Skip to content

Jak dodać międzynarodowe numery telefonów do mojego WhatsApp

18 de listopad de 2021

Dziś możemy spotkać ludzi, którzy mieszkają w innych krajach, być może odwiedzamy ich kraj lub poznaliśmy ich w aplikacji online. Jeśli chcemy mieć z nimi kontakt, musimy zarejestrować ich numer w naszej książce telefonicznej, żeby się dowiedzieć dodaj międzynarodowe kontakty telefoniczne do WhatsApp, tutaj wyjaśnimy, co powinieneś wiedzieć.

WhatsApp to najczęściej używana usługa wiadomości błyskawicznych na świecie, dzięki której możesz komunikować się z ludźmi w Twojej okolicy lub w dowolnym miejscu na świecie. Korzyści płynące z tej aplikacji przekładają się na utrzymywać bezpośredni kontakt z naszymi znajomymi lub krewnymi.

Na platformie nie tylko wysyłasz wiadomości tekstowe, możesz także wysyłać i odbierać wiadomości głosowe, nawiązywać i odbierać połączenia wideo, wysyłać naklejki, dokumenty i wiele innych. Z każdym występem zbliżasz się do osoby, która jest w oddali; Poznajesz jej myśli, jej głos, a nawet jej twarz.

Aby utrzymać kontakt z osobą, musisz poprawnie zapisz swój numer telefonu w Twojej książce telefonicznej, aby aplikacja włączyła ją do Twoich kontaktów. Jednak rejestracja numeru międzynarodowego to nie to samo, co zapisanie numeru lokalnego. Dlatego podczas zapisywania danych musisz mieć świadomość pewnych szczegółów.

W tym przypadku kluczowe są dwa szczegóły, po pierwsze wszystkie numery międzynarodowe muszą zaczynać się od symbolu +, a po drugie każdy kraj ma numer kierunkowy. Bez tych dwóch danych nie będziesz w stanie komunikować się ze znajomym, ponieważ nie będzie on miał niezbędnych informacji kontaktowych.

Aby zapisać numer zagraniczny i używać go w swojej komunikacji WhatsApp, musisz przejść do planu pracy swojego zespołu, aby zarejestrować go tak, jakbyś miał zadzwonić. W tym celu znajdź książkę adresową swojego telefonu i wybierz dodaj kontakty, a następnie wprowadź nazwę, aby zidentyfikować osobę i numer telefonu.

Przed zapisaniem musisz sprawdzić, czy numer zaczyna się od symbolu + i że mają odpowiedni kod kraju. Jeśli nie znasz kodu kraju, możesz przeprowadzić wyszukiwanie w Internecie i łatwo uzyskać wynik. Następnie pamiętaj, aby wprowadzić kod miasta lub firmy telefonicznej.

W większości przypadków numery telefonów zaczynają się od zera, należy to usunąć przy rejestracji kontaktu zagranicznego. Ponadto, w zależności od kraju, należy pamiętać, czy należy dodać lub usunąć jakiś specjalny kod.

Jeśli spełniłeś wszystkie wymagania, wystarczy wejść do WhatsApp i znaleźć kontakt, aby rozpocząć komunikację. Jeśli go nie otrzymasz, znajdź sekcję czatów i naciśnij trzy pionowe punkty, z których możesz zaktualizować aplikację, aby pojawił się dodany numer.

kontakty międzynarodowe na WhatsApp

Z WhatsApp możesz zrobić rozmowy i rozmowy wideo z Twoimi kontaktami poza granicami kraju bez dodatkowych kosztów do rachunku. Co, jeśli zamierzasz zużywać, to dane internetowe, które masz w telefonie komórkowym, chyba że masz połączenie z siecią Wi-Fi.

Jeśli masz pewność, że poprawnie zarejestrowałeś numer telefonu: usunięcie zera, dodanie symbolu + i wpisanie numeru kierunkowego kraju, to nie musisz instalować zewnętrznych aplikacji do wykonywania połączeń.

Jeśli chcesz komunikować się ze znajomym, wystarczy zlokalizować otwartą rozmowę z daną osobą i nacisnąć ikonę wideo, jeśli chcesz, możesz wykonać połączenie wideo lub nacisnąć ikonę telefonu, jeśli chcesz tylko normalne połączenie.

Także, możesz przejść do sekcji połączeń a w wyszukiwarce lupy wpisz nazwę kontaktu, następnie wybierz żądaną ikonę.

Jakie są odpowiednie kody, które każdy kraj przypisuje swoim firmom?

Ogólnie rzecz biorąc, w każdym kraju istnieje więcej niż jedna firma telekomunikacyjna, która oferuje swoje usługi obywatelom. Aby odróżnić jedną firmę od drugiej, kraj nadaje jej kod, aby mogła funkcjonować i odróżniać swoje numery od innych firm, ten kod znajduje się na początku numeracji.

użyj kontaktu na WhatsApp

Jest to zaleta nie tylko w kraju pochodzenia, ponieważ jeśli taki porządek nie jest ustanowiony na całym świecie, liczba osób może się powtarzać w różnych regionach. Dlaczego to jest ważne? Ponieważ każdy numer telefonu jest identyfikacją przestrzeni w firmach, jeśli ten numer jest identyczny z innym, połączenia mogą się krzyżować lub nie można ich wykonywać.

Z drugiej strony, jeśli weźmiemy pod uwagę, że numery telefonów są częścią danych identyfikacyjnych większości aplikacji, jeśli szczegółowość nie zostanie zachowana, nie można nawet zapewnić prywatności.

dołącz do naszego kanału telegram