApp Web nie będziesz mógł korzystać ze wszystkich funkcji swojego konta. Z tego miejsca możesz korzystać tylko z najbardziej podstawowych funkcji, takich jak wysyłanie wiadomości, przeglądanie informacji kontaktowych i przeglądanie aktualizacji statusu.

Jeśli chcesz dokonać zmiany, która ma związek z wewnętrznym działaniem WhatsApp Business, będziesz musiał odebrać telefon i wprowadź zmiany z aplikacji. Jednak jeśli chodzi o łączność, nie ma problemów, ponieważ WhatsApp Business może być używany na dwóch komputerach jednocześnie.

Czy WhatsApp Business można pobrać na komputer jako aplikację?

Nie ma programu komputerowego dla WhatsApp Business, jedynym sposobem korzystania z WhatsApp Business bez posiadania telefonu komórkowego jest emulator Androida. Za pomocą emulatora będziesz musiał pobrać aplikację WhatsApp Business ze Sklepu Play.

Z drugiej strony fakt, że nie ma programu WhatsApp Business dla komputerów, nie oznacza, że ​​nie jest on nad nim opracowywany. Wersja WhatsApp Business dla komputerów a także wersja WhatsApp Messenger. Gdy już będziesz mieć tę aplikację, nie będziesz musiał mieć telefonu komórkowego, aby korzystać z WhatsApp Business, kiedy tylko chcesz.

dołącz do naszego kanału telegram