Skip to content

Jak długo powinienem ładować mój nowy notebook po raz pierwszy? – Pomocna pomoc

8 de Maj de 2021

Komputery to narzędzia, które bardzo pomogły społeczeństwu, te, podobnie jak inne artefakty stworzone przez człowieka, przeszły bardzo znaczącą ewolucję, przechodząc od ogromnych i o nieregularnych temperaturach do komputerów o nowoczesnym, wyszukanym designie, o dużo bardziej wygodnym rozmiarze iz komponentami elektronicznymi mogącymi podnieść nasz sprzęt na inny poziom.

Obecnie są zaprojektowane komputery i koncentruje się na różnych typach zadań i funkcji, jest to pozytywne, ponieważ pomaga użytkownikowi, który chce mieć komputer specjalizujący się w tej sekcji, czy to w sekcji gier, pracach edycyjnych, programowaniu itp. Oprócz komputerów stacjonarnych, ale także laptopów, nazywane są one laptopami, spośród których istnieją również różne typy.

Notebook, gałąź laptopów.

W klasyfikacji laptopów możemy znaleźć Netbook, Ultrabook, a wśród Notebooków jest to rodzaj laptopa skoncentrowany centralnie, Innymi słowy, jest to laptop, który może służyć Ci w sposób ogólny w wielu rzeczach, jego głównym zadaniem jest służyć użytkownikowi tak, aby wykonywał on wiele ogólnych zadań.

Te notebooki mogą pomóc studentom uniwersytetów w zarządzaniu programami, takimi jak Autocad, a także pracownikom zajmującym się projektowaniem z ich programami do edycji obrazu i wideo, ogólnie notebookami. mają doskonałe komponenty jak dobry procesor i kilka dobrych portów połączeniowych, w tym HDMI, które pozwala nam podłączyć zewnętrzny monitor do naszego notebooka.

Różnica, która sprawia, że ​​notebooki są niezwykłe w stosunku do reszty innych laptopów, to ich rozmiar, a konkretnie rozmiar ekranu, co sprawia, że ​​są one bardzo duże bardziej przenośny i lżejszy, To dodało do tego, że reszta notebooka jest również mniejsza, a wśród nich klawiatura z nowym klawiszem Fn, możemy go aktywować w ten sam sposób, w jaki możemy skonfigurować klawiaturę notebooka według naszych upodobań.

Jak długo powinienem ładować mój notebook po raz pierwszy?

Jeśli jesteś osobą, która interesuje się światem komputerów i technologii, to bardzo często zdarza się, że udając się na zakup swojego pierwszego Notebooka masz wątpliwości, która marka jest dla mnie najlepsza? Czy specyfikacje są tym, czego potrzebuję? Jak długo powinienem ładować się za pierwszym razem? Nie martw się, wyjaśnimy jak wygląda korzystanie z ładowania notebooka:

  • Jeśli chodzi o markę, to zależy od kupującego, wśród tak wielu marek Lenovo oferuje również wysokiej jakości Notebooki, również po zakupie Notebooka i trzymaniu go w rękach pierwszą rzeczą jest włączenie go, tutaj zobaczymy, czy tak jest już załadowany lub jeśli musi być załadowany odwrotnie, w zależności od naszego przypadku będziemy działać.
  • Jeśli notebook jest już naładowany, wykorzystamy to w normalny sposób testując każdą z jego funkcji, dzięki czemu będziemy wiedzieć i zobaczyć, jak zachowuje się nasz nowy notebook.
  • Kiedy ma około 20% lub mniej baterii, niektórzy zalecają podłączenie go natychmiast, inni pozwolenie na całkowite rozładowanie, ta druga opcja byłaby dobra do wypróbowania, więc będziemy wiedzieć z góry jak długo trwa od 100% do całkowitego rozładowania.
  • Po rozładowaniu do 2% lub 1%, podłączymy go i zobaczymy, jak zachowuje się.Laptopy zwykle są dostarczane z baterią litową, nową baterią, która jest znacznie bardziej odporny I ma dłuższą żywotność niż poprzednie baterie.
  • Po podłączeniu go do ikony baterii możemy zobaczyć, ile jest szacowany czas do pełnego naładowania, w taki sposób możemy pokierować się w tym czasie i zobaczyć, jak długo trwa ładowanie, powszechne jest wokół Około 2 godziny.
  • Jeśli mamy potrzebę korzystania z naszego notebooka podczas ładowania nie ma problemu, Jeśli wręcz przeciwnie nie jest to konieczne, możemy go wyłączyć i po około szacowanym czasie go odłączyć, włączyć i zobaczyć jak jest bateria, możemy również wypróbować konfiguracje takie jak normalne korzystanie z naszego notebooka lub na energię tryb oszczędzania na dłuższy czas.

notebook właśnie włączył pierwsze ładowanie

Co jeszcze powinienem zadbać o mój nowy notebook?

Oprócz tego, jak ładować baterię, możemy zalecić, aby od czasu do czasu wykonywać konserwację i czyszczenie plików, które masz w swoim notebooku, aby nie przepełniać dysku twardego niepotrzebnymi plikami, a ponadto, antywirus w przypadku jakiegokolwiek złośliwego pliku, który atakuje nasz notebook.