Skip to content

Jak dowiedzieć się i zlokalizować czyjąś lokalizację na podstawie jego adresu IP

4 de marzec de 2023

Geolokalizacja ludzi przez IP Twojego urządzenia mobilnego Jest to środek, który jest coraz częściej używany przez policję na całym świecie i niejednokrotnie pomagał w rozwiązywaniu przestępstw, ale prawda jest taka, że ​​​​znajomość lokalizacji kogoś na podstawie jego adresu IP jest czymś, co jest w zasięgu każdego dzięki aplikacjom takim jak adresy IP.

Co to jest adres IP?

Aby wyjaśnić pojęcia, zaczniemy od wskazania, że ​​adres IP to liczba lub kod identyfikujący interfejs sieciowy (połączenie) urządzenia korzystającego z protokołu IP. (tablet, laptop, smartfon itp.).

Każdy Adres IP jest unikalny i niepowtarzalny i składa się z zestawów czterech liczb, które różnią się od 0 do 255 i które są oddzielone od siebie punktami, możesz zlokalizować osobę na podstawie jej numeru telefonu komórkowego.

Jak działa adres IP?

Gdy już mamy adres IP osoby, którą chcemy zlokalizować, pozostaje nam tylko wejść na jej stronę internetową adresy IP i wprowadź adres IP, aby sieć od razu nas pokazała gdzie znajduje się urządzenie które chcemy zlokalizowaćosobista lokalizacja numeru ip

Wykorzystanie adresów IP

Adresy IP mogą być bardzo przydatnym narzędziem, ale należy pamiętać, że nigdy nie powinniśmy ich używać do kontrolowania ruchów określonej osoby.

Oprócz szkodliwych zastosowań ta strona może być bardzo przydatna, jeśli chcemy wiedzieć, na przykład, gdzie znajduje się skradziony telefon komórkowy lub gdzie podział się laptop które zostawiliśmy w autobusie.

Jeśli jednak zgubiłeś telefon komórkowy, istnieją inne aplikacje, o których już ci czasami mówiliśmy i które również mogą ci pomóc zlokalizować zgubiony lub skradziony telefon komórkowy.

Jak znaleźć adres IP?

Znajomość adresu IP jest jak posiadanie numeru identyfikacyjnego, który pozwala zidentyfikować Cię w sieci i który jest przypisywany przez firmy telekomunikacyjne, niezależnie od tego, czy są one stałe (co byłoby najczęstsze), czy dynamiczne (przechodzą zmiany z od czasu do czasu).

Należy zrozumieć, że nikt nie może wejść do Internetu bez adresu IP, każdy musi go mieć, aby móc wyszukiwać i mieć internet. Dlatego tak ważna jest znajomość adresów IP, zwłaszcza osobistych.

Znajomość lub znalezienie adresu IP to nie tylko znajomość liczb. Znajomość tego adresu daje osobie, która go posiada, możliwość zdalnego sterowania lub zarządzania urządzeniami, identyfikowania problemów w sieci i lokalizowania lokalizacji tych serwerów. jego użytkowników.

Adresy IP można znaleźć za pomocą różnych procesów, które dla niektórych mogą być skomplikowane, a dla innych prostsze.

Znajdź adres IP przez router

Wiele z tych urządzeń oferuje stronę internetową, w tym interfejsie można uzyskać konkretny adres IP urządzenia. Będąc najczęściej 168.1.1, 192.168.0.1 i 192.168.2.1, użytkownik, jeśli nie został zmieniony, to „admin”, a hasło 1234.

Podczas wprowadzania tego adresu jest to tak proste, jak uzyskanie dostępu do zakładek Stan lub Konfiguracja zaawansowana, aby zobaczyć adres IP.

Poznaj adres IP przez Internet

Podobnie jak poprzednia wersja, ta jest znacznie prostsza, wystarczy otworzyć wybraną przeglądarkę wpisz w wyszukiwarkę „adres IP” a wynik da ci wiele stron i niektóre aplikacje, które pokażą ci liczby, które składają się na adres IP tego komputera.

Wiele z nich oferuje nie tylko publiczne IP, ale także lokalizacja i jaki jest dostawca internetu który ma wspomniany komputer, uzyskując w ten sposób dokładniejszy adres lokalizacji.

to jest możliwe szybko i łatwo znaleźć adres IP za pomocą tych metod, rozumiejąc, że istnieją inne metody, które są znacznie bardziej skomplikowane i wymagają większego dostępu do komputera.

Metody znajdowania adresu IP nie tylko pomagają w znalezieniu własnego adresu IP, ale mogą być przydatne podczas lokalizowania innych osób za pośrednictwem różnych stron internetowych, dając najbliższe położenie geograficzne urządzeń podłączony do tej sieci.

dołącz do naszego kanału telegram