Skip to content

Jak dodać niewyraźne lub nieostre tło w filmie na Sony Vega Pro

16 de kwiecień de 2021

Czy mogę rozmyć tło moich filmów na Sony Vega Pro? Czego potrzebuję dodaj rozmyte tło lub nie skupiasz się na swoich filmach? Jak mogę rozmyć tło moich filmów za pomocą edytora Sony Vegas Pro?

Sony Vegas Pro to doskonały edytor wideo, za pomocą którego możesz dokonywać wielu edycji dzięki wszystkim oferowanym opcjom. Dzięki Sony Vegas Pro można dodać oświetlenie do filmów, wycinaj części, dodawaj efekty, dodawaj lub wstawiaj teksty lub tytuły do ​​wideo i setki innych opcji.

Plik Efekt rozmytego lub „rozmytego” tła Sprawia, że ​​każde proste zdjęcie wygląda profesjonalnie, a obiekt na środku wyróżnia się znacznie bardziej, co jest bardzo przydatne w krótkich filmach.

Jeśli nie wiesz, jak dodać lub zastosować rozmyte tło lub rozmycie filmów za pomocą edytora Sony Vegas Pro Dziś wyjaśniamy, jak to zrobić krok po kroku. Gdy nauczysz się dodawać rozmyte lub nieostre tło, możesz dodać napisy do swojego filmu.

Co jest potrzebne, aby stworzyć rozmyte tło w filmie za pomocą Sony Vega?

W celu edytuj wideo za pomocą Sony Vegas Pro i dodać lub zastosować rozmyte lub nieostre tło, wystarczy pobrać na komputer edytor Sony Vegas Pro, można go bezpłatnie pobrać z oficjalnej strony internetowej, a także jest dostępny dla wszystkich wersji systemu Windows.

Następnie musisz wybrać wideo, w którym chcesz zastosować rozmyte lub nieostre tło, wideo musi mieć rozszerzenie Minimalna jakość 480p ponieważ w przeciwnym razie efekt nieostrości nie będzie zauważalny.

Jeśli nie możesz dodać rozmytego lub nieostrego tła do filmu, ponieważ edytor Sony Vegas Pro przestał działać lub nie otwiera się, możesz ponownie uruchomić komputer lub sprawdzić, czy edytor jest w najnowszej wersji. W ten sposób możesz rozpocząć edycję swojego wideo.

Kroki, aby dodać rozmyte lub nieostre tło do filmu

Po wybraniu wideo, do którego zastosujesz rozmyte lub nieostre tło, musisz wejść do edytora Sony Vega Pro i wybrać opcję „Rozmycie” obok ikony butelki z farbą.

Jednak ważne jest, aby przed utworzeniem kilku warstw w filmie wideo można było to zrobić, aby uniknąć niedogodności naciśnięcie klawisza Ctrl + C. Następnie musisz utworzyć nową ścieżkę wideo i umieścić ją u góry.

W sekcji „panoramowanie” znajdziesz pole „Maska” Na którym musisz kliknąć, w ten sposób będziesz mógł utworzyć odręczną maskę na obszarze wideo, w którym nie zastosujesz efektu rozmytego lub nieostrego tła.

Po zamknięciu obszaru roboczego tło będzie całkowicie czarne, w tym celu konieczne jest zastosowanie efektu „Rozmycie gaussowskie Sony”, parametry, które musisz dodać, to 0,08, aby wyglądał naturalnie.

Kroki mające na celu poprawę efektu „rozmycia” w Sony Vega Pro

Jeśli nie jesteś zadowolony z rozmyte lub nieostre tło, edytor Sony Vega Pro pozwala ulepszyć to za pomocą swoich narzędzi, w sekcji „Efekty wydarzenia wideo” należy wprowadzić ponownie, a następnie kliknąć opcję „Maska”.

niewyraźne tło niewyraźne filmy Sony Vegas Pro

W pierwszej warstwie lub obszarze, w którym znajduje się środek wideo, należy kliknąć lewym przyciskiem myszy, a następnie „Wybierz”, aby wybrać opcję „Wszystkie”.

Następnie należy wybrać typ pióra, z którym czujesz się najbardziej komfortowo podczas pracy, jednak wskazane jest, aby pracować z narzędzie pióra „Oba”Jednak będzie to zależeć od rodzaju wideo.

Po wybraniu rodzaju pióra należy zwiększyć jego promień, naciskając przycisk „+”, w ten sposób można zobaczyć, jak pogłębia się lub rozmywa tło filmu w bardziej „naturalny” sposób.