Skip to content

Jak dodać informacje alarmowe do ekranu blokady mojego telefonu?

13 de sierpień de 2021

Telefony mają wiele funkcji, a jedną, która jest bardzo przydatna, jest: dodaj informacje alarmowe do ekranu telefonu. Jest to bardzo przydatna funkcja, ponieważ w sytuacji zagrożenia lub utraty telefonu informacje mogą uratować Ci życie. Jeśli Twój telefon nie ma tej opcji, możesz pobrać aplikację, która pomoże Ci umieszczać notatki na ekranie blokady.

Dlaczego ważne jest, aby informacje alarmowe były wyświetlane na ekranie blokady?

To ważne, ponieważ nieprzewidziane wydarzenia są na porządku dziennym, więc nie wiemy, co może się z nami stać, gdy wyjdziemy z domu. Warto było zapobiegaj i zostawiaj informacje alarmowe w dobrze widocznym miejscu w telefonie, bez konieczności odblokowywania telefonu. Informacje alarmowe mogą być również bardzo przydatne w przypadku zgubienia telefonu.

Ile informacji mogę dodać do ekranu blokady?

To ciekawe pytanie, ilość informacji, które zamierzasz dodać do ekranu blokady powinna być niezbędna, Twoje imię, koniecznie poinformuj o swojej grupie krwi, ważne jest, aby poinformować, jeśli masz jakiekolwiek alergie na jakiekolwiek leki , lub jeśli używasz jakiegoś leczenia, dodaj numer krewnego lub kogoś, komu ufasz, ta osoba musi być osobą, która zawsze odbiera telefony, dodaj informacje, które są niezbędne, aby pomóc Ci w nagłych wypadkach.

Jak skonfigurować informacje alarmowe na moim urządzeniu z Androidem?

Skorzystanie z tej opcji, którą Android daje Ci do udostępniania informacji alarmowych, jest dobrym pomysłem, ponieważ w przypadku samotnego spaceru Twój telefon może Ci bardzo pomóc. Zobaczmy, jak możemy wykorzystać tę opcję.

Wprowadź ustawienia i znajdź informacje o telefonie

Jeśli masz nowego Androida łatwo zlokalizować, gdzie będziemy udostępniać informacje alarmowe, Wystarczy wprowadzić ustawienia, potem informacje o telefonie, a zobaczysz sekcję z nazwą Informacja alarmowa, jeśli jej tam nie ma, bo może się różnić w zależności od modelu, to zajrzyj do ustawień, potem do systemów i tam masz można zobaczyć w sekcji Informacje alarmowe. Jeśli nie możesz go znaleźć w żaden z tych sposobów, możesz użyć opcji wyszukiwania i wprowadzić nazwę.

Znajdź informacje alarmowe i wybierz je

Po zlokalizowaniu informacji alarmowych otwórz ją, teraz nadszedł czas na edycję informacji. Będziesz mieć kilka opcji w zależności od modelu telefonu, który zobaczysz: Imię, Grupa krwi, Alergie, Leki, Adres, Notatki medyczne, Dawstwo organów, wystarczy wypełnić dane zgodnie z Twoim stanem zdrowia.

Jak dodać informacje alarmowe do ekranu telefonu?

W informacjach medycznych możesz wpisać swoje dane medyczne

Pamiętaj, aby napisać konkretne rzeczy, o których wiesz, że będą kluczowe w sytuacji zagrożenia, jeśli masz alergię na jakiekolwiek pokarmy lub leki, jeśli przyjmujesz jakiekolwiek leczenie, są to rzeczy, o których powinieneś być na bieżąco. warto poświęcić trochę czasu na ich aktualizację, chociaż mamy nadzieję, że nie są one potrzebne, lepiej dmuchać na zimne.

Użyj swoich kontaktów alarmowych, aby łatwo kogoś zlokalizować

Inną opcją, z której możesz skorzystać, jest Kontakt w razie wypadkuWystarczy otworzyć opcję, a następnie wybrać numery telefonów, które mają być kontaktami alarmowymi, aby łatwiej było kogoś zlokalizować w razie wypadku lub utraty telefonu. Zalecane jest powiadomienie wybranej osoby, że jest ona Twoim kontaktem w nagłych wypadkach, i nie umieszczanie osoby, która podróżuje z Tobą, jako kontaktu alarmowego.

Jak mogę łatwo uzyskać dostęp do moich informacji alarmowych?

Po uzupełnieniu danych alarmowych możesz sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, uzyskując dostęp do informacji alarmowych.

Poszukaj opcji Emergency na ekranie odblokowania

Pierwszą rzeczą, którą zamierzasz zrobić, to włączyć telefon i odblokuj ekran, zajrzysz do opcji Emergency, zobaczysz ją pod klawiaturą.

Istnieje możliwość rozmowy telefonicznej

Naciśnij go, a przejdziesz do funkcji połączenia telefonicznego, a na górze zobaczysz funkcję Informacje alarmowe, po wejściu zobaczysz informacje, które wprowadziłeś.

Znajdziesz również przycisk informacji alarmowych

Tutaj w przycisku awaryjnym możesz sprawdzić, czy edytowane informacje są poprawne i czy działa dobrze, gdy ktoś musi je zobaczyć. Możesz być również zainteresowany aktywacją i konfiguracją wiadomości alarmowej na moim telefonie Samsung, jeśli masz urządzenie tej marki.