Skip to content

Jak dołączyć duże pliki przez WhatsApp bez problemu? – Pokonywanie limitu

31 de styczeń de 2022

Przede wszystkim porozmawiajmy trochę o terminie attach. Termin ten dotyczy gdy plik lub dokument jest przesyłany wraz z pisemną wiadomością. Możemy to zilustrować w następujący sposób, wyobraźmy sobie na biurku kartkę z pisemną wiadomością, do której dołącza jedno lub kilka zdjęć lub innego rodzaju dokumenty, a wszystko to po prostu trzymając klips. To właśnie oznacza termin dołączanie plików.

W ten sam sposób dzieje się to z plikami WhatsApp, możesz wysyłać zdjęcia, audio, filmy, dokumenty i inne pliki, dołączając je do tekstu lub opisu tego pliku. Należy zauważyć, że platforma WhatsApp ma limit wagi do wysyłania plików.

Jak dołączyć kilka plików do tej samej wiadomości WhatsApp?

Ten tryb jest najczęściej używany przez osoby, które chcą wysłać kilka zdjęć jednocześnie, a wszystko to można zrobić ze swojego urządzenia i w dość prosty sposób. Należy zauważyć, że aplikacja WhatsApp pozwala wysłać tylko określoną wagę plików w jednym trafieniu, więc przy wysyłaniu obrazków lub zdjęć limit to około 30 załączonych zdjęć, jeśli chcesz wysłać więcej, musisz napisać kolejną wiadomość z załączonymi plikami.

Z drugiej strony w przypadku zdjęć, jak wspomnieliśmy przed chwilą, platforma WhatsApp ma limity wagowe przy wysyłaniu plików przez tę platformę, maksymalna waga na wiadomość to 100 MB na urządzeniach z Androidem i 128 MB na urządzeniach z systemem iOS system.

Podobnie, podczas wysyłania filmów, dźwięku (muzyki lub głosu) i obrazów, sama platforma WhatsApp zadba o to skompresuj te pliki, co oznacza, że ​​jakość pliku przesłanego przez WhatsApp nie będzie taka sama jak oryginalnego pliku. Jest to coś, co widać głównie na zdjęciach zrobionych telefonami, które mają świetną jakość aparatu, a podczas wysyłania zdjęcia z tego urządzenia za pomocą platformy WhatsApp obraz ma tendencję do utraty jakości i ogólnie będzie wyglądał na rozpikselowany .

Jaka jest ikona do wysyłania załączników w WhatsApp?

W najnowszych aktualizacjach platformy komunikatorów WhatsApp uwzględniono dużą liczbę nowe narzędzia Dla wygody użytkowników jest zatem normalne, że niektórzy użytkownicy są zdezorientowani i nie wiedzą, jak korzystać z tych narzędzi.

Ikonę załączania plików, a następnie ich wysłania, identyfikuje mała ikona klipu, która będzie znajdować się na dole czatu, w jego pasku tekstowym.

Z telefonu komórkowego z Androidem

Należy zauważyć, że procedury te są we wszystkich przypadkach podobne. W przypadku urządzeń z systemami operacyjnymi Android procedura jest dość prosta. Pierwszą rzeczą, którą powinieneś zrobić, to otworzyć aplikację WhatsApp, a następnie wyszukać na liście kontaktów osobę lub kontakt, do którego wyślesz pliki.

Po znalezieniu osoby kliknij czat, aby do niej wejść, a następnie kliknij ikonę dołączania, która jest identyfikowana przez małą ikonę spinacza do papieru na lewy dolny róg ekranu, tuż obok ikony aparatu.

zrób to z telefonu z Androidem

Po kliknięciu ikony klipu pojawią się różne opcje plików, które możesz wysłać, między innymi dokumenty, aparat, galeria, dźwięk, lokalizacja i kontakty. Możesz wysłać dowolny z tych typów załączników.

Załóżmy, że chcesz wysłać kilka zdjęć lub obrazów, gdy klikniesz opcję galerii, pojawią się różne pliki, które masz w swojej galerii, w ten sposób będziesz mógł znacznie łatwiej znaleźć obraz, który chcesz wysłać, gdy już będziesz w albumie, w którym są zdjęcia do wysłania, naciśnij i przytrzymaj jedno ze zdjęć, a następnie naciśnij pozostałe zdjęcia, które chcesz wysłać, w ten sposób możesz wybrać zdjęcia i wysłać je wszystkie w tej samej wiadomości. Pamiętaj, że możesz wysłać tylko ilość 30 zdjęć.

Z urządzeniem iPhone

Aby wykonać tę procedurę, na urządzeniu z systemem operacyjnym iOS jest to samo, ale zmienia się tylko kilka rzeczy. Pierwsza istotna zmiana to ikona „dołącz” w obudowie iPhone’a, to symbol +, który będzie znajdować się w lewym dolnym rogu ekranu, po lewej stronie paska pisania.

Najpierw otwórz aplikację WhatsApp, a następnie wybierz czat, do którego chcesz wysłać plik, znajdujący się na czacie, kliknij symbol +, tam pojawią się opcje plików, które możesz wysłać; aparat, zdjęcia i filmy, dokumenty, lokalizacja i kontakty. Wybierz typ pliku, który chcesz wysłać.

Załóżmy, że są to obrazy z galerii, kliknij „zdjęcia i filmy” następnie naciśnij i przytrzymaj jedno ze zdjęć, które chcesz wysłać, a następnie naciśnij pozostałe, w ten sposób możesz wysłać wszystkie te zdjęcia w jednej wiadomości.

zrób to z iPhone'a

Korzystanie z WhatsApp Web na komputerze PC

W przypadku korzystania z witryny WhatsApp procedura będzie taka sama, jak w przypadku urządzenia z systemem Android. Pierwszym krokiem, który musisz wykonać, jest uruchomienie sekcji konta w sieci WhatsApp, a następnie otwarcie czatu, do którego chcesz wysłać plik, pojawi się tam mała ikona klipu.

Kliknij tę ikonę, a pojawią się opcje plików, które możesz wysłać. Jeśli chcesz wysłać obrazy, pojawi się okno z dokumenty z twojego komputera, znajdź folder, wybierz obrazy, przeciągając myszą i kliknij otwórz, a następnie Wyślij.

Jak przekazywać wiele plików z jednego czatu na drugi?

Aby to zrobić, wystarczy wykonać kilka kroków, będąc na czacie, kliknąć pliki, które chcesz przekazać, a następnie kliknąć strzałka, która pojawi się w prawym górnym rogu, wybierz czat, na który chcesz przekazać dalej i to wszystko.

dołącz do naszego kanału telegram