Skip to content

Jak dowiedzieć się, jaki jest adres IP mojego komputera z systemem Windows 10 — samouczek

30 de grudzień de 2021

W świecie komputerów i technologii wszystko jest klasyfikować i identyfikować poprzez wybór liczbowy, pewną liczbę, która informuje o tym urządzeniu. Oczywiście nie wszyscy ludzie potrafią zidentyfikować ten dobór liczbowy, ale ci, którzy przestudiowali te procedury i potrafią rozszyfrować tę numerację.

W tym samym sensie adres IP, w przeciwieństwie do porównania z adresem Mac, jest liczbową reprezentacją Strefa internetowa, do której podłączone jest urządzenie cyfrowe, czy to między innymi komputer, tablet, telefon komórkowy. Dzięki tej reprezentacji liczbowej możesz określić, gdzie cokolwiek się znajduje i co to jest. Aby uprościć sprawę, adres IP identyfikuje sieć lub urządzenie w Internecie.

Jaka jest procedura sprawdzania adresu IP mojego komputera z systemem Windows 10?

Istnieje kilka opcji uzyskania adresu IP dowolnego urządzenia, nawet po jego zmianie. Każda z opcji, które wybierzesz, aby uzyskać adres IP, to prosty w wykonaniu, Wystarczy zrobić kilka kroków i to wszystko.

Z paska wyszukiwania

Ta metoda jest szeroko stosowana do znajdowania adresu IP komputera z systemem Linux, a w systemie Windows 10 pierwszą rzeczą, którą należy zrobić, to wyświetlić pasek wyszukiwania. Znajdziesz ten pasek, naciskając klawisz „Windows” na klawiaturze, będąc już w pasku, wpisz słowo „ipconfig”. Plik pojawi się natychmiast, kliknij go lewym przyciskiem myszy i natychmiast otworzy się okno, w którym pojawi się lista adresów IP. Adres IP Twojego komputera jest określany jako „Adres IPv4”.

Bezpośrednie korzystanie z CMD

Teraz ten sposób jest nieco bardziej skomplikowany, ale tą metodą możesz nie tylko uzyskać adres IP w systemie Windows 10, ale także od Windows 7 i nowszych.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to naciśnij klawisz Windows + klawisz R z klawiatury pojawi się okno o nazwie „wykonaj”, w którym możesz wpisać nazwę folderu, programu lub zasobu, który chcesz znaleźć.

Tam napiszesz litery CMD, natychmiast, a okno menedżera, gdzie napiszesz polecenie „ipconfig”. W ten sposób będziesz mógł zobaczyć listę ze wszystkimi adresami IP, a twój komputer zostanie zidentyfikowany jako „Adres IPv4”.

Jak mogę dowiedzieć się, jaki jest publiczny adres IP mojego komputera?

Należy zauważyć, że tak zwany publiczny adres IP, to po prostu adres IPv4 o których już mówiliśmy. Jednak pokażemy Ci inny sposób na uzyskanie adresu IP Twojego komputera, na wypadek, gdyby powyższe metody nie zadziałały dla Ciebie.

Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to ustawić wskaźnik myszy nad ikoną Internetu. Będąc tam, naciśnij lewy klawisz myszy i wybierz miksturę z napisem „otwarte centrum sieci i udostępniania”.

Pojawi się okno, wybierz opcję „Połączenie lokalne”, a następnie pole w sekcji „Szczegóły”. Gdy tam wejdziesz, pojawi się kolejne okno, w którym zobaczysz wszystkie adresy IP komputera, w tym adres publiczny lub adres IPv4.

biały komputer Mac

Dlaczego nie widzę poprawnie adresu IP mojego komputera i co mam zrobić?

W rzeczywistości nie ma możliwości, że nie docenisz adresu IP swojego komputera Masz kilka możliwości uzyskania tych informacji. Więc jeśli nie możesz uzyskać adresu IP za pomocą jednej procedury, najlepiej użyć jednej z pozostałych.

Należy zauważyć, że najbezpieczniejszą procedurą do osiągnięcia jest ta ostatnia, czyli: za pomocą centrum sieci i udostępniania komputera. Ta opcja musi być udostępniona na wszystkich komputerach, które mają możliwość łączenia się z Internetem, jeśli ta opcja nie pojawia się, jest to spowodowane problemem ze sterownikiem lub brakiem sterownika.

W tym drugim przypadku możesz pobrać program Microsoft Public IP Space. Interfejs tego programu pozwoli ci zobaczyć adres IP twojego komputera w przypadku problemów z dostępem do niego.

Skąd mam wiedzieć, jaki adres IP ma mój domowy modem internetowy?

Aby poznać adres IP modemu, do którego podłączony jest komputer, wystarczy zajrzeć do Lista połączeń CMD. Tam zobaczysz tak zwaną „bramę domyślną” i jest to adres IP modemu lub routera, do którego podłączony jest twój komputer.

dołącz do naszego kanału telegram