Skip to content

Jak działa aplikacja Microsoft Translator w systemach iOS i Android – Tłumacz bez połączenia z Internetem

4 de kwiecień de 2021

Obecnie wszystkie firmy mają opcje tłumaczenia, w rzeczywistości można używać asystenta Siri jako osobistego tłumacza na iPhonie i oczywiście jest też Google, ale nie zapominajmy o Microsoft. W poniższym przewodniku pokażemy Ci krok po kroku Dowiedz się, jak działa aplikacja Microsoft Translator w systemach iOS i Android – Tłumacz bez połączenia z Internetem.

Otwieranie aplikacji Microsoft Translator po raz pierwszy

  • Przy pierwszym uruchomieniu aplikacji musisz zaakceptuj warunki prywatności wyświetlane na ekranie.
  • Po otwarciu zauważysz, że system bardzo różni się od innych aplikacji, takich jak Google Translator. Zamiast tego mamy prosty, ale bardzo intuicyjny interfejs, w którym się wyróżnia użycie i ikony za pomocą których możemy uzyskać dostęp do różnych funkcji w programie.

Kategorie i funkcje Microsoft Translator

W przeciwieństwie do tego, jak jest używany i działa nowy tłumacz Google, Microsoft przedstawia inny system. Po otwarciu aplikacji pojawia się wiele funkcji przedstawionych jako ikony. Następnie pokrótce wyjaśniamy, o co chodzi w każdym z nich.

Mikrofon

Funkcja mikrofonu jest już zintegrowana w kilku aplikacjach tłumaczeniowych. Mówi się, że tak jest w przypadku tłumacza Google, w każdym razie na pewno aplikacja Microsoftu oferuje kilka ciekawych rzeczy których inni nie mają.

Funkcja mikrofon tłumacz google Jest to bardzo interesujące, ponieważ dzięki niemu można bezpośrednio rozmawiać z programem, a on tłumaczy. Z kolei możesz go użyć do zapisania tego, co inna osoba mówi w innym języku.

Wszystko co musisz zrobić to wybierz języki, które mają być używane. Zaletą jest to, że Microsoft Translator odtwarza na głos tłumaczenie tego, co zostało powiedziane w obu językach.

Aparat fotograficzny

Funkcja kamery może być jedną z najbardziej przydatnych w programie, ponieważ wraz z nią możesz tłumaczyć teksty w czasie rzeczywistym. Jest to szczególnie przydatne, gdy jesteśmy w obcym kraju i nie rozumiemy ogłoszeń, banerów i innych tekstów. Ta funkcja jest używana w następujący sposób.

  • Po kliknięciu ikony aparatu, pojawi się następująca ikona wybierz języki, zarówno język źródłowy, jak i język, na który zostanie przetłumaczony tekst.
  • Teraz kliknij ikona aparatu, po czym zostanie zrobione zdjęcie, a tekst zostanie przeanalizowany. Wszystko to zostanie zrobione bardzo szybko, a system jest bardzo skuteczny w rozpoznawaniu tekstów.

Podłącz urządzenia

Kolejna funkcja, którą poznasz dla malucha ikona z dwiema osobami, to ten, który umożliwia podłączenie urządzeń. Ta funkcja umożliwia rozpoczynanie lub dołączanie do rozmów z osobami posługującymi się różnymi językami.

W ten sposób kilka osób może dołączyć do rozmowy za pomocą kodu QR i komunikować się za pośrednictwem aplikacji. Jest to interesująca funkcja w przypadku, gdy leczonych jest kilka osób i języków.

Klawiatura

Funkcja klawiatury to klasyka całego życia, dzięki której możesz napisać tekst w języku i program to przetłumaczy. O tej funkcji nie można za dużo mówić, ponieważ jest to klasyczna operacja, którą zwykle mają aplikacje tłumaczeniowe. W każdym razie, być może jednym z najbardziej przydatnych aspektów jest ćwiczenie i stopniowe doskonalenie języka.

tłumaczenie tłumacza Microsoft

Przydatne rozmówki

W prawym dolnym rogu ekranu znajdziesz małą książeczkę, naciśnięcie jej spowoduje wyświetlenie pliku „Przydatne rozmówki”. Znajdziemy tutaj wiele kategorii zwrotów, które mogą być bardzo przydatne w innych językach.

Oczywiście musisz ustawić swój język i język, którego chcesz się nauczyć obserwuj przydatne zwroty. Jest to prosta funkcja, ale bardzo przydatna, zwłaszcza jeśli planujesz podróżować lub uczyć się nowego języka, do czego przydaje się również pobranie Duolingo.

Język offline w Microsoft Translator

Podobnie jak można korzystać z Tłumacza Google bez połączenia z Internetem, Microsoft Translator również ma tę funkcję.

  • Jeśli chcesz uzyskać dostęp do języka w trybie offline, kliknij trzy linie znajdujące się powyżej i po prawej stronie.
  • Tam znajdziesz „Język offline”. Po prostu znajdź żądany język i pobierz go, w ten sposób możesz go używać nawet bez połączenia z Internetem.

dołącz do naszego kanału telegram