Skip to content

Jak dodać hiperłącza do prezentacji Power Point? – Z komputera i telefonu komórkowego

26 de styczeń de 2022

PowerPoint to jedna z ulubionych aplikacji użytkowników do tworzenia prezentacji slajdów, głównie ze względu na prostotę obsługi i wiele narzędzi do edycji. Jednak wśród tak wielu opcji dostępnych w aplikacji, niejednokrotnie nie znamy prawidłowego sposobu ich wykorzystania.

Na przykład hiperłącza, które mają z racji przekierowania odbiorcy prezentacji w różne miejsca docelowe takich jak strony internetowe, wiadomość e-mail, do innej strony lub sekcji samego dokumentu i nie tylko. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, czytaj dalej, a poniżej opowiemy Ci o tym.

Jak utworzyć łącze do lokalizacji w dokumencie lub wiadomości e-mail?

Posiadanie bezpośredniego łącza do wiadomości e-mail w prezentacji to mistrzowskie posunięcie, z tym oszczędzasz wiele kroków, aby nawiązać komunikację W ten sposób ważne jest, aby wyróżniać się atrakcyjnym projektem, nauczyć się zmieniać motyw lub projekt slajdu w programie PowerPoint, a uzyskasz lepsze wyniki.

Z wersją Windows

Kiedy przedstawiasz informacje za pomocą slajdów, powinieneś zmienić wskaźnik myszy w laser do prezentacji PowerPoint, aby uniknąć denerwowania obserwatora. Aby ustalić hiperłącza do wiadomości e-mail lub sekcji dokumentu muszą:

  1. Utwórz tekst lub wstaw kształt lub obraz, który będzie hiperłączem, wybierz go, przejdź do „Wstaw” i „Hiperłącze”.
  2. Tam wybierasz wymaganą opcję, albo dla określonego numeru slajdu (Umieść w tym dokumencie), aby utworzyć wiadomość e-mail (Adres e-mail) lub wstawić slajdy PowerPoint z innej prezentacji (Utwórz dokument).
  3. Wypełnij pola i kliknij akceptuj.

twórz i edytuj za pomocą power point

Z macOS

Z komputera Mac możesz również uzyskać hiperłącze do określonego e-maila lub slajdu, proces jest w rzeczywistości podobny do systemu Windows, najpierw wybierz element, który będzie łączem przekierowania, przejdź do Wstaw > Hiperłącze, w otwartym oknie dialogowym może dostosować tekst do wyświetlenia, informacje na ekranie, a w tym konkretnym przypadku przejść do opcji „Ten dokument” lub „Adres e-mail”, wybierz lokalizację i kliknij OK.

Na twojej stronie

Jeśli jesteś jednym z tych, którzy wolą wersję online programu PowerPoint, aby utworzyć hiperłącze do wiadomości e-mail lub sekcji samej prezentacji, wystarczy wykonaj te same czynności, co w wersji offline lub tradycyjne. Możesz także zainstalować wersję komputerową z oficjalnej witryny PowerPoint.

Z urządzenia z systemem iOS

Interfejs mobilny programu PowerPoint jest w pełni zoptymalizowany, więc masz wszystkie te same opcje, co wersja na komputery, tylko menu opcje znajdują się na dole programukolejność kroków jest taka sama w przypadku wstawiania hiperłączy.

Z aplikacją na Androida

Wersja programu PowerPoint dla systemu Android jest taka sama jak wersja dla iPhone’a, czyli proces dla uzyskać link do posta lub sekcji slajdujest całkowicie taki sam jak ten, który właśnie zaprezentowaliśmy na iOS.

Jaka jest procedura dodawania hiperłącza do slajdu na stronie internetowej?

Jest to funkcja, z którą zwykle powiązane są hiperłącza, czyli kliknięcie elementu na slajdzie generuje bezpośrednie przekierowanie do strony lub lokalizacji internetowej, proces konfiguracji jest bardzo prosty.

w systemie Windows

Podobnie jak w poprzednich wyjaśnieniach, najpierw należy wybrać element, który ma być użyty jako hiperłącze, a następnie przejść do Wstaw > Hiperłącze > Istniejący plik lub strona internetowatam edytujesz pola, wpisujesz adres i klikasz akceptuj.

Z macOS

W systemie operacyjnym Apple proces tworzenia hiperłącza do witryny internetowej jest bardzo podobny do tego w systemie Windows, z tą różnicą, że w panelu „Wstaw hiperłącze” wybierasz „Strona internetowa lub plik”, wpisz adres i kliknij zaakceptuj, zostanie skonfigurowany.

ze stroną internetową

Jak wspomnieliśmy wcześniej, wersja internetowa programu PowerPoint oferuje te same funkcje i organizacji opcji, aby wygenerować bezpośredni link do strony z wersji online, wystarczy wykonać czynności opisane w „W Windows”.

Z aplikacji na iOS

Na iPhonie lub iPadzie możesz wejść do aplikacji PowerPoint i utworzyć hiperłącze do strony internetowej, proces jest całkowicie podobny do MacOSumieścisz tylko menu „Wstaw” w innej pozycji.

Za pomocą telefonu komórkowego z systemem Android

Prawda jest taka, że ​​interfejs PowerPointa nie różni się zbytnio na żadnym urządzeniu, został zaprojektowany tak, aby zadbać o funkcjonalność i estetykę, do której jesteś przyzwyczajony, więc wersja dla telefon komórkowy jest taki sam na Androidzie i iOSwięc procedura tworzenia hiperłącza do witryny jest taka sama.

stworzyć wysokiej jakości prezentację z power point

Jakie kroki musisz wykonać, aby edytować formatowanie hiperłączy w programie PowerPoint?

Gdybyś nie wiedział możesz dostosować bezpośredni link utworzone w dokumencie, adresie e-mail lub witrynie sieci Web, tak aby pasowały do ​​kolorów pozostałych elementów na slajdzie.

kolor czcionki

Jeśli element hiperłącza jest tekstem, domyślnie zostanie umieszczony w określonym kolorze, ale masz możliwość zmiany jego odcienia, klikając go i przechodząc do menu Start na „Kolor czcionki” wyświetlasz dostępne odcienie i wybierasz jeden ze swoich preferencji.

Adres, na który jedziesz

Jedyne, co pozostało do sprawdzenia, czy proces został pomyślnie wykonany, to: przetestuj hiperłącze, o którym mowa Aby to zrobić, kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz hiperłącze”, jeśli przekieruje Cię poprawnie, możesz zakończyć procedurę.

dołącz do naszego kanału telegram