Skip to content

Jak działa Deepl Translator dla systemów Windows, Mac i Android, aby tłumaczyć teksty

15 de kwiecień de 2021

Komunikacja jest jedną z najważniejszych rzeczy na całym świecie, nie tylko umożliwiając ludziom wyrażanie swoich uczuć, ale także pomagając ludziom zrozumieć się nawzajem, chociaż jedna z najważniejszych wady komunikacji może to być język.

Ze względu na dużą różnorodność języków, które istnieją na całym świecie, wiele osób nie może się prawidłowo porozumiewać, dlatego istnieją tłumacze, funkcjonalne narzędzie, z którego może korzystać każdy. do tłumaczenia małych fraz lub dużych tekstów na inny język, nie tylko na angielski, ale na każdy inny istniejący.

Problem komunikacji między różnymi krajami zawsze był językiem i chociaż można się tego nauczyć w prywatnych szkołach lub na kursach, wiele osób nie wydaje się w pełni pasować do wszystkich języków, są tacy, którym jest to łatwiejsze język angielski (język uniwersalny) i inni, którzy tego nie robią. Ale ten problem zawsze można rozwiązać za pomocą prostego tłumacza.

Jednym z najlepszych tłumaczy, których można znaleźć w sieci i który może być używany przez komputer z systemem Windows lub Mac, nazywa się DeepL, o którym można powiedzieć nawet lepszy niż Tłumacz Google, w którym możesz nawet tłumaczyć teksty online z telefonu komórkowego.

Co to jest DeepL?

To program, który działa tłumaczyć teksty online, czy tłumaczyć z hiszpańskiego na angielski, portugalski, włoski, niemiecki, holenderski, polski czy rosyjski.

Chociaż wydaje się, że jest to plik bardzo wydajna funkcja Należy zawsze pamiętać, że zawsze może istnieć niewielki margines błędu i chociaż wyniki mogą być całkiem godne, te drobne błędy w tłumaczeniu pojawiają się, ponieważ w wielu językach pewne wyrażenie lub słowo można zinterpretować na więcej niż jeden sposób, więc to tłumaczenie może nie być całkowicie doskonałe.

Przykładem tego jest hiszpański, który może stanowić kilka odmian tego samego słowa. Sen, sen lub spanie można przetłumaczyć na język angielski z tego samego Spanie sposób, co oznacza to samo, a przy wykonywaniu tłumaczenia może się to różnić w zależności od tego, co chcesz wyrazić.

Jak działa DeepL?

Obie wersje dla Windows, Mac i Android działają w ten sam sposób, jedyną różnicą, jeśli cokolwiek miałoby być w prezentacji programu. Na pierwszy rzut oka wygląda to na coś prostego i można by nawet powiedzieć, że banalne, ale prawda jest taka, że ​​wygląd to nie wszystko, jeśli chodzi o funkcjonalność.

Przed uruchomieniem pierwszą rzeczą do zrobienia jest pobranie programu dla wybranego systemu, w przypadku Androida zawsze możesz pobierz plik apk do jego instalacji, jeśli nie można go znaleźć w sklepie z plikami do pobrania, po jego przygotowaniu i zainstalowaniu można go używać bez żadnych komplikacji.

Korzystanie z niego jest niezwykle łatwe, a ze względu na sposób prezentacji nie jest wymagany obszerny tutorial, aby zrozumieć, jak to działa, wystarczy wprowadź tekst (fraza, piosenka lub nawet długi dokument), wskaż język, a następnie u dołu zostanie przetłumaczony na hiszpański.

Plik Program DeepL Jest skonfigurowany do używania funkcji tak prostych jak „kopiuj”, w przypadku Windows Ctrl + C i Mac ⌘C, ta funkcja będzie bardzo przydatna, aby uniknąć konieczności ręcznego wprowadzania danego tekstu i będzie być bardzo pomocne, gdy potrzebne jest szybkie i wydajne tłumaczenie.

Żądane tłumaczenie zostanie wykonane automatycznie, gdy tylko wprowadzisz żądany tekst, więc nie będzie trzeba wiele robić, aby uzyskać żądane tłumaczenie.

logo aplikacji deepl

Jednym z ograniczeń tego programu, który nie wydaje się być niewygodny dla Google, jest to, że obsługuje on tylko wyżej wymienione języki, dlatego nie spodziewaj się, że znajdziesz tłumaczenie na bułgarski. Jednak ograniczenia te przyćmiewają precyzja, z jaką tłumaczy teksty.

Dzieje się tak, ponieważ program jest wciąż ulepszany i chociaż to narzędzie wydaje się być najdokładniejsze ze wszystkich Podczas tłumaczenia zawsze dobrze jest poszukać o wiele więcej opcji.