Skip to content

Jak dostosować Discord, aby był wyjątkowy i oryginalny | Łatwy przewodnik

4 de grudzień de 2021

Jeśli masz co najmniej jeden publiczny serwer na Discordzie, powinieneś wiedzieć że możesz je dostosować, aby nadać mu swój szczególny charakter i zwiększ liczbę obserwujących. Jeśli nadal nie wiesz, jak to zrobić, w tym artykule omówimy niektóre aspekty.

Jakie szczegóły należy wziąć pod uwagę podczas dostosowywania mojego konta?

Jeśli jesteś nowy w aplikacji Discord, możesz pomyśleć, że jest to platforma grupująca tylko miłośników gier wideo, może to być spowodowane tym, że znajomy zaprosił Cię na serwer tego typu.

Discord oferuje inne usługi, które niekoniecznie są związane z grami online. Za pomocą tej aplikacji możesz słuchać muzyki z innymi znajomymi lub polecać interesujące Cię playlisty muzyczne.

Ponadto możesz tworzyć własne serwery, aby wykonywać różne czynności z osobami o podobnych upodobaniach. Możesz dostosować szereg cech do każdego serwera inne, które wyrażają cel tej przestrzeni.

Te cechy mogą pokazać, jak poważne lub zabawne będzie uczestnictwo w tym serwerze. Ponadto możesz wprowadzać poprawki dla własnej korzyści, takie jak: Aktywuj tryb ciemny, zmień język oraz zmień prywatność i bezpieczeństwo swojego profilu.

Możesz także zmienić styl wiadomości, widoczność Twojego statusu i rodzaje powiadomień, które będą zawierały wiadomości, dzięki temu ostatniemu aspektowi możesz odróżnić ważne wiadomości, aby szybciej do nich dotrzeć.

Daj przyciągający wzrok widok swojemu profilowi

Kiedy masz serwer publiczny, większość ludzi odwiedzi Twój profil, więc musisz dać jak najlepsze wrażenie, jeśli chcesz zwiększyć liczbę członków tej grupy. Im jest atrakcyjniejszy, tym większe masz szanse, że zostaniesz polecony innym użytkownikom.

Aby Twój awatar był widoczny, możesz umieścić obramowanie, nakładanie kształtu, ale nigdy nie dodawaj tekstu ponieważ zajmuje to miejsce, które niewielu przeczyta i odbiera widoczność innym elementom.

Aby to zrobić, musisz kliknąć na elementy i wybrać kształt, który Ci się podoba, możesz dostosować krycie, wymagany rozmiar, zmienić kolor, a nawet poszukaj innych opcji w sekcji narzędzi. Następnie musisz pobrać obraz i pobrać go na swój komputer. Aby zakończyć ten proces, musisz przejść do awatara serwera, który chcesz zmienić i kliknąć edytuj, tam możesz zmienić nazwę i obraz, który już zapisałeś na swoim komputerze. Następnie musisz nacisnąć reset do głównego awatara.

Dostosuj link do swojego kanału

Jedną z rzeczy, które możesz zrobić, aby odróżnić swój serwer, jest posiadanie niestandardowego linku, który jest identyfikować się za pomocą frazy, cyfr lub słów które sam wybierasz. Zanim to zrobisz, musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Po pierwsze, serwer ze spersonalizowanym linkiem nie może być używany w innym miejscu, ani nie możesz korzystać z tego, z którego już korzystasz.

Po drugie, aby mieć niestandardowy adres URL, serwer musi być publiczny i musisz mieć świadomość, że każdy użytkownik, który uzyska łącze, może go użyć do wejścia na serwer. Po trzecie, serwer musi mieć przynajmniej włączone kanał tekstowy z rolą @wszyscy aby platforma zaakceptowała tę modyfikację.

Aby dostosować adres URL, musisz przejść do ustawień serwera i kliknąć kartę Niestandardowy adres URL. Na ekranie zobaczysz pole tekstowe, w którym musisz pisać link ze słowami lub cyframi, które chcesz mieć, a następnie zapisz zmiany i wyślij zaproszenie do wybranych osób.dostosuj niezgodę

Zrób przytulne powitanie

W Discordzie można znaleźć wiele serwerów o różnych motywach. Te przestrzenie pomagają w interakcji z innymi ludźmi, którzy mają podobny gust do Twojego. Z tego powodu platforma szukała sposobu na zorganizowanie tych serwerów tak, aby użytkownicy mogli je zobaczyć i wybrać ten, który najbardziej im się podoba.

To dla Ciebie duża zaleta, jeśli chcesz mieć przestrzeń z dużym udziałem, teraz zależy to od tego, jak przywitasz ludzi, którzy mają pierwszy kontakt z tym serwerem. Do mieć ekran powitalny Twój serwer musi być publiczny aby mieć dostęp do ustawień serwera.

Aby skonfigurować ekran powitalny należy wybrać kanał i napisać opis lub wiadomość. Zalecamy, aby wiadomość była krótka, atrakcyjna, jasna i ciepła, w przeciwnym razie ludzie znudzą się czytaniem i będą szukać innego serwera.

Może się również zdarzyć, że jeśli opis nie jest jasny, ludzie się pogubią i stracą potencjalnego członka. Kiedy wiadomość jest atrakcyjna i ciepła, wiele osób poczuje się komfortowo i zaakceptuj zaproszenie.dostosuj profil niezgody

Czy jest coś jeszcze, co powinno się zmienić?

Jeśli jesteś osobą, która ma inne zawody i musisz się na nich skoncentrować, możesz zmienić status swojego połączenia, zamiast wyglądać na połączonego, możesz wybrać opcję nie przeszkadzać. W ten sposób pozostali uczestnicy będą to wiedzieć w tej chwili nie powinni wysyłać Ci wiadomości. Ta zmiana nie jest ostateczna, co oznacza, że ​​możesz ją modyfikować tyle razy, ile to konieczne.

Masz również możliwość zmiany swojego imienia i nazwiska. Możliwe, że nazwa, którą pierwotnie posiadałeś, już Ci nie przemawia lub nie odzwierciedla tego, co chcesz, więc to ustawienie może pomóc. Należy pamiętać, że dokonując tej modyfikacji Odbędzie się to tylko na serwerze, na którym się znajdujesz, więc musisz dokonać zmiany we wszystkim, co masz.

W tej aplikacji istnieją inne aspekty, które można zmodyfikować, aby nadać serwerowi osobisty charakter, którego tak bardzo pragniesz. Musisz tylko trochę zbadać ustawienia, aby poznać opcje oferowane przez tę platformę.

dołącz do naszego kanału telegram