Skip to content

Jak doświadczyć „rzeczywistości wirtualnej” bez zestawu słuchawkowego — alternatywy i sztuczki

28 de marzec de 2022

Rzeczywistość wirtualna to doświadczenie, które zmieniło życie i zrewolucjonizowało formę rozrywki. Dzięki tej technologii możemy robić bardzo ekscytujące zajęcia jak gry, w których naprawdę poczujemy się w środku.

Także możemy podróżować w dowolne miejsce na świecie bez konieczności wychodzenia z domu. Ponieważ ta technologia otacza nas w różnych środowiskach i miejscach na świecie, czując, że naprawdę jesteśmy na miejscu. Ale czasami zakup tego typu technologii jest zwykle bardzo kosztowny. Dlatego w tym artykule zobacz, jak to się robi, nauczymy Cię doświadczać VR bez słuchawek.

Co mogę zrobić, aby grać w gry wideo bez specjalistycznej przeglądarki?

Jeśli chcesz doświadczyć wirtualnej rzeczywistości bez specjalistycznej przeglądarki, powinieneś wiedzieć, że istnieją inne urządzenia, dzięki którym możesz to osiągnąć. Chodzi o Google Cardboard VR, to kartonowa wersja gry w wirtualnej rzeczywistości. Dzięki któremu możesz cieszyć się dobrym doświadczeniem podczas korzystania ze smartfona.

Chociaż ma pewne ograniczenia, prawda jest taka, że ​​nie będziesz miał czego żałować. Zwłaszcza jeśli masz niewielki budżet i nie chcesz go wydawać na dobre urządzenie VR. Z tym samym będziesz mieć dostęp do wielu gier, środowisk i aplikacji bardzo zabawne. Z tego powodu te wirtualne zestawy słuchawkowe są wysoce zalecane, jeśli nie masz wysokiego budżetu.

Przejęcie Google Cardboard VR

Jeśli chcesz cieszyć się wirtualną rzeczywistością, ale nie masz dużego budżetu, możesz kupić wirtualny zestaw słuchawkowy w niższej cenie. Chodzi o kampery Google Cardboard, to urządzenie kosztuje kilka dolarów więc łatwiej będzie je zdobyć.

Chociaż jego tańsza cena zapewni bardzo dobre wrażenia VR z bardzo realistycznymi wrażeniami. Aby z niego skorzystać, wystarczy włóż do nich telefon. Weź pod uwagę, że telefon musi mieć rozmiar od 4 do 6 cali, aby mógł Ci służyć. Działają bez konieczności podłączania do komputera. Z drugiej strony nie ma możliwości korzystania z nich bez słuchawek. Możesz go jednak używać w niektórych popularnych aplikacjach.

Aplikacje kompatybilne z Google Cardboard VR

Możesz pobrać aplikację Google Cardboard i cieszyć się rozrywką w środowisku wirtualnej rzeczywistości. Ta aplikacja będzie w stanie zaoferować bardziej satysfakcjonujące wrażenia, ponieważ oferuje szeroką gamę gier, środowisk i doświadczeń jako rozrywkę.

Dzięki temu możesz w pełni wykorzystać swoje urządzenie Google Cardboard. Aby pobrać aplikację, wystarczy zeskanować kod QR dołączony do urządzenia. Dlatego jeśli nie wiesz zbyt wiele na ten temat i chcesz zacząć doświadczać VR, ta aplikacja będzie bardzo pomocna. Jest przeznaczony dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w wirtualnej rzeczywistości.

wirtualna rzeczywistość bez zestawu słuchawkowego

Narzędzia online umożliwiają korzystanie z wirtualnej rzeczywistości

W świecie technologii istnieją różne narzędzia, takie jak te słuchawki Google Cardboard, które pozwalają nam doświadczyć wirtualnej rzeczywistości. Poza tym są różne aplikacje, które mogą poszerzyć doświadczenie.

Dlatego jeśli jesteś fanem VR powinieneś pobrać te aplikacje, dzięki którym możesz dobrze się bawić bez wychodzenia z domu. Dzięki temu możesz spędzić zabawnie czas zwiedzając miejsca na świecie w 360°, które najbardziej przykuwają Twoją uwagę lub tworząc filmy jako formę rozrywki.

Prawda jest taka, że ​​tego typu technologia otwierają drzwi do bardziej intensywnej formy rozrywki. Gdzie możemy przenieść się w niewyobrażalne miejsca tylko z niektórymi dedykowanymi im narzędziami i aplikacjami.

Teatr VR na tekturę

Dzięki tej aplikacji o nazwie Cardboard Theater możesz dobrze się bawić nagrywając własne filmy 2D i 3D. To świetny sposób na zabicie czasu i nie musisz się martwić o jego trudność. Ma proste sterowanie, które działa bardzo dobrze dla wszystkich ludzi. Nie powinieneś się martwić, jeśli nie masz doświadczenia w tego typu grach, ponieważ aplikacja jest bardzo intuicyjna i przeprowadzi Cię przez cały proces gry.

widok ulicy google

Jest to jedna z najczęściej używanych aplikacji, gdy chcesz poznać ulicę, miasto lub bardziej szczegółowo wyszukać adres. Możesz jednak użyć Google Cardboard, aby doświadczenie o wiele bardziej realistycznie umiejscowione w rzeczywistości wirtualny. W ten sposób możesz poznać różne miasta w dowolnym miejscu na świecie, będąc w zaciszu swojego domu.

dołącz do naszego kanału telegram