Skip to content

Jak edytować pliki PDF bez instalowania programów zewnętrznych? – Narzędzia online

23 de grudzień de 2021

Dokumenty PDF to pliki, które można obsługiwać w dowolnym systemie operacyjnym, niezależnie od tego, który został utworzony, i nie stracą cech swojego pierwotnego projektu. Jeśli jednak z jakiegoś powodu w dowolnym momencie chcemy kontynuować pracę nad plikiem PDF, zazwyczaj korzystamy z zewnętrznej aplikacji, którą możemy pobrać z sieci. Cóż, w tym artykule chcemy wam pokazać jak edytować pliki PDF bez instalowania programów zewnętrznych.

Jak edytować dokumenty PDF za pomocą Microsoft Word?

Z Twojego komputera, nie trzeba pobierać żadnej zewnętrznej aplikacji Potrzebne modyfikacje możesz wprowadzić w dokumencie PDF w bardzo łatwy sposób, wykonując następujące czynności:

 • Otwórz nasz arkusz Worda.
 • Idziemy na pasku narzędzi, do Zobacz kartę.
 • Po otwarciu karty klikamy kontur i przechodzimy do Pokaż dokument.
 • Następnie kliknij wstawkę i zlokalizuj plik PDF edytować.
 • Po zlokalizowaniu pliku klikamy na niego dwukrotnie, a system generuje okno informacyjne, w którym akceptujemy.
 • Następnie zamykamy widok Outline View i skopiujemy plik PDF gotowy do edycji, gdzie możemy nawet podzielić cały plik PDF na kilka.

Co należy zrobić, aby edytować zeskanowany plik PDF bez instalowania narzędzi na komputerze?

Zeskanowany dokument pojawi się na komputerze jako jeszcze jeden obraz i aby móc edytować ten obraz i przekonwertować go na tekst bez konieczności instalowania jakiejkolwiek aplikacji, mamy kilka opcji, ta, o której wspomnieliśmy w poprzednim punkcie i inny prostszy sposób to:

 • Po zeskanowaniu dokumentu zapisujemy go w formacie PDF na pulpicie komputera.
 • Wtedy ten obraz przeciągamy lub przenosimy do ikony dokumentu Word.
 • Następnie otwiera się okienko informacyjne, akceptujemy, czekamy kilka sekund i tyle, obrazek jest mi prezentowany jako tekst, umożliwiający otrzymanie wszelkich modyfikacji, które należy wprowadzić.

edytuj pdf ze słowa

Jakie są najlepsze narzędzia online do bezpłatnej edycji plików PDF i jak z nich korzystać?

Istnieją aplikacje webowe, które pozwalają nam szybko, łatwo i całkowicie za darmo wykonywać zadania edycyjne bez konieczności instalowania czegokolwiek, potrzebujemy jedynie połączenia z Internetem. W ramach tych aplikacji możemy wymienić:

 • PDF BOB: Jest to internetowy edytor plików PDF, z którego można korzystać z dowolnej przeglądarki internetowej, za jego pomocą możemy dodawać tekst, podświetlać, dodawać prostokąty, koła, linie i strzałki. Ponadto dostępny jest ołówek do zaznaczania niektórych części dokumentu.
 • Sejda Edytor PDF: Za pomocą tego edytora możemy między innymi: edytować i podpisywać dokumenty jak w programie Word, pracować z szablonami PDF online, a także dodawać lub zmieniać tekst, wstawiać obrazy, tworzyć łącza, hiperłącza i tworzyć wszelkiego rodzaju adnotacje. Ta aplikacja ma pewne ograniczenia, takie jak: tylko 3 zadania dziennie, dokumenty poniżej 50 MB, kompresuj pliki do 100 MB, obrazy do 5 MB, łącz do 30 plików i konwertuj pliki jeden po drugim.
 • PDF znajomy: Dzięki tej aplikacji będziemy mogli doskonalić formularze, dodawać podpisy, wybielać i podświetlać, bez konieczności instalowania jakiegokolwiek oprogramowania, ponieważ wszystkie operacje wykonywane są online, wykorzystuje ona również szyfrowanie, które zapewnia, że ​​pliki są zawsze chronione.

Inny odpowiedni sposób na przeprowadzać przekształcenia w naszych dokumentach PDF za darmo polega na pobraniu i zainstalowaniu na naszym komputerze aplikacji, która pozwala nam na wykonanie tego zadania bez uzależnienia od połączenia internetowego, najlepsze opcje, które możemy uzyskać za darmo to:

Adobe Acrobat DC

Jest to jedna z najbardziej znanych aplikacji do edycji dokumentów PDF, ze względu na duża liczba działań, nad którymi musimy popracowaćOprócz łatwości użytkowania, dzięki Adobe Acrobat DC możemy podświetlać, zmieniać kolor i rozmiar liter, usuwać lub dodawać teksty, dodawać lub usuwać linki i wiele innych funkcji.

program do edycji pdf

Aby z niego skorzystać, wystarczy pobrać aplikację na nasz komputer; następnie otwieramy program, klikamy plik, a następnie otwieramy plik, którego potrzebujemy, na pulpicie lub w miejscu, w którym jest zapisany, klikamy na niego i dokument jest nam pokazywany. Następnie przechodzimy do paska narzędzi u góry i klikamy zakładkę edytuj tekst i obrazy. Dokument jest od razu udostępniany do edycji i pojawia się okno robocze, w którym możemy dokonać wszystkich potrzebnych modyfikacji.

ApowerPDF

Program ApowerPDF to darmowa przeglądarka pdf gdzie możesz edytować, konwertować, kompresować i tworzyć nie tylko dokumenty PDF, ale dowolny typ pliku, może to być Excel Word PowerPoint. Jest bardzo łatwy w użyciu i bardzo szybki, za pomocą kilku kliknięć możesz wprowadzić wszystkie potrzebne zmiany w dokumentach, działa na urządzeniach z systemem Windows, Mac, Android i iOS.