Skip to content

Jak grać w Google Stadia z dowolnego niekompatybilnego telefonu komórkowego z Androidem, bez rootowania

23 de luty de 2021

Witamy! Jeśli masz model mobilny z Androidem, który nie jest nowy, będziesz się zastanawiać, czy jest kompatybilny z Google Stadia. W tym przypadku mamy dobrą wiadomość, ponieważ odpowiedź brzmi „tak”. Dlatego później pokażemy Ci wszystkie kroki, które musisz wykonać grać w Google Stadia z dowolnego telefonu z systemem Android nie trzeba go rootować.

O Google Stadia

Jak dobrze wiemy, platforma do gier Google Stadia jest obecna na rynku od kilku miesięcy, ale mimo dobrego wpływu na branżę musi wzmocnić pewne aspekty. W szczególności rozczarowanie w Google Stadia to fakt, że nie był on dostępny dla wszystkich urządzeń z Androidem w momencie premiery, co znacznie ogranicza korzystanie z Internetu.

Przede wszystkim tylko telefony Samsung, OnePlus i Pixel miały przywilej zgodności z Google Stadia. Powodem tej wyłączności jest to, że Google Musiałem mieć lepszą kontrolę nad jakością tej platformyprzynajmniej w pierwszych miesiącach jej uruchomienia.

Jednak to się zmieniło od dzisiaj każdy użytkownik Androida może cieszyć się grami wideo oferowanymi przez Google Stadia, co jest bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich użytkowników, którzy nie mają bardzo nowych telefonów komórkowych i należą do innych deweloperów niż wymienieni powyżej.

Można to osiągnąć dzięki eksperymentalnej funkcji, którą Google zawarł w nowej aktualizacji aplikacji. Oznacza to, że możemy wymusić kompatybilność na prawie każdym innym urządzeniu z Androidem, dzięki czemu możesz grać z urządzenia, na którym czujesz się znacznie bardziej komfortowo.

Kroki, aby grać w Google Stadia z dowolnego telefonu komórkowego z systemem Android

W tej nowej sekcji pokażemy Ci krótki i zwięzły przewodnik, w którym dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz grać w Google Stadia z dowolnego telefonu z systemem Android bez konieczności rootowania urządzenia z Androidem, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu, ponieważ włączenie trybu superużytkownika telefonu komórkowego nie jest łatwe.

Zanim zaczniesz, musisz zrozumieć, że chociaż ta metoda jest w 100% oficjalna, nie została jeszcze w pełni rozwinięta, więc może wykazywać pewne wady podczas każdej gry.

  • Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, jest pobierz aplikację Google Stadia na Twoim urządzeniu mobilnym. Jeśli nie wiesz, przypominamy, że ta aplikacja jest dostępna bezpłatnie w najnowsza wersja ze sklepu Google Play.
  • Po zakończeniu procesu pobierania i instalacji wystarczy przejść do menu i otworzyć aplikację Google Stadia.
  • Następnie przejdź do zdjęcia profilowego użytkownika i kliknij je, aby wyświetlić menu z kilkoma opcjami. Tutaj musisz wybrać opcję „Eksperymenty”
  • Teraz musisz aktywować opcję, która mówi „Graj na tym urządzeniu”.
  • Następnie musisz wrócić do ekranu głównego, aby upewnić się, że ikona zapewniająca dostęp do gier z urządzenia Chromecast lub podobnego urządzenia została poprawnie zastąpiona inną ikoną z napisem „Graj”.

mobilne gry wideo o stadionach

  • Jeśli pojawi się ta ikona, po prostu musisz ją nacisnąć, aby rozpocząć grę, którą chcesz cieszyć się na telefonie komórkowym.
  • Sprytny! Oto jak możesz wypróbuj gry Google Stadia na telefon komórkowy Nie ma problemu.
  • Wreszcie, jeśli masz kontroler lub joystick Google Stadia, powiemy Ci, że możesz podłączyć go do urządzenia mobilnego za pomocą kabla USB. Jak również można grać, podłączając kontroler PS4 lub Xbox, co jest bardzo dobrą wiadomością.
  • Jeśli jednak nie masz żadnego sterowania z innej konsoli, nie martw się, ponieważ istnieje sposób, aby włączyć sterowanie dotykowe, które są wyświetlane na ekranie. Chociaż nie są zbyt wygodne lub reagują tak szybko, są bardzo przydatne w momencie grać z telefonu komórkowego.

Skończyliśmy na dziś! W przypadku, gdyby te cenne informacje opublikowane w poście były dla Ciebie przydatne, podziel się nimi ze wszystkimi znajomymi, aby mogli się nauczyć grać w Google Stadia z dowolnego telefonu z systemem Android za kilka minut Do zobaczenia w następnym poście!

dołącz do naszego kanału telegram