Skip to content

Jak długo PS4 może pozostać w trybie uśpienia bez problemów?

5 de luty de 2021

Graj z PS4 Jest to niewątpliwie coś wielkiego, co wielu chciałoby zrobić i tym samym móc docenić grafikę gier ostatniej generacji. Nie wspominając już o katalogu gier, które posiada, posiadającym wiele perełek, którymi możesz się cieszyć i konfigurować w rozdzielczościach takich jak HDR w PS4 Slim Pro 4K.

Z pewnością zdarzyło ci się, że pobierasz grę lub odpoczywasz po grze i nagle twój PS4 zaczyna wydawać dziwne, ciche odgłosy. Możesz się zastanawiać, czy dobrze jest pozostawić go w trybie uśpienia na długi czas, czy też chcesz wiedzieć, jak długo możesz tak pozostać bez wpływu na maszynę.

Cóż, nie jesteś jedyną osobą, która o to pyta i chociaż Sony nie ma na ten temat bezpośredniego oświadczenia, możemy dać ci wskazówki, które powiedzą ci, jak długo to może trwać.

Przeczytaj nasz artykuł, a może nawet dowiedz się czegoś o konsoli PS4, a jeśli tak, to nasza praca jest skończona. Przeczytaj więc bardzo uważnie, abyś wiedział jak długo PS4 może być w trybie uśpienia bez wpływu na konsolę.

Co to jest tryb uśpienia?

Po pierwsze, czym jest tryb uśpienia? Cóż, jeśli nie wiesz, tryb uśpienia jest funkcją konsoli, która powoduje wyłączenie ekranu, a PS4 zużywa bardzo mało energii. Dzięki temu jeśli nie korzystałeś z konsoli od dłuższego czasu to się nie wyłącza i możesz z niej korzystać w dowolnym momencie bez problemów.

Jest to bardzo przydatne, jeśli musisz pobrać grę lub musisz przestać grać, ale chcesz ją włączyć, aby móc powrócić do swoich gier. Aktywacja tej konfiguracji jest bardzo prosta, wystarczy przejść do „konfiguracji”, a następnie do „Ustawienia oszczędzania energii” i ustawić funkcję „trybu uśpienia”.

Więc jeśli nie masz go skonfigurowanego, możesz zaprogramować wszystkie dozwolone akcje, które możesz wykonać w tym trybie. Wiedza o tym pozwoli nam mieć szersze ramy, aby lepiej zrozumieć, na co pozwala ten tryb, i da nam wyobrażenie o tym, jak długo może to trwać.

Jak długo PS4 może być w trybie uśpienia?

ewolucja konsol Playstation od jednej do czterech

Jak powiedzieliśmy wcześniej Sony nie wydało oficjalnego oświadczenia jak długo PS4 może być w trybie uśpienia. Możemy jednak mieć wskazówkę, jeśli przeanalizujemy komentarze użytkowników tej konsoli i ich doświadczenia.

Wielu doświadczonych graczy używało swojego PS4 bez przerwy przez kilka dni z rzędu i twierdzi, że ich PS4 jest w porządku. Ponieważ są i tacy, którzy mówią, że gdy mają PS4 przez długi czas w trybie uśpienia, konsola zaczyna wydawać dziwne dźwięki lub się przegrzewa. Istnieją nawet PS4, które nie włączają się ani nie wyświetlają wideo.

Plik tryb uśpienia PS4 to tryb oszczędzania energii poprzez dezaktywację funkcje nieistotne z systemu konsoli. Więc jeśli twój PS4 jest w tym trybie, jest mało prawdopodobne, że poniesie jakiekolwiek szkody, ponieważ system jest, że tak powiem, chroniony.

Jednak prawdą jest również to, że nie jest dobrze mieć przez długi czas jakikolwiek sprzęt, cokolwiek to jest, ponieważ może on zawieść. Nawet telefony, które mają być włączone przez cały czas, nie działają, ponieważ wyłączają się w pewnym momencie ich użytkowania.

Jeśli więc chcesz, aby Twoja konsola miała wiele lat użytkowania, warto ją od czasu do czasu płacić, aby odpoczęła i więcej, jeśli zacznie się przegrzewać lub hałasować. Zawsze staraj się być zrównoważone i uważaj konsoli i jednym ze sposobów na to jest wyłączenie jej, jeśli nie zamierzasz jej używać w tym czasie.

Jeśli nie wiesz, jak prawidłowo go włączać i wyłączać, powinieneś to zbadać, aby lepiej zadbać o swoje PS4. Przestrzegając tych wskazówek dotyczących ubezpieczenia, nie będziesz mieć żadnych problemów, a konsola będzie działać przez wiele lat.

dołącz do naszego kanału telegram