Skip to content

Jak dodać hiperłącza do dokumentów Word? – Infografiki

14 de grudzień de 2021

Słowo to bardzo kompletne narzędzie pracy z wbudowanymi funkcjami paska narzędzi do wykonywania różnych działań, które ułatwiają i optymalizują pracę w Wordzie. Jedną z funkcji, które można wykonać w programie Word, jest wstawianie hiperłączy do dokumentów. Bardzo łatwo to zrobić. Jeśli chcesz poznać typy istniejących hiperłączy, dowiedz się, jak dodawać hiperłącza z komputera i urządzenia mobilnego. Sugestia jest taka, abyś kontynuował czytanie tego artykułu.

Jakich typów hiperłączy można używać w plikach programu Word?

Podczas pisania artykułu w Wordzie musimy odwoływać się do danych i informacji zawartych w innych tekstach. Dlatego przechodzimy do dodania hiperłącza. Te skojarzenia są bardzo przydatne i pozwalają nam podać pełne informacje, ponieważ przekierowują Cię do innego tekstu w sieci lub do obrazu. Możesz także automatycznie aktualizować wszystkie łącza wstawiane w programie Word.

Wśród typów hiperłączy są: Hiperłącza tekstowe: przekierowujące do tekstu cyfrowego; hiperłącze do e-maila: przekierowuje Cię do e-maila, z którego możesz wysłać e-mail; Hiperłącze do obrazu: są to łącza, które kierują do określonego obrazu znajdującego się w Internecie. Istnieją również wewnętrzne linki do plików znajdujących się na tym samym lub zewnętrznym komputerze, które odsyłają do innych stron lub tekstów w Internecie. Oto typy hiperłączy, których można używać w plikach programu Word.

Jakie są kroki, aby hiperłącze do strony internetowej w programie Word?

Hiperłącza umożliwiają dostęp do informacji z innych tekstów lub znalezionych w dokumentach lub książkach w Internecie. A w programie Word wiele razy uciekają się do wstawiania tych linków. Ale jeśli nie wiesz, jak utworzyć hiperłącze w programie Word, pokażemy Ci, jak wstawić łącze do strony internetowej i z różnych urządzeń lub komputerów.

Z komputera z systemem Windows lub Mac

Aby dodać hiperłącze z komputera PC lub Mac, powinieneś wiedzieć, że możesz dodać hiperłącze, wklejając adres URL bezpośrednio do dokumentu Word. Możesz także wybrać słowa kluczowe, wybrać je, przejdź do menu Wstaw, a następnie kliknij Link, wklej adres URL w oknie, które zostanie otwarte, a konkretnie w polu Adres. W ten sposób link zostanie dodany w wybranych słowach. Możesz sprawdzić, czy hiperłącze zostało dodane, naciskając na słowa klawisze Ctrl + klik, również klikając prawym przyciskiem możesz skopiować link lub go usunąć.

wstaw hiperłącza w słowie z okna komputera

Z aplikacją mobilną na Androida lub iOS

Z aplikacji Word na telefon komórkowy z systemem Android lub iOS przechodzisz do dokumentu Word i naciskasz ikonę litery A wraz z ołówkiem. Kliknij Wstaw, a następnie kliknij ikonę linku, reprezentowany przez dwa splecione łańcuchy. W oknie dialogowym musisz wpisać tekst do wyświetlenia i adres, a na koniec dotknij opcji Wstaw. Jeśli nadal nie masz aplikacji, możesz pobrać Word na swój telefon z oficjalnej strony

Korzystanie ze strony internetowej

Musisz przeglądać Internet, aby znaleźć tekst lub dokument, do którego chcesz się odnieść. Lokalizując go, skopiuj adres URL, zlokalizuj się w dokumencie Word, zaznacz kilka słów, w których zostanie dodany link i kliknij Wstaw. W sekcji adresowej wklej skopiowany adres URL, a następnie kliknij OK. W ten sposób tworzysz hiperłącze za pomocą strony internetowej.

Jak utworzyć hiperłącze do strony w tym samym pliku?

Jeśli chcesz dodać hiperłącze do strony tego samego pliku, postępuj następująco: Wybierz tekst lub obraz, w którym zostanie wstawione hiperłącze. Ale konieczne jest wstawienie zakładki, wpisując nazwę zakładki w oknie dialogowym, kliknij Dodaj. Więc musisz dodaj link, zaznacz tekst lub dotknij klawiszy Ctrl + K.

Innym sposobem, aby to zrobić, jest kliknięcie prawym przyciskiem myszy i kliknięcie tekstu linku, a następnie kliknięcie menu hiperłącza. Następnie klikasz Link do i później zamiast tego dokumentu, lokalizujesz dokument, albo tytuł, odniesienie do linku do bieżącego dokumentu i to wszystko.

Co należy zrobić, aby usunąć hiperłącze z dokumentu Word?

usuń hiperłącze w dokumencie Word

Podczas procesu pisania w programie Word można popełnić pewne błędy, które system pozwala poprawić lub wyeliminować. To samo dzieje się z hiperłączami, możesz je usunąć z dokumentu Word. Jest to bardzo proste, wystarczy wykonać następujące kroki: Umieszczasz się w dokumencie Word, cieniujesz słowa gdzie jest hiperłącze i klikasz Wstaw, Hiperłącze i Usuń hiperłącze. W ten sposób możesz usunąć hiperłącze z dokumentu Word, a słowo pozostanie nienaruszone.

dołącz do naszego kanału telegram