Skip to content

Jak dodawać, używać i personalizować widżety na ekranie blokady mojego telefonu komórkowego z Androidem

14 de kwiecień de 2021

Niedawno Android miał naprawdę przydatne narzędzie, które szybko zniknęło pomimo potencjału, jaki może posiadać. Jeśli lubisz mieć szybki dostęp do niektórych aplikacji na urządzeniu mobilnym, tutaj dowiesz się, jak dodawać, używać i dostosowywać widżety na ekranie blokady Androida.

Pojawiające się z Androida Jelly Bean możliwość dostosuj nasz ekran za pomocą różnych widżetów. Było to rewolucyjne narzędzie pod względem dostępności, jednak w wersji dla Androida Lollipop to narzędzie zostało odrzucone.

Potencjał widżetów w naszym Androidzie

Widżety zapewniają nam plik szybki i łatwy dostęp do aplikacji które lubimy najbardziej, te, które są z naszej pierwszej linii potrzeb. Takie informacje jak znajomość i znajomość pogody w miejscu zamieszkania, wartości giełdowe, szybkie notatki, a nawet kalendarz, to tylko jedno kliknięcie na naszym ekranie dzięki widżetom.

Jednak pomysł został odrzucony z Androida Lollipop, w dzisiejszych czasach, jeśli chcesz przywrócić widżety z powrotem na swoje urządzenie, są aplikacje takie jak Ava lockscreen lub Widżety blokady ekranu który pomoże Ci używać i dostosowywać widżety na ekranie blokady Twojego urządzenia z Androidem.

Aplikacje te można znaleźć w sklepie Google Play w przybliżonej cenie 1 euro, niektóre z nich w stanie „wczesnego dostępu” mogą być nieco niestabilne na niektórych komputerach, ale nie należy ich wykluczać w przyszłości.

Dodaj i dostosuj widżety ekranu blokady

Po uzyskaniu aplikacji, która według Ciebie jest najlepsza dla Twojego urządzenia, będziesz musiał wykonać kilka bardzo prostych kroków, interfejsy tych aplikacji normalnie są dość uproszczone aby jego użycie było bardzo łatwe, mimo to taki przewodnik nigdy nie boli.

Najpierw uprawnienia

Plik Aplikacja Lockscreen Widgets poprosi Cię o 2 uprawnienia, Chociaż tylko jedno jest niezbędne do jego działania, a drugie jest całkowicie opcjonalne, najważniejszym uprawnieniem byłoby zezwolenie na dostęp, dzięki czemu aplikacja będzie działać poprawnie.

Opcjonalne uprawnienie to uprawnienie dotyczące powiadomień, które umożliwia ukrywanie widżetów podczas wyświetlania powiadomień na ekranie blokady urządzenia.

Dzięki kodowi źródłowemu aplikacji opublikowanemu na Github, jej autor zapewnia to żadne informacje o jego użytkownikach nie są przechowywane, to daje nam pewien poziom pewności podczas przyznawania uprawnień wymaganych przez tę aplikację. W ten sam sposób możesz zarządzać uprawnieniami aplikacji na swoim urządzeniu z Androidem i dostosowywać je do swoich upodobań.

Dodaj widżety, które lubisz najbardziej

Po uruchomieniu kreatora aplikacji możemy rozpocząć dodawanie naszych widżetów do ekranu. Krótkie naciśnięcie ikony „+”, którą znajdziemy u góry ekranu, po prawej stronie.

Android widżety ekranu głównego blokady

Tutaj możemy zobaczyć listę dostępnych widżetów, niezależnie od specjalnych warunków, które widżety można zintegrować bez problemów, domyślnie pojawią się one w centralnej części ekranu blokady, stąd możemy dostosować ich położenie, rozmiar i Lokalizacja.

Widżety będą się nakładać, gdy umieścimy więcej zostanie wyświetlona na ekranie jako karuzelaZ tego samego ekranu blokady możemy kontynuować dodawanie kolejnych widżetów, znajdując symbol „+”.

Sprytny! Twoje widżety są na ekranie blokady

Po wykonaniu tych prostych kroków będziesz mieć dużą liczbę narzędzi w ciągu kilku dotknięć z łatwym i szybkim dostępem bez konieczności odblokowywania ekranu, w taki sam sposób, jak powiadomienia na ekranie blokady Androida.

Biorąc pod uwagę, że ta aplikacja jest łatką przywracającą starą funkcję Androida, działa doskonale, oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Uzyskaj lepszy dostęp do swoich aplikacji i ważnych informacji pomoże ci to wykonać dużo bardziej efektywną pracę, zwłaszcza jeśli chodzi o szybką reakcję.