Skip to content
Mac

Jak korzystać z gładzika Apple Magic na komputerze? – Windows i Mac

3 de marzec de 2022

Magic Trackpad to urządzenie peryferyjne z czujnikiem, które aktywuje technologię Force Touch, umożliwiając gesty Multi-Touch. Ponieważ zostały opracowane przez firmę Apple, są specjalnie zaprojektowany dla macOScoś, czego może pozazdrościć wielu użytkownikom systemu Windows.

I to właśnie precyzja i możliwości ruchu, jakie daje Magic Trackpad, niewątpliwie czynią z nich obiekt pożądania dla tych, którzy spędzają wiele godzin przed komputerem. Czy można go używać na komputerze PC, czy nie?Odpowiedź brzmi tak, a dzisiaj pokażemy, jak.

Co jest potrzebne do korzystania z gładzika Apple Magic Trackpad na komputerze?

Jeśli jesteś zainteresowany skorzystaniem z funkcji urządzenia bezprzewodowego i ładowalnego, pierwszym krokiem, który powinieneś zrobić, jest oczywiście udanie się do sklepu stacjonarnego lub na stronę główną Apple Store i kupienie go. Przekonasz się, że wraz z Magic Trackpadem USB‑C w zestawie aby podłączyć go do MAC.

Oczywiście, jeśli nie jesteś użytkownikiem macOS, ten kabel nie będzie dla ciebie zbyt przydatny, wręcz przeciwnie, będziesz musiał zastosować inne metody, aby połączyć swoje nowe urządzenie z komputerem z systemem Windows. Jedną z najpopularniejszych opcji jest posiadanie Program Apple Boot Camp.

Chociaż zostało to faktycznie zaprojektowane dla użytkowników Apple, którzy chcą korzystać z systemu Windows na swoim komputerze Mac, ale można to wykorzystać, włączając sprzęt Magic Trackpad w systemie Windows. Jeśli wolisz drugą opcję, możesz skorzystać z aplikacji innej firmy, której szczegóły podamy poniżej.

Klucz Bluetooth

Porozmawiajmy o pierwszej metodzie, która pozwoli Ci skonfigurować gładzik komputera Mac, niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, czy druga generacja, z komputerem z systemem Windows 10 i to za pomocą programu Apple Boot Camp. Początkowo powinieneś mieć USB Bluetooth Dongle aby zezwolić na tego typu połączenia w swoim obszarze osobistym, postępuj zgodnie z następującą procedurą:

 • Pobierz i zainstaluj w swoim systemie Windows wersję Boot Camp odpowiadającą charakterystyce twojego komputera, to znaczy, w zależności od przypadku, 62 lub 64-bitową.
 • Teraz przejdź do paska zadań i rozwiń więcej opcji, aby znaleźć panel preferencji Boot Camp.
 • Pozwolisz mu działać na swoim urządzeniu, otworzy się małe okno, w którym przejdziesz do zakładki „Gładzik”.
 • Pamiętaj, aby sprawdzić wszystkie dostępne opcje, a także kliknąć „Zastosuj”, a następnie „OK”, w ten sposób Magic Trackpad zostanie skonfigurowany na komputerze z systemem Windows.

za pomocą gładzika

Użyj oprogramowania

Jako użytkownik systemu Windows, zainteresowany innym sprzętem Apple, powinieneś mieć wśród swoich ulubionych aplikacji oprogramowanie Magic Utilities, który został opracowany z myślą o wszystkich potrzebach, które Microsoft pozostawia do odkrycia. Znajdziesz opcjonalną kompatybilność Bluetooth, Apple USB, ustawienia kolorów High DPI i więcej za jedyne 5,99 USD rocznie.

Możesz nawet uzyskać dostęp do bezpłatnej wersji próbnej, więc sprawdź, czy po zainstalowaniu jej na komputerze z systemem Windows i włączeniu wszystkich uprawnień, będziesz mógł połączyć ją z gładzikiem Apple Magic bez większych niedogodności. Jest całkiem pewne, że posiadanie tej aplikacji przyniesie Ci wiele korzyści, więc ostatecznie kupisz pełną wersję.

Jaka jest funkcja gładzika w komputerach?

To normalne, że użytkownicy komputerów Mac są bardziej zaznajomieni z terminem gładzik, który To tylko panel dotykowy zwany także Touchpadem i zapewnia możliwość kontrolowania kursora laptopa. Niezaprzeczalnie Apple przoduje w technologii dzięki tym urządzeniom, ponieważ zawiera więcej opcji rozumienia gestów palcami.

Jak skonfigurować gładzik Apple Magic Trackpad na komputerze?

Jeśli próbowałeś naprawić komputer Mac, który nie rozpoznawał myszy, ale nie znalazłeś odpowiedniej odpowiedzi w swoim systemie i zdecydowałeś się przejść na Windows, z pewnością chcesz ponownie skorzystać z Magic Trackpad. Dzięki aplikacji Apple Boot Camp możesz to osiągnąć, chociaż będziesz potrzebować sterowniki dla tego urządzeniaaby aktywować jego pełne działanie.

Jak połączyć Apple Magic Trackpad z komputerem Mac?

Niezależnie od przypadku masz iMaca lub MacBooka, ale zdecydowałeś się kupić nowe urządzenie Magic prawdopodobnie chcesz skonfigurować przewijanie gładzika lub dostosować inne preferencje. Jeśli kupisz je razem, zostaną one połączone automatycznie, więc włączysz je bezpośrednio, jeśli nie, najpierw podłącz kabel USB-C.

 • Pod urządzeniem powinno być widoczne zielone światło.
 • Poniżej znajduje się otwarcie menu Apple i wybranie opcji „Preferencje systemowe”.
 • Następnie zlokalizuj „Bluetooth” i kliknij na niego.
 • Zobaczysz listę dostępnych urządzeń i wybierz Magic Trackpad.
 • Teraz pozostaje tylko pozwolić mu się naładować, aby zacząć z niego normalnie korzystać bezprzewodowo

łączenie gładzika Apple Magic z komputerem Mac

Z komputera z systemem Windows

Po zakończeniu instalacji Boot Camp i odpowiednich sterowników, czyli masz komputer z Windows kompatybilny ze sprzętem Appleco pozostaje, aby skonfigurować działanie gładzika Magic Trackpad, to kilka prostych kroków:

 • Ustawiasz się na pasku zadań i szukasz ikony Bluetooth.
 • Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Dodaj urządzenie”.
 • Włączasz gładzik Magic Trackpad, sprawdzając, czy pod nim świeci się zielone światło.
 • Na ekranie wybierz wykryte urządzenie i kliknij Dalej. Dzięki temu jest gotowy do użycia, chociaż zawsze powinieneś brać pod uwagę, że nie będziesz mieć takiej samej wydajności, jak w przypadku Maca, zwłaszcza w przypadku funkcji wielodotykowych.

dołącz do naszego kanału telegram