Skip to content

Jak dezaktywować ochronę przywracania ustawień fabrycznych (FRP) w telefonie komórkowym — samouczek

27 de lipiec de 2021

W tym artykule omówimy wszystko, co dotyczy ochrony przywracania ustawień fabrycznych (FRP) na telefonie komórkowym, do czego służy i dlaczego ją dezaktywować.

Co to jest ochrona przywracania ustawień fabrycznych (blokada FRP)?

Blokada FRP to nic innego jak system bezpieczeństwa który został zintegrowany z systemem Android od wersji 5.0 Lollipop, jego główną funkcją jest uniemożliwienie osobie nieupoważnionej przez właściciela telefonu przywrócenia ustawień fabrycznych telefonu bez autoryzacji.

Działanie FRP opiera się na fakcie, że w celu przywrócenia ustawień fabrycznych telefonu komórkowego, to musi być zarejestrowany na koncie właściciela telefonu komórkowego, jeśli nie, reset będzie niemożliwy.

Jaki jest powód, dla którego potrzebujemy tej ochrony?

Potrzeba ta wynika ze wzrostu liczby kradzieży telefonów komórkowych w ostatnich latach, a także unikaj utraty danych w przypadku zgubienia telefonu komórkowego i znalezienia go przez kogoś innego, chcącego przywrócić ustawienia fabryczne, aby wziąć go jako swój własny i usunąć wszystkie informacje z telefonu komórkowego. Dzięki temu systemowi unikniesz utraty danych.

Jak mogę aktywować blokadę FRP?

Zwykle funkcja FRP jest aktywowana fabrycznie, gdy logujesz się po raz pierwszy na telefonie komórkowym i konfigurujesz konto Gmail, ta nowa warstwa bezpieczeństwa jest dodawana w celu ochrony danych. Mimo to, jeśli chcesz rozwiać wszelkie wątpliwości, możesz przejść do ustawień swojego telefonu komórkowego, a następnie do sekcji „Konta”, jeśli jest skonfigurowane konto Google, FRP jest już aktywny na tym telefonie komórkowym i do zrobienia przywrócenie ustawień fabrycznych, będziesz potrzebować danych logowania tego konta Google. Jeśli z drugiej strony nie ma powiązanego konta, wybierz „Dodaj konto”, a system poprosi Cię o e-mail Gmail i odpowiednie hasło, aby powiązać je z telefonem komórkowym, po zakończeniu procesu FRP będzie aktywny.

Dlaczego powinieneś wyłączyć tę ochronę na swoim telefonie komórkowym?

Jednym z najczęstszych powodów dezaktywacji tej funkcji telefonu komórkowego jest sprzedaż lub przekazanie go komuś innemu przez właściciela. Aby dane z twoich kont e-mail i innych powiązanych i zsynchronizowanych kont nie przeszły w ręce nowego właściciela i aby ta osoba mogła ponownie skonfigurować FRP z własnym kontem Google, zaleca się jego dezaktywację.

Metody wyłączania ochrony przywracania ustawień fabrycznych

Istnieje kilka sposobów dezaktywacji FRP, poniżej wymienimy trzy główne, które możesz łatwo zrobić samodzielnie.

Ręcznie

Należy wspomnieć, że przed wykonaniem tego procesu należy utworzyć kopię zapasową plików osobistych, ponieważ ten proces trwale usunie wszystkie informacje przechowywane w pamięci telefonu komórkowego.

wyłącz konta google

Ten proces jest naprawdę łatwy do wykonania, wystarczy wykonać następujące kroki, aby ręcznie wyłączyć FRP:

  • Przejdź do ustawienia z telefonu komórkowego.
  • Wybierać „System”.
  • Wybierz opcję „Przywrócenie”.
  • Wybierać „Przywrócić”.

W tym momencie zostaniesz poproszony o wprowadzenie kodu PIN lub hasła, które skonfigurowałeś w telefonie komórkowym, naciśnij akceptuj i rozpocznie się proces przywracania, telefon opuści system z domyślnymi ustawieniami fabrycznymi i nowy właściciel może następnie ponownie skonfigurować FRP za pomocą własnego konta Google po pierwszym uruchomieniu telefonu komórkowego.

Z identyfikatorem Google

Jeśli nie chcesz wykonywać pełnego resetu telefonu komórkowego, wówczas metodą, której użyjesz, będzie usunięcie wszystkich kont Google powiązanych z Twoim terminalem. Można to zrobić, wprowadzając ustawienia telefonu komórkowego, przejdź do sekcji Google, następnie Konta i w tym punto wybrać każde z kont, które powiązałeś i je usunąć, możesz zostać poproszony o potwierdzenie, a także podać PIN lub hasło skonfigurowane na telefonie komórkowym, po usunięciu kont FRP zostanie wyłączony.

Bez hasła

Ostatnią metodą, której możesz użyć do wyłączenia FRP, jest usuń ochronę hasłem lub kodem PIN z telefonu komórkowego. Możesz to zrobić wchodząc w ustawienia swojego telefonu, następnie przejdź do ekranu, blokady i zabezpieczeń, tutaj musisz wybrać opcję „Bez hasła”, zostaniesz poproszony o potwierdzenie dokonania tej zmiany i po zaakceptowaniu zostaniesz pozostawiając telefon komórkowy, jeśli ochrona warstwy oferowana przez FRP.

nie mogę wyłączyć frp

Co mogę zrobić, jeśli mój telefon komórkowy nie pozwala mi na dezaktywację FRP?

Obecnie istnieje kilka technik funkcjonalnych, które pozwalają nam skutecznie dezaktywować FRP, ponieważ od momentu jego powstania Google zainwestował wszystkie swoje wysiłki w poprawę bezpieczeństwo Twojego systemu i tworzenie kopii zapasowych informacji o Twoich użytkownikach, najlepszą alternatywą zawsze będzie próba znalezienia danych konta, z którym skonfigurowano FRP naszego urządzenia, ponieważ każda inna metoda obejścia jego ograniczenia będzie całkowicie nielegalna.

Jednak w starszych wersjach Androida niektóre metody, które wymagają wykonania wymuszonego twardego resetu z menu odzyskiwania telefonu komórkowego, mogą działać. Dzięki tej metodzie możesz spróbować całkowicie wyłączyć ochronę FRP swojego telefonu komórkowego i móc skonfigurować własne konto Google i ponownie aktywować ochronę, jeśli chcesz.